A Laboral Hanga vezetésével megverte az Olympiakoszt!

A baszkok nagyon jó teljesítménnyel, végig uralva nyerték meg az egyébként szoros derbit, Ádám Euroliga-karriercsúcsot dobott

Alapszakasz, 2. forduló

B-csoport

Laboral Kutxa Vitoria (spanyol, 1-1) – Olympiakosz (görög, 1-1) 96-89 - hosszabbítás után

Hanga Ádám kezdőként 32 percet volt játékban, ami alatt 17 pontot szórt 7/12-es mezőnyözéssel (2/4 triplából) és 1/2-es büntetőzéssel, ezen felül leszedett 6 lepattanót, volt 3 gólpassza, 2 szerzett labdája és 1 kiharcolt faultja is, a negatív oldalon pedig 2 eladott labda szerepelt a neve mellett. Érdemes kiemelni vele kapcsolatban azt is, hogy az ellenfél messze legnagyobb ászát, Vaszillisz Szpanuliszt fogta, méghozzá kiválóan, valamint az sem hétköznapi, hogy az első 16 percben nem cserélték le. A rendes játékidő végén két nagyon fontos kosarat is szerzett, ráadásul a hosszabbítást is egy szép triplával nyitotta, így hatalmas része volt a baszkok sikerében.

Nem akármilyen meccset játszott az utóbbi négy évben két Euroliga-elsőséget is begyűjtő, tavaly is döntőző hellénekkel Velimir Perasovic egyre szebben összeálló csapata, melyet végig uralt a Laboral, ám a hajrában mégis utolérte a 28-at szóró Lojeski húzta vendég gárda Burusziszékat.

A spanyolok görög nagyembere volt a másik főszereplő hazánk büszkesége mellett, 28 pontja, 12  lepattanója, 4 szerzett labdája, 3 gólpassza és 7 kiharcolt faultja 44-es VAL-t ért, de az abszolút hős mégis a 80-80-nál a rendes játékidő lejártakor félpályás triplát dobó James lehetett volna a hazaiaknál, ám végül érvénytelenítették kosarát, mert hajszál híján, de már a dudaszó után hagyta el a kezét a labda, következhetett a ráadás.

Az extra öt perc során végig jobb volt a Laboral, Hanga és Buruszisz fontos pillanatokban találtak be, vezetésükkel már most nagy lépést tett a továbbjutás felé a Perasovic-legénység.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Buruszisz 28/6, Hanga 17/6, M. James 13/9
Az Olympiakosz legjobb dobói: Lojeski 28/18, Mancarisz 13/9, Szpanulisz, Printezisz 11-11

A-csoport

Strasbourg IG (francia, 1-1) – Fenerbahce Ülker (török, 1-1) 91-70

Hatalmas meglepetést okozott a Strasbourg a Fenerbahce legyőzésével, ráadásul nem is akármilyen különbséggel tették ezt a gallok. A negyedik negyedben nemhogy nem tudta ledolgozni a hátrányát a Fener, hanem ekkor lépett el igazán a házigazda. A szorosan induló meccs első félidejét elsősorban Rodrigue Beaubois (14/6 pont, 4 gólpassz) révén egy 9-0-s szakasszal zárta le a Strasbourg. Innen azonban még visszajött a Fener, a negyedik negyed előtt még csak 62-58 volt az állás, semmi nem utalt egy ilyen arányú hazai diadalra. Arról, hogy ez mégis így legyen a szenzációs dobóformát mutató Kyle Weems (22/12 pont, 4 lepattanó, 5/4 tripla) gondoskodott, aki sorra dobta a triplákat, és a saját maga 22 pontjából 12-t a hajrában szerzett. A Fenerben ezzel szemben nem volt senki, aki meg tudta volna lendíteni a megragadt szekeret, így a Strasbourg váratlan, ám teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

A Strasbourg legjobb dobói: Weems 22/12, Beaubois 14/6, Collins 12/6, Travis 11, Golubovics 10
A Fenerbahce legjobb dobói: Bogdanovics 12/6, Antics 11/3, Vesely 10

C-csoport

Zalgiris Kaunas (litván, 1-1) – Lokomotiv Kubany (orosz, 2-0) 74-76

Mantas Kalnietis hős lehetett volna korábbi csapata ellen, ám a győzelemért dudaszóra dobott nehéz tripláját kidobta a hazai gyűrű, így a Lokomotiv értékes győzelemmel távozhatott Litvániából. Az oroszok egyébként rászolgáltak a győzelemre, hiszen a második félidőben egyszer sem voltak hátrányban. A végén mégis izgulniuk kellett, hiszen a már említett Kalnietis (9/3 pont, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés, 3 lepattanó) és a hazai csapat legjobbja, Jan Vojukasz (22 pont, 13/10 mezőnyből) révén nagyot hajrázott és 74 pontnál egyenlített is a Zalgiris. A meccset végül Victor Claver (12/6 pont, 4 lepattanó) két jó büntetője, és az a bizonyos kimaradt tripla döntötte el a Loko javára. Az oroszoknál Malcolm Delaney (21/6 pont, 5 lepattanó) volt a legkiemelkedőbb, illetve Ryan Broekhoff (13/9 pont, 6 lepattanó) is jó kis meccset tudhat maga mögött.

