A Falco bejutott a FIBA Europe Cup csoportkörébe

A Falco végig vezetett a Balkan elleni FIBA Europe Cup visszavágón, 84-74-re nyert, így kettős győzelemmel jutott be a sorozat csoportkörébe.

FIBA Europe Cup, Második selejtezőkör, 2. mérkőzés
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (magyar) - BC Balkan Botevgrad (bolgár) 84-74 (22-16, 20-17, 18-22, 24-19)

Falco: Govens 21/3, Perl 21/6, Váradi 14/9, Boriszov 10, Tóth 3.
Csere: Kucsora 1, Norfleet 4, Zsigeranovics 7, Pustahvar 3.

Balkan: Brooks 16/3, Fortenberry 8, Ivanov 5/3, Washington 6, Kesar 14/3.
Csere: Iliev -, Kochev -, Haughton 22, Petkov 3/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Továbbjutott: a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kettős győzelemmel.

Jobban kezdett a Falco, 7-2-re vezettek a hazaiak, de a vendégek centerük, Kesar vezetésével az 5. perc elején már jobban álltak (7-8). Fej-fej mellett haladt innentől a két együttes, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett, de a felvonás végén Váradi és Pustahvar kosaraival 6 egységgel megléptek a szombathelyiek 10 perc játékot követően (22-16). A második játékrészben Washington, Fortenberry és Kesar révén próbálkozott a Balkan, de tartotta előnyét a vendéglátó, Govens pedig egymaga csinált egy 7-0-s futást, így a 19. perc elején 14 pontra nőtt a Falco előnye (40-26). Az első félidőben nem sokat csináló Brooks révén faragott hátrányából a vendég alakulat, de 9 ponttal így is Szrecsko Szekulovicsék vezettek a félidőben (42-33).

A fordulás után Kesar és Ivanov révén 4 pontra visszajöttek a vendégek, de Perl megállította a rohamukat, folyamatosan 5-7 ponton tartotta a különbséget, majd Govens vette át ezt a szerepet tőle. A negyed második felében kétszer három pontra is meg tudta közelíteni a Falcót a Balkan, de Govens és Váradi egy 6-0-s szakaszt futottak a 29. percben, így Haughton két duplája után is volt még 5 pontnyi fórja a szombathelyieknek 10 perccel a vége előtt (60-55). Az utolsó negyed első felében aztán el is döntötte a mérkőzést a Falco, miután 12-2-vel kezdték ezt a szakaszt, és a 35. perc végén 15 ponttal vezettek (72-57). Innentől kezdve már hiába próbálkozott Haughton és Brooks révén a Balkan, magabiztosan, 84-74-re győztek Govensék, így kettős győzelemmel jutottak be a csoportkörbe.