A negyedik negyedben fordított a Union Olimpija

Óriásit hajrázott a negyedik negyedben a második félidőben hátrányban lévő Union Olimpija, 14 pontos hátrányból fordítottak és nyertek.

EuroCup, Első csoportkör, 3. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 2-1) - Union Olimpija (szlovén, 1-2) 80-86
(28-25, 20-17, 22-16, 10-28)

Szolnoki Olaj KK: Jones 13, Szinovec 4, Milosevics 16, Brkics -, Báder 5.
Csere: Lóránt 14/6, Vojvoda 13/3, Keller 11, Wittmann 4.

Union Olimpija: Marinovics 12/6, Salin 16/9, Nikolov 5/3, Kanacevic 12/3, Omic 18.
Csere: Hrovat 12/6, Mahkovic 2, Rupnik 6/6, Marinelli 3/3.

A teljes statisztikát ezen a linken eléritek!

Pontzuhataggal indult a mérkőzés, hiszen Báder ziccerére Nikolov és Marinovics is kintről válaszolt (2-6), de még két perc sem telt el, amikor Jones középtávolról volt eredményes, Milosevics 2+1-ével pedig vissza is vette a vezetést az Olaj (7-6). Pár elrontott támadás után Salin újabb vendég triplát dobott a 4. perc elején, egy perc múlva Báder válaszolt, Hrovat sima ziccerét pedig Milosevics jó centermozgás után egalizálta, egyenlő volt az állás a negyed felénél (11-11). Vojvoda saroktriplát, Jones pedig labdaszerzés után ziccert értékesített (17-11), Ales Pipan időkérése után viszont egy perc alatt majdnem el is törölte hátrányát a szlovén alakulat Marinovics büntetői és Salin triplája után (17-16). Lóránt ugyan kintről eredményes volt, Szinovec technikaiját viszont maximálisan kihasználta a Union Olimpija: Salin mindhárom büntetőt értékesítette, egy Marinovics-varázslat után pedig Omic zsákolt (20-21), és még mindig volt hátra kettő perc az első felvonásból. Továbbra is záporoztak a kosarak: Wittmann duplájára Omic, Vojvodáéra pedig Hrovat válaszolt 2-2 jó büntetővel. A slusszpoén azonban Lóránté volt, aki az utolsó másodpercben dobott triplát, ezzel vezetett a Szolnok 10 perc játékot követően (28-25).

Kanacevic azonnal egalizált a második negyed első támadásából, Milosevics azonban két ziccerrel válaszolt, már 10 pontos volt a 12. perc közepén (32-28). Nem volt megállás ezután sem, két támadás alatt egyenlítettek a vendégek: előbb Omic, majd az ekkor már 11 pontos Salin volt eredményes, a finn hátvéd pedig egy triplával át is vette a vezetést a ljubljanai gárda számára a 14. perc elején (32-35). Ahogy az ezen a meccsen megszokott volt, jött a válasz: Jones előbb alley-oopra adta fel a labdát Kellernek, majd ő maga volt a befejező, Vojvoda pedig a vonalról dobott távoli kettest (38-35), ekkor jött Pipan újabb időkérése a negyed felénél. Keller centerjáték után is betalált, Omic viszont a másik oldalon beforgatta, Marinelli pedig a 17. percben kintről egyenlített (40-40). Jones Szinovecet hozta kihagyhatatlan helyzetbe, aki a +1-et is értékesítette ezt követően, Omic azonban megint betalált közelről, így - és egy Alekszics-időkéréssel - fordultak a felek a félidő utolsó két percére (43-42). Szerencsére ez a szakasz jobban sikerült a magyaroknak, hiszen Szinovec újabb egy büntetője után Jones és Vojvoda is értékesítettek 1-1 floatert, a vendégek nem találtak be, így hat ponttal vezetett a Szolnok a félidőben (48-42).

