A Sopron kikapott, ezzel kiesett a FIBA Europe Cupból

Az Antwerp a második negyedben elhúzott a Sopron KC-től, Sabáli Balázsék pedig már nem tudtak visszakapaszkodni - 71-61-re kikapott a magyar csapat, ezzel eldőlt, hogy biztosan nem jut tovább a FIBA Europe Cup következő körébe.

FIBA Europe Cup, D-csoport, 5. forduló
Sopron KC (magyar, 1-4) - Port of Antwerp Giants (belga, 4-1) 61-71 (23-23, 9-18, 11-16, 18-14)

Sopron KC: Threatt 12/3, Ruják 2, Mills 3/3, Dufault 12, Spica 15.
Csere: Bán 3/3, Élő 6, Takács 3/3, Lewis 5, Kántor -.

Antwerp: Clark 11/9, Smith 6/3, Conger 14/3, Yo.Schoepen 4, Ware 10.
Csere: Beghin 6, Peeters -, Ya.Schoepen 8/6, Enobakhare 4, Marchant 8, Mwendanda -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

A találkozó első negyede pontzáport hozott, főleg az első négy percben nem volt sok kivédekezett támadás, ennek megfelelően előnyt sem tudott egyik gárda sem kiépíteni magának a negyed felére (14-14). Ki is fulladtak kicsit a csapatok, mert a következő bő 3 percben mindössze egy Spica büntetőt jegyezhettek fel a statisztikusok a pontokhoz. Az utolsó három és fél percben megint potyogtak a kosarak, az nem változott egyedül az első 10 percben végig, hogy egyik csapat sem tudott semmilyen előnybe kerülni (23-23). A Sopron játékában sajnos óriási visszaesés volt ezt követően, majdnem 4 percnek kellett eltelnie az első hazai pontokig a második negyedben, így egy 6-0-s szakasszal elléptek a vendégek (23-29). Spica büntetői sem indították be az SKC-t igazán, az Antwerp nem túl jó játékkal is elhúzott 12 pontra (29-41), Threatt triplája kellett a félidő legvégén, hogy 10-en belülre kerüljenek Sabáli Balázsék (32-41).

A fordulás utáni első három percben is mindössze 2-2 pont esett, ez az előnyben lévő belgáknak kedvezett természetesen. A negyed első 5 és fél percében csak Dufault talált be soproni részről, így csak tartani tudták a távolságot a vendéglátók, nem tudtak közelebb jönni ellenfelükhöz. Bán Tibor hármasával kerültek 10-en belülre újra a hazaiak (41-50), de a negyed utolsó három perce egyértelműen az antwerpenieké volt, akik Conger vezetésével 7-1-re nyerték ezt a szakaszt, 14 ponttal álltak jobban 10 perccel a vége előtt (43-57). Spica lehozta 10 pontra a magyar együttes hátrányát, de jöttek megint a belgák, Yannick Schoepen 5 pontjával újra duzzasztották kicsit a fórjukat, és csak arra figyeltek, hogy 10 alá ne nagyon menjen a különbség, magabiztosan tartották végig az előnyüket. Az Antwerp végül 71-61-re győzött, ezzel 4-1-es mérlege van és továbbjutott, az pedig szintén eldőlt, hogy a Sopron nem juthat tovább, mert hiába lesz csoportharmadik, 0-4-et visz tovább az összevetésbe a belgák és a Nanterre elleni négy meccs alapján.