A Körmend magabiztosan nyert a Brüsszel ellen

A második negyed elején ellépett a Brüsszeltől a Körmend, és végül magabiztos, 74-61-es sikert arattak a vasi piros-feketék a FIBA Europe Cup csoportkörének második fordulójában.

FIBA Europe Cup, Csoportkör, D-csoport, 2. forduló
Egis Körmend (2-0) - Basic-Fit Brussels (0-2) 74-61 (19-17, 23-12, 17-16, 15-16)

Egis Körmend: Hollins 6, Ferencz 7/3, Fanning 15, Davis 5, Horti 9.
Csere: Bán 2, Halász 3, Tuoyo 13, Koch 2, Csorvási 6, Németh 6/3.

Brüsszel: Peciukevicius 2, Harrell 7/3, Muya 6, Lichodzijewski 15/9, Simmons3.
Csere: Loubry 7/3, N.Foerts 2, Lambrechts -, Depuydt 2, J.Foerts 7/3, Peterson 10.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyed elején gyorsan egy 5-0-val kezdett a Körmend, és miután Hortit többször is sikeresen játszották meg az ezúttal a sérült Wrightot nélkülöző vasiak, védekezésben pedig jól működtek, így a felvonás feléhez hétpontos fórral érkeztek (13-6). A játékrész utolsó két percét szúrták el Gasper Potocnik fiai - itt bő egy perc alatt egy 7-0-lal egyenlítettek a belgák, és Tuoyo duplájával vezetett csak a Körmend az első 10 perc végén (19-17). A második negyedben aztán Csorvási, Fanning és Hollins révén egy 10-0-s három perccel nyitottak a vasi piros-feketék, ez a szakasz pedig a teljes hátralévő mérkőzést meghatározta (29-17). A Brüsszel a 15. perc végén dobta első kosarát, de a Körmend óriási lendületben volt ekkor, Davis és Fanning pontjait követően Németh Ákos üresből beszórt egy triplát, amivel már 17 ponttal vezetett a magyar alakulat (37-20). Fanning ellen sportszerűtlen hibát ítéltek, amiből 5 pontot szórtak a vendégek, a következő támadásban pedig még kettőt (37-27), de büntetőkkel és Tuoyo duplájával 13 ponttal így is a hazaiak álltak jobban a nagyszünetben (42-29).

A fordulás után megcsappant a ponttermelés, a belgák Lichodzijewski révén próbáltak meg 10 ponton belülre kerülni, de a Körmendnél mindig volt valaki, aki válaszolt, amikor ezt tartósan megtehették volna a vendégek. Büntetőkkel és Tuoyo ketteseivel tartotta előnyét 10-14 pont között a vendéglátó gárda, és Ferencz Csaba két egypontosával 14 egység volt a differencia a két fél között 10 perccel a vége előtt (59-45). A záró felvonás elején megint nem a támadójáték dominált, az első bő két percben egy-egy zsákolást láthatott a körmendi publikum, de Halász ziccere és Fanning 2+1-es akcióját követően 19 pontosra nőtt Csorvásiék előnye, a 34. perc végére teljes mértékben eldőlt az összecsapás (66-47). A belgák még visszajöttek 10-15 közé, de semmilyen veszélyt nem jelentettek a Körmendre, amely a második negyed kezdetén bemutatott nagy futása után végig kézben tartotta az összecsapást annak ellenére is, hogy 2/24-es triplamutatója volt. Végül 74-61-re győzött a Körmend, így két forduló után 2-0-val áll.

A magyar alakulat egyébként 41-30-ra nyerte a lepattanózást úgy, hogy a belgák palánkja alatt 26 védőpattanó mellett 14 támadópattanót szedtek le, emellett kifejezetten jó arányban értékesítették a duplákat (23/37, 62.1%), és 31 büntetőt harcoltak ki, amiből 22-t pontra is váltottak, míg a túloldalon a vonalról mindössze 7/11 volt az ellenfél - így férhetett bele a körmendiekre különösen nem jellemző gyenge kinti dobóteljesítmény.