A Szolnok kikapott, de simán jutott a csoportkörbe

A Szolnoki Olaj KK három negyedig uralta a Södertalje Kings elleni svédországi visszavágót, és bár az utolsó negyedben szétesett Dragan Alekszics együttese, ki is kapott 75-73-ra, így is simán jutott tovább a FIBA Europe Cup csoportkörébe.

FIBA Europe Cup, Második selejtezőkör, 2. mérkőzés
Södertalje Kings (svéd) - Szolnoki Olaj KK (magyar) 75-73 (7-17, 17-19, 24-23, 27-14)

Södertalje Kings: Lindström 24/12, Pahlmbald 10/6, Bizaca 8/6, Ramstedt 14, Spires 10/6.
Csere: Blazevic 2, Holm 2, Anderson 5.

Szolnoki Olaj KK: Perry 6, Vojvoda 18/6, Ford 11/3, Milosevics 7, Andric -.
Csere: Polyák 7/3, Kovács -, Tóth Z. -, Tóth Á. 10, Phillip 14/3,

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Továbbjutott: a Szolnoki Olaj KK 159-138-as összesítéssel.

Jól kezdett az Olaj, főleg védekezésben, Ford, Milosevics és Vojvoda kosaraival pedig 9-2-vel nyitottak az első négy percben. A tendencia folytatódott - Anderson kosara után jött egy újabb 8-0-s vendég szakasz (4-17), így annak a házigazda örülhetett, hogy csak 10 ponttal volt lemaradva az első negyed végén (7-17). A második felvonás elején volt egy nagyobb adok-kapok, de még a 15. perc elején is 10 ponttal vezetett a Szolnok (13-23). A hazaiaknak ekkor volt egy jobb sorozatuk, felzárkóztak hat pontra (19-25), de jött egy 8-0-s roham a magyar együttestől, újra 14 pontra nőtt Dragan Alekszicsék előnye, és ebből 12 pont megvolt a félidőben is (24-36) - és igazából ennél jóval nagyobb is lehetett volna a differencia.

A fordulás után bekezdtek a svédek, egy 8-2-es két perccel megfelezték hátrányukat (32-38), és egyre közelebb értek a vendégekhez, a 25. perc végén már csak két pont volt a Szolnok előnye (42-44). A felvonás második fele azonban egyértelműen az Olajé volt, amely visszatornázta fórját 10 pont közelébe, 10 perccel a vége előtt is 11 ponttal vezetett még (48-59). A 34. percig semmi különös nem történt ezt követően, ezután viszont Lindström óriási sorozatba kezdett, Ramstedttel karöltve pedig a 38. percre megfordították az összecsapást a kulcsjátékosait már pihentető szolnokiakkal szemben (70-67). Az Olaj még Ford, Phillip és Tóth Ádám révén visszavette egyszer a vezetést az utolsó percben (72-73), de az ex-pécsi Pahlmblad dobta a meccs utolsó kosarát, az ő triplájával győzött 75-73-ra a Södertalje.

Összesítésben így sem volt veszélyben az Olaj továbbjutása, hiszen 23 ponttal nyerték az első meccset, a párharcot pedig 159-138-ra.