A Buducsnoszt végig vezetve verte az Olajt

A tabellamásodik Buducsnoszt végig vezetett a Szolnoki Olaj KK ellen, végeredményben pedig 72-81-re nyert az AL 23. fordulójában.

Adria Liga, alapszakasz, 23. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 11-12) - Buducsnoszt (montenegrói, 16-7) 72-81
(14-23, 19-16, 18-20, 21-22)

Szolnoki Olaj KK: Jones 18/6, Vojvoda 10/3, Milosevics 13/3, Keller 5/3, Báder 7.
Csere: Lee 4, Gipson 8, Rakics -, Wittmann 6/6, Brkics -.

Buducsnoszt: Cook 20/12, Sehovics 16/12, Paunics 4, Szavovics 19/6, Planinic 2.
Csere: Szubotics 4, Popovics 6/3, Ivanovics 1, Vitkovac 9/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Sehovics duplájával indult az összecsapás, majd Paunics dobott egy ziccert. Az első szolnoki kosarat Jones szerezte, de Cook azonnal válaszolt egy 8 méteres hármassal (2-7). Báder duplájával, majd Jones büntetőjével zárkózott a magyar bajnok, de Cook megint dobott egy hármast, a negyedik perc közepén négy ponttal vezetett a Buducsnoszt (6-10). Szavovics duplájára Lee felelt, a negyed felénél pedig Paunics talált be, de ezt követően két percig nem szerzett pontot egyik együttes sem (8-14). A 8. perc elején Szubotics, majd másfél perc múlva Popovics is eredményes volt, először volt kétszámjegyű különbség a két fél között (8-18). Vojvoda triplájára Szavovics két büntetővel, Báder 2+1-ére pedig Sehovics hármassal felelt, így ért véged az első 10 perc (14-23).

A második negyedben Popovics büntetőjével lett megint 10 a differencia, majd Planinic duplája után már 12-vel mentek a vendégek. Milosevics és Jones büntetőivel jött vissza 10-en belülre a Szolnok (18-26), de egy montenegrói időkérés után Sehovics triplával hűtötte a kedélyeket (18-29). A hazaiak azonban magukra találtak ekkor. Milosevics a 14. perc végén dobott egy hármast, Vojvoda a 16. perc elején egy duplát, majd Keller a 17. perc végén egy triplát - ezzel már csak három pont volt a vendégek fórja, hiszen ők nem szereztek pontot ebben a periódusban (26-29). Egy időkéréssel rendezték a sorokat a Buducsnosztnál, Cook duplájára Vojvoda és Ivanovics 1-1 büntetője, majd Milosevics duplája érkezett, maradt a három pontnyi különbség (29-32). Pontra pont volt a válasz ekkor, a félidőt azonban Sehovics triplája zárta, ezzel 6-tal mentek az esélyesebb montenegróiak a szünetben (33-39).

Ahogy befejeződött az előző negyed, úgy indult ez is: Cook és Szavovics tripláival rögtön 12 pontra nőtt a vendég előny (33-45). Jones triplát dobott, de a következő pontra egészen a 24. percig kellett várni: Cook egy büntetője után támadópattanót szedett a Buducsnoszt, majd Szavovics újabb hármast értékesített (36-49). Báder duplájára megint Szavovics válaszolt, majd Sehovics dobott triplát emberről, ezzel 16 ponttal vezetett a montenegrói alakulat a negyed felénél (38-54). Wittmann triplája után Milosevics és Jones is betaláltak, 9 pontra visszajött a Szolnok a 27. perc végére (45-54), de Cook sokadjára dobott fontos pillanatban hármast, a negyedben tarthatatlan Szavovics két büntetőjével pedig megint megnyugtató lett a montenegróiak fórja (45-59). A felvonás utolsó két és fél perce az Olaj szája íze szerint alakult: Milseovics és Jones büntetői után Lee értékesített duplát, így 8-ra visszajött a magyar bajnok (51-59).

A záró játékrész Vitkovac főszereplésével indult: triplája után Gipson ugyan még dobott egy kettest, de ezt követően középtávolról, majd a palánk alól is eredményes volt a vendégek szerb erőcsatára, a 32. perc végére megint 13 egységgel állt jobban a tabellamásodik (53-66). Egy időkérés után Keller alley-oop zsákolása, majd Jones triplája következett, de Vitkovac válaszolt két büntetővel, az egész meccsen kitűnő Szavovics egy középtávolival, Popovics pedig egy triplával, megint 15-tel mentek a vendégek (58-73). Jones ketesére Szavovics dobott két büntetőt, majd Gibson és Báder voltak eredményesek (63-75). Biztos volt már ekkor a vendégek vezetése, nem volt esélye a hazaiaknak a tényleges felzárkózásra. Vojvoda duplája után Gipson két büntetője és előbbi zsákolása még azt jelentette, hogy 7 pontra visszajött az Olaj a 39. perc közepére (69-76), de Sehovics duplája után Cook javára technikait ítéltek, három büntetőjét bedobta, így végleg eldőlt a meccs. 72-81 arányban nyert a Buducsnoszt.