A második negyedben eldöntötte az Olaj

A második negyedben egy 19-0-s szakaszt futott a Szolnok, ezzel végleg leszakította magáról a Novgorodot - Luksa Andric szenzációsan dobott

FIBA Europe Cup, Csoportkör, H-csoport, 3. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 2-1) - Nyiznyij Novgorod (orosz, 2-1) 97-71 (22-24, 25-8, 27-19, 23-20)

Szolnoki Olaj KK: Perry 19/6, Vojvoda 20/12, Ford 4, Milosevics 12/6, Andric 23.
Csere: Polyák -, Kovács 8/6, Tóth Á.4, Phillip 7/3.

Novgorod: Strebkov -, Komolov 6, Uzinszkij 7, Gubanov 4/3, Jelovac 28/9.
Csere: Martinov 8/6, Grigorjev 1, Popov 11, Panin 2, Zaharov 4, Zsbanov -, Zverev -.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Rosszul kezdett az Olaj, főleg védekezésben nem ment a házigazdáknak, és az oroszok gyorsan, mindössze két és fél perc alatt hétpontos előnyre tettek szert (3-10). Andric révén kezdett ébredezni a Szolnok, a vendégek is megálltak támadásban, így a 7. percben Vojvoda triplájával az egyenlítés is megvolt a magyar együttesnek (14-14), a negyed végét azonban a Jelovac vezette oroszok bírták jobban egy fokkal - rengeteg büntető tarkította ekkor az összecsapást, két ponttal vezetett a Novgorod 10 perc játék után (22-24). Phillip triplájára Jelovac még válaszolt a második negyed elején, 25-27 után azonban egy 19-0-s öt és fél percet repesztett az Olaj, amely ebben a periódusban el is döntötte az összecsapás sorsát (44-27), a félidőben is 15 ponttal vezettek Vojvodáék (47-32).

A fordulás után Jelovac vezetésével még megpróbált 10 ponton belülre kerülni a vendég gárda, de a Tisza-partiak előbb tartották előnyüket, majd szép fokozatosan növelték is, Vojvoda újabb hármasával pedig már 20 pont fölé nőtt a differencia (58-37). A negyed hátralévő részében nem igazán változott a különbség, 23 ponttal vezetett a Szolnok 10 perccel a vége előtt (74-51). A záró 10 perc során már csak az volt a lényeg, hogy ne sérüljön meg senki, mindenki tudta, hogy eldőlt az összecsapás. Nem is nagyon kapkodták magukat eleinte a csapatok támadásban, aztán Kovács Péter két triplájával 30 pont fölé nőtt a vendéglátó előnye (82-51). A Novgorod Popov, Jelovac és Martinov kosaraival kozmetikázott ugyan némileg a vereségén, de Vojvoda hármasa zárta a meccset, amely 26 pontos szolnoki győzelmet hozott (97-71), így az Olaj a csoport élére állt.