A Szolnok 23 pontos előnyt szerzett a visszavágóra

A Szolnoki Olaj KK végig vezetett a Södertalje Kings elleni FIBA Europe Cup selejtezőpárharc odavágóján, és végül 23 pontos, megnyugtató előnyt szereztek Vojvodáék a visszavágóra.

FIBA Europe Cup, Második selejtezőkör, 1. mérkőzés
Szolnoki Olaj KK (magyar) - Södertalje Kings (svéd) 86-63 (23-14, 22-13, 14-21, 27-15)

Szolnoki Olaj KK: Perry 17/9, Vojvoda 22/9, Ford 5/3, Milosevics 16, Andric 8.
Csere: Polyák 8/6, Tóth Á. -, Phillip 10/3.

Södertalje Kings: Borg 2, Pahlmblad 14/6, Anderson 4, Ramstedt 12/6, Spires 1.
Csere: Lindström 4/3, Sjölin -, Bizaca 26/6.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Perry 2+1-ével indult a találkozó, és jelentősen jobban kezdett a Szolnok, Milosevics két duplájával már 11-2-re vezettek a piros-feketék az első negyed feléhez közeledve. Bizaca révén éledeztek a svédek, de mindenre volt válasza ekkor Dragan Alekszics legénységének, Ford hármasa pedig már 12 pontos hazai vezetést jelentett a hetedik percben, megvolt a magabiztos kezdés (19-7). Bizaca beszórt még egy hármast, az ő vezetésével kapaszkodtak a vendégek, de 9 ponttal így is el voltak maradva 10 perc játék után (23-14).

A második játékrész elején Vojvoda és Bizaca váltottak kosarat, majd a 14. percig egyik fél sem tudott betalálni (26-16). Milosevics, Perry és Phillip révén futott egy 7-0-t az Olaj, így 17 pontra nőtt az előnye öt perccel a félidő vége előtt (33-16). A magyar együttes több büntetőt is elhibázott ezután, 12 pontra feljöttek a svédek, de Phillip és Vojvoda kosaraival a nagyszünetre 18 pontos fórral vonulhatott a vendéglátó (45-27).

A fordulás után Bizaca és Ramstedt találataira Vojvoda és Polyák még válaszolták, de a vendégek nem álltak le támadásban, míg a hazaiak igen - a két előbb említett "svéd" játékos vezetésével a 27. percre 8 pontra csökkent a differencia (51-43). Andric állította meg a Södertalje 11-2-es futását, és a horvát center, valamint Milosevics gondoskodtak arról, hogy ennél a 8 pontnál közelebb ne kerüljön az ellenfél a gyengébben sikerült harmadik felvonás során sem (59-48).

A záró 10 percben aztán újra felpörögtek a szolnokiak, Polyák is beszórt két triplát, így hiába indult be Pahlmblad a vendégeknél, Perry gyors öt pontjával a 35. percben már közte 20 volt a különbség (74-54). Perry vezetésével volt 21 pont is a különbség, és bár a svédek még bejöttek 20 ponton belülre, egy időkéréssel rendezte a sorokat Alekszics. Vojvoda hármasával végül 86-63-ra, tehát 23 ponttal győzött az Olaj, megnyugtató előnyt szerzett a visszavágóra.