A Baskonia kikapott a Manresa otthonában

Hiába próbált hajrázni az utolsó 5 percben, vereséget szenvedett a középső két negyedben enerváltan játszó és gyengén védekező Baskonia a ligautolsó Manresa otthonában - Hanga Ádám 11 pontig jutott.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 24. forduló
ICL Manresa (4-19) - Baskonia Vitoria Gasteiz (16-7) 87-82 (12-16, 28-14, 30-23, 17-29)

Az első negyedben még jobban játszott ellenfelénél a Baskonia, bár ekkor is inkább a Manresa támadásbeli pontatlanságán múlt leginkább, hogy vezettek a vendégek négy ponttal. A második negyed elején aztán egy 14-4-es szakasszal nyitott a vendéglátó alakulat, majd Hanga triplája után jött még egy 13-2-es szakasz, így már 14 pont volt a távolság a 19. perc végén (39-25). A félidőben 10 pont volt a differencia a két fél között (40-30), de a második negyedben 28 pontot kapó Baskonia védekezésbeli gondjai megmaradtak a fordulás után is - végig 10 és 15 pont között volt Sito Alonso csapatának hátránya, a harmadik felvonás végére pedig 17 pontra nőtt a különbség (70-53). Túl nagy volt az euroligás együttes hátránya ahhoz, hogy ebből meccset csináljon - bár az utolsó 5 percben nagy hajrába kezdtek, a hazaiak pedig rengeteg büntetőt elhibáztak, a Baskonia nem tudott igazán közel kerülni a szezon talán legjobb játékát nyújtó Manresához. A ligautolsó végül 87-82-re, elég komoly meglepetést okozva győzött a forduló előtt még második helyett vitoriai együttessel szemben.

Hanga Ádám 25 és fél perc játékidő alatt 11 pontot szórt (1/2 dupla, 2/4 tripla, 3/4 büntető), volt 2 pattanója, 1 gólpassza, 2 szerzett és 6 eladott labdája, valamint 4 beütött és 3 kiharcolt faultja, így 5 VAL-lal végzett végül.

A Manresa legjobb dobói: Costa 14, Tomás 14/3, Suggs 11/6.

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 12, Hanga 11/6, Luz 11/3.