A Körmend is kettős győzelemmel jutott tovább

Az Egis Körmend együttese a Steaua Bukarest elleni idegenbeli összecsapáson is nyert (72-73), így a másik vasi alakulat mellett ők is kettős győzelemmel jutottak tovább a FIBA Europe Cup csoportkörébe.

FIBA Europe Cup, Második selejtezőkör, 2. mérkőzés
Steaua CSM Eximbank Bucuresti (román) - Egis Körmend (magyar) 72-73 (15-16, 10-21, 15-16, 32-20)

Steaua Bukarest: Taylor 26/9, Runkauskas 8, Marinov 14, Boone 4, Fraseniuc 2.
Csere: Negoitescu -, Baciu -, Lapornik 10/3, Zekovic 8/3.

Körmend: Wright 19/6, Hollins 14/3, Fanning 10, Tuoyo -, Horti 2.
Csere: Davis -, Bán -, Halász -, Koch 3/3, Csorvási 12, Ferencz 13/6, Németh -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken találjátok!

Továbbjutott: az Egis Körmend kettős győzelemmel

Az elején sokat hibázott mindkét együttes, de Fanning vezetésével 8-4-re azért a Körmend vezetett a negyed felénél. Marinov kosaraival a bukaresti együttes került fölénybe, de elhúzni egyik gárda sem tudott a másiktól - Ferencz Csaba pontjaival vette vissza előnyét a vasi alakulat a negyed végére (15-16). A második felvonásban három és fél perc alatt beszórt három triplát is a vendég együttes, a hazaiak pedig teljesen leálltak, hat és fél perc alatt összesen egy pontot szereztek ebben a játékrészben, így 15 pontra nőtt a hátrányuk (16-31). A félidő végén leginkább büntetőkkel tudtak kozmetikázni az eredményen, de Csorvási kettesével így is 12 pontos körmendi előnnyel vonulhattak a csapatok az öltözőbe (25-37).

A fordulás után sem változott semmit a játék összképe, Gasper Potocnik csapata nagyon jól védekezett, így egy-két hibától eltekintve szépen megállították a hazaiak rohamait. Végig 10 pont környékén tartották a távolságot, ami 15 pont is volt a 28. perc végén (35-50), és miután egy ponttal ezt a negyedet is megnyerték, 13 pontos fórban várhatták az utolsó negyedet.

A záró 10 percben aztán jött a rövidzárlat, az ex-fehérvári Brandon Taylor alig több mint kettő perc alatt egymaga kivágott egy 12-0-s rohamot, amivel egyetlen pontra zárkózott a Steaua (52-53). Wright és Hollins révén tört meg a vendégek gyenge sorozata, de Taylor és Lapornik a 36. percre egyenlítettek (59-59). Wright állt a magyar együttes élére, a körmendiek következő 10 pontját ő szórta, így hét ponttal megint megléptek a piros-feketék a 39. perc kezdetére (56-69), egy perccel később viszont már a Bukarest vezetett (70-69). A sok elhibázott büntetővel tarkított végjátékot aztán egyetlen ponttal végül behúzta a Körmend, 73-72-re idegenben is megverte ellenfelét, így összesítésben kettős győzelemmel a csoportkörbe jutott.