A Tiszaliget vereséggel búcsúzott az Adria Ligