A Körmend 16 ponttal verte a Steauát

Az Egis Körmend együttese végig irányította a Steaua Bukarest elleni FIBA Europe Cup selejtező mérkőzést, 91-75-re győzött, így 16 pontos fórt építettek ki a vasi piros-feketék a romániai visszavágóra.

FIBA Europe Cup, Második selejtezőkör, 1. mérkőzés
Egis Körmend (magyar) - CSM Steaua Eximbank Bucuresti (román) 91-75 (25-21, 25-12, 17-10, 24-32)

Egis Körmend: Wright 16, Hollins 11/3, Fanning 18/12, Tuoyo 13/3, Csorvási 4.
Csere: Halász 2, Horti -, Koch 8/6, Ferencz 14/12, Németh 5/3.

Bukarest: Taylor 18/3, Runkauskas 13, Marinov 4, Fraseniuc 8/3, Boone 16.
Csere: Lapornik 2, Baciu 3, Zekovics 11/3.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Hollins és Tuoyo révén kevesebb mint két perc alatt 8-0-val kezdett a hazai alakulat. Boone gyakorlatilag egymaga tartotta 10 pont környékén csapata hátrányát, miközben a vasiaknál az összes amerikai betalált - a magyar alakulat 9 ponttal vezetett a negyed felénél (17-8). A felvonás második fele a románoké volt - a Körmend leállt támadásban, Runkauskas és Zekovics büntetőivel pedig három pontra zárkóztak a bukarestiek a 8. perc elején (19-16). Ferencz és Koch is beszórtak 1-1 hármast, de Taylor és Lapornik kosaraival zárult a negyed (25-21).

A második játékrész elején Fanning tartotta a vendégek rohamait, majd Wright és Németh Ákos pontjaival újra 10 pont fölé nőtt a differencia a 15. percre (37-26). A Ferencz-Tuoyo-Wright trió ebben a periódusban tarthatatlan volt, az ő vezetésükkel nőtt 19 pontra a támadásban újra más fordulatszámra kapcsoló Körmend fórja a 19. percre (50-31), amiből 17 egység a nagyszünetre is megmaradt (50-33).

A fordulás után Boone szórt egy duplát, de mindkét fél leállt egy kicsit támadásban - a vasiak Hollins, Tuoyo és Fanning kosaraival 20 pont fölé növelték a távolságot a 25. percre egy 7-0-s futással (57-35). Ez a rohanás aztán 12-1-es lett végül, és 25 pont környékén beállt a különbség, teljesen egyértelmű volt a Körmend fölénye ebben a szakaszban is (67-43).

A záró felvonásban csak a különbség volt a kérdés, de az érződött, hogy a vasiak lényegében a továbbjutás kapujába léptek, ha nagyon nem rontják el az utolsó 10 percet. Eleinte maradt a 25 pont körüli különbség, sem a Körmend nem tudott jobban ellépni ennél, sem a románok nem tudtak közelebb kerülni a magyar csapathoz a negyedik negyed első perceiben. A záró öt percben engedett kicsit túlságosan ki a hazai alakulat, Taylor révén pedig 20 ponton belülre került a Steaua, sőt, Boone kosara után 14 pontra is visszajöttek a 39. percben (85-71). Lépett a Körmend egy időkérés után, rendezte a sorokat - 91-75-re nyertek a hazaiak, tehát 16 pontos előnyt szereztek a visszavágóra.