A harmadik negyedben bukott el az Olaj

Ma este a Szolnoki Olaj KK együttese a montenegrói Buducsnoszt vendége volt az Adria Liga 22. fordulójában. A hazaiak kétszer is elhúztak az első félidőben az Olajtól, de az első 20 perc után szolnoki vezetéssel vonultak a csapatok a nagyszünetre. A harmadik negyedben aztán nagyon elszállt a Szolnok, illetve a győzelmi esélyei, 23 ponttal vesztették el ezt a felvonást, végül pedig 86-77 arányban a mérkőzést.

Adria Liga, alapszakasz, 22. forduló
Buducsnoszt (montenegrói, 14-8) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 7-15) 86-77
(22-17, 18-26, 35-12, 11-22)

Buducsnoszt: Ivanovics 27/15, Mihajlovics 3, Sehovics 11/9, Vitkovac 16/3, Akindele 6.
Csere: Popovics 13/3, Vujosevics -, Protics 2, Szubotics 8, Komatina -, Coleman -, Mugosa -.

Szolnoki Olaj KK: Trotter 2, Holiday 16/6, Milosevics 11, Ivosev 10, Báder 11.
Csere: Rakics 5/3, Simon 11/3, Keller 8, Tóth 3/3, Pavlovics -.

A találkozó teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Az első mozzanat kiválóan alakult a szolnokiak számára, hiszen visszatérő kedvencük, Obie Trotter szerezte a mérkőzés első kosarát. Az első 3 perc további részében nem sok köszönet volt a vendégek számára: Akindelét leszámítva minden hazai kezdőjátékos betalált, így a 4. perc kezdetén már 8 ponttal ment a Buducsnoszt (10-2). Az előző forduló után újfent kitűnő Nikola Ivanovics tripláját leszámítva éledezett az Olaj, támadásban összekapták magukat, így a 6. perc végére már fel is zárkóztak ellenfelük mögé (13-11), sőt, Tomiszlav Ivosev két duplájával egy perccel később már a Szolnoknál volt az előny (13-15). A negyed vége nem sikerült a magyaroknak, 15-17 után egy 7-0-s futást intézett Igor Jovovics együttese, így 5 ponttal álltak jobban 10 perc játékot követően (22-17).

A második felvonásban is jobban kezdtek a montenegróiak, a 11. perc végén 9 egységnyi volt fórjuk, megint kezdtek elszakadni az Olajtól (26-17). Itt jött az újabb felzárkózás, illetve pontosabban Báder Márton. A szolnokiak egy 11-3-as futással zárkóztak, amelyből a center 6 ponttal vette ki a részét, így a 15. perc kezdetén újra csak egy pontra volt a Szolnok ellenfelétől (29-28). Báder ezt követően is lendületben maradt, még gyorsan termelt négy egységet, majd Simon Balázs nagy pillanatai következtek - egy triplát és egy duplát süllyesztett el a játékmester -, de átvenni nem tudta a vezetést a Szolnok, egállal mentek a felek a félidő utolsó 2 percére (39-39). A jég Justin Holiday kettesével tört meg, az első 20 perc utolsó kosara pedig Keller Ákos bődületes poszterzsákolása volt, így 3 ponttal vezetett az Olaj a nagyszünetben (40-43).

A fordulást követően egy ideig nem volt túl nagy változás a játék képében, hiszen a 23. perc közepén is megvolt még a Szolnok előnye (44-47), itt azonban összeestek a vendégek, szinte pillanatok alatt hullottak szét elöl és hátul is - a hazaiak agresszívebb védekezésre váltottak, ebből sok könnyű ziccert sikerült elérniük -, így három és fél perc alatt egy 17-2-t futott az Ivanovics és Aleksza Popovics vezette Buducsnoszt, kialakult az eddigi legnagyobb különbség a mérkőzésen (61-49). Dragan Alekszics időkérése csak pillanatokig állította el a vérzést, pár támadás erejéig kapta össze magát az Olaj, aztán viszont újra csak egy csapat volt a pályán: 64-53 után egy 9-0-s hazai futással már 20 pont volt a montenegrói előny, és ennyi volt 30 perc játékot követően is (75-55).

A záró játékrész már csak formalitás volt a harmadik negyed tükrében, reális esélye nem volt a Szolnoknak a mérkőzés szorossá tételére. A magyaroktól még Holiday iparkodott leginkább pontokat szerezni, a hazaiak pedig csak annyit adtak ki magukból, amennyire mindenképpen szükségük volt, annál többet nem. A végeredmény 86-77 lett a Buducsnoszt javára, ezzel ők továbbra is versenyben vannak a Final Fourért.