Nagyjából hasonlóak voltak a statisztikák lepattanózásban (16-15), eladott labdák számában (5-5) és faultokban is (13-12), a dobásmutatók azonban hatalmas különbséget jeleztek. A Szolnok mas dimenzióban használta ki duplakísérleteit (17/21 vs. 6/18), a szlovének viszont hibátlanul büntetőztek (5/10 vs. 9/9) és ha hatékonyságra nem is sokkal, de darabszámot nézve lényegesen jobban dobtak kintről is (3/8 vs. 7/16). Az Olajnál nagyon szépen megoszlottak a pontok Milosevics (10 pont, 5 kiharcolt fault), Vojvoda (9 pont), Jones (8 pont, 3 gólpassz, 3 pattanó, 2 szerzett labda) és Lóránt (7 pont) is nagyon eredményesek voltak, míg a vendégek leginkább csak három emberre támaszkodhattak az első 20 percben: Salinra (14 pont), Marinovicsra (5 pont, 5 gólpassz, 5 kiharcolt fault, 3 pattanó) és Omicra (10 pont, 5 pattanó).

A fordulást követően Nikolov talált be, de csak kettest ért távoli dobása. Egyre paprikásabb lett a hangulat, a szlovének kevesebb mint két és fél perc alatt megszerezték a négy csapatszemélyijüket. Egy kisebb büntetőpárbajba Jones kétszer is bele tudott szólni egy-egy duplával, Marinovics pedig hiába dobott egy hármast, Lóránt előbb az alapvonalon verte meg az emberét, majd egy labdaszerzés után zsákolt, Ales Pipannak időt kellett kérnie, mert kezdett elúszni a meccs a Union Olimpija szempontjából a 24. percben (58-49). Kanacevic óriási kavarodás után volt eredményes egy 2+1-gyel, így a harmadik negyed felénél a félidei 6 pontos különbség volt meg továbbra is a két fél között (58-52). Keller és Jones 1-1 büntetője után Marinovics ziccere jött, erre viszont Vojvoda, Omic centermunkájára pedig Keller válaszolt, méghozzá kétszer is, így először volt 10 pont a differencia, a 28. percig kellett erre várni (66-56). Marinovics két büntetőjére Wittmann és Milosevics is 2-2 egypontossal válaszolt, így elég komoly, 12 pontos fórban volt a Szolnok az utolsó 10 perc előtt (70-58).

Lóránt középtávolija nyitotta a záró felvonást, majd Kanacevic válaszolt egy 2+1-gyel. A magyar együttes gyűjtögette ezúttal gyorsan a személyiket, a negyedbeli négy már három percen belül megvolt nekik. Milosevics zsákolására Kanacevic egy horogdobással válaszolt, így 11 pont volt a Szolnok előnye 6 perccel a vége előtt (74-63). Báder kipontózodtt, Lóránt pedig a negyedik személyijét szedte össze. 16 sikeres szlovén büntető után megvolt az első kihagyott is, Hrovat azonban triplát értékesített, így a 35. perc közepén 7 pontra visszajött a Union Olimpija, időt is kért Alekszics (74-67). Vojvoda azonnal eredményes is volt egy betörést követően, Rupnik azonban a 10., Hrovat pedig a 11. vendég hármast dobta, négy perccel a vége előtt már csak 3-mal ment az Olaj (76-73). Milosevics Kanacevic kipontozódása közben szerzett kosarat, a túloldalon azonban megtette ugyanezt Omic is Milosevics ötödik faultjábál (78-75). Omic újabb duplájára Keller még válaszolt, Salin viszont gyorsindítás után ziccerezett, 104 másodperccel a vége előtt egyetlen pont volt a differencia (80-79). Alekszics időkérése után Vojvoda nem, Rupnik azonban betalált kintről, a szakadék széléről fordítottak a szlovének (80-82), majd miután Jones triplája sem jött be, Omic viszont egyedül maradt a palánk alatt, eldőlt a mérkőzés (80-84). A végeredmény Hrovat két büntetője után alakult ki, 80-86-ra nyertek a vendégek.