A négy triplát szerző Hanga vezetésével nyert a Baskonia

Hanga Ádám és csapata, a Baskonia Andrea Bargnani nélkül megszenvedett az eddig nyeretlen Joventut otthonában, de a harmadik negyedben átvették az irányítást, és a 16 pontot, közte 4 triplát szerző magyar klasszis vezetésével győztek végül 90-83-ra.

Spanyol bajnokság, 5. forduló
Divina Seguros Joventut (0-5) - Baskonia Vitoria Gasteiz (4-1) 83-90 (17-20, 23-20, 24-27, 19-23)

Pillanatok alatt elléptek a vitoriaiak az első percekben, 5-12 is volt az állás nekik az első negyed feléhez közeledve, de ha könnyű estére számították, azt nem tették jól - a hazaiak triplákkal és büntetőkkel látótávolságon belül maradtak, látszódott, hogy hiányzott az utóbbi időben ponterősen játszó Andrea Bargnani a Baskoniától (17-20). A második felvonásban szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek, miután egy 7-0-s negyednyitással a Joventut átvette a vezetést. Hanga Ádám kiemelkedett a vendégeknél az első 20 percben pontszerzés tekintetében (11 pont), három triplát is beszórt a magyar klasszis, de az ő jó játéka mellett is egál volt a félidő (40-40).

A 24. percben változott a meccs képe, ekkor ugyanis 5 hármast is bedobott egymás után a Baskonia (hármat Akognon, egyet Larkin, egyet pedig Hanga), így 51-48-ról egy 17-5-ös futással újra megnyugtatóbb előnyre tettek szert (56-65). Megint nem dőlt el azonban az összecsapás, a negyedből hátralévő 3 percben ugyanis Slutz és Gielo révén visszajöttek megint a hazaiak (64-67). A záró 10 perc során a Baskonia magabiztos volt - nem tudták egyértelműen eldönteni a mérkőzést, de végig lőtávolon kívül tartották a hazaiakat. A vendég alakulat végül 90-83 arányban győzött, ezzel a bajnokságban továbbra is csak egy hosszabbításos veresége van.

Hanga Ádám 16 pontjával a győztes legponterősebb kosarasa volt ezen a délutánon (2/4 dupla, 4/5 tripla, 0/1 büntető), ráadásul egyetlen kihagyott hármasa az első félidő végén egy háromnegyedpályás próbálkozás volt. Volt emellett még 2-2 pattanója és szerzett labdája, illetve 1-1 gólpassza és kiharcolt faultja 3 beütött személyi hiba mellett, így 15 VAL-lal a kifejezetten sokoldalúan játszó Voigtmann (14 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 24 VAL), illetve a dupla-duplázó Shane Larkin (11 pont, 10 gólpassz, 17 VAL) mögött a harmadik legjobb volt.

A Joventut legjobb dobói: Abalde 15/9, Slutz 14, Sábat 13/12, Ventura 13/3, Vidal 12/6.

A Baskonia legjobb dobói: Hanga Ádám 16/12, Voigtmann 14/6, Shengelia 14, Akognon 13/9.