A Zalgiris legjobb dobói: Vojukasz 22, Seibutis 11/3
A Lokomotiv legjobb dobói: Delaney 21/6, Broekhoff 13/9, Claver 12/6

FC Barcelona Lassa (spanyol, 1-1) – Stelmet Zielona Gora (lengyel, 0-2) 78-72

Továbbra sem brillírozik az Euroligában a Barcelona, ám ami most a legfontosabb a katalánok számára, hogy behúzták a kötelező győzelmet a Zielona Gora ellen. Finoman szólva sem volt sétagalopp ez a Barcának, a Palau Blaugrana közönsége még a végjátékban is izgulhatott, hiszen az utolsó másfél percnek még 71-72-es állásról futottak neki a csapatok. Ekkor azonban Shane Lawal (7 pont, 12 lepattanó, 2 blokk) a hetedik támadólepattanója után zsákolt egy hatalmasat, majd Tomas Satoransky (10/6 pont, 4 gólpassz) is elsüllyesztett egy triplát, így elkerülte az égést a Barca. A Zielona Gorát egyébként minden dicséret megillet, hiszen akkor sem omlottak össze, mikor egy 18-2-es futással Samardo Samuels (23 pont, 6 lepattanó, 4 blokk, 9/8 mezőnyből) és a Barca megsemmisítette őket az első félidőben. Mateusz Ponitka (15 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével szépen felállt és még győzelmi esélye is volt a lengyel csapatnak, amiért kalapemelés jár nekik.

A Barcelona legjobb dobói: Samuels 23, Navarro 10/9, Satoransky 10/6
A Zielona Gora legjobb dobói: Mateusz Ponitka 15, Borovnjak 15, Moldoveanu 14/9

D-csoport

Brose Baskets Bamberg (német, 1-1) – Darüssafaka Dogus (török, 1-1) 86-76

A Bamberg tudta ráerőltetni akaratát és stílusát ellenfelére, így nem is maradt el a hazaiak egyértelmű sikere. A németek sorra vezették lendületes támadásaikat, melyek közül sokat zsákolással fejeztek be, ezzel szétzilálva a Darüssafaka ezúttal nem túl acélos védekezését. A leglátványosabb ilyen jellegű szakasza a mérkőzésnek az első félidő végén volt, mikor a Bamberg egy 10-0-s rohanással hagyta állva a törököket (36-22). Jelentős változás a meccs második felében sem következett be, a vendégek inkább csak erőlködtek, a hazaiak pedig kiváló csapatmunkával biztosan tartották előnyüket a végső dudaszóig.

A Bamberg legjobb dobói: Miller 13/6, Strelnieks 13/9, Harris 11, Wanamaker 11, Ziszisz 10/3
A Darüssafaka legjobb dobói: Bjelica 16/3, Cetin 12/9, Gordon 12/6, Arslan 12/6

Dinamo Banco di Sardegna Sassari (olasz, 0-2) – CSZKA Moszkva (orosz, 2-0) 78-107

A második és a negyedik negyedet nagyon megnyomta a CSZKA Moszkva a Sassari otthonában, ezzel pedig biztosította is a nagyarányú sikerét. Őrült tempóban folyt a mérkőzés, mindkét csapat 60 feletti rádobást produkált, aminek jóval több mint fele be is hullott vendégoldalon. Mindezt nagyszerű csapatjátékkal, 33 gólpassz kíséretében tették a moszkvaiak, amivel beállították a Real Madrid nem túl régi Euroliga rekordját. Ebből Milos Teodoszics (10/6 pont, 10 gólpassz, 3 lepattanó) és Nando De Colo (18/9 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) is alaposan kivették részüket, akik a saját pontjaik mellett megdobatták társaikat is. Ennek eredményeképp összesen heten termeltek kétszámjegyű pontot az oroszoknál, ez sem mindennapi teljesítmény.

A Sassari legjobb dobói: Logan 20/12, Stipcevic 16/12, Eyenga 14, Alexander 10/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 18/9, Hines 15, Jackson 12, Nichols 11/3, Teodoszics 10/6, Voroncevics 10/6, Higgins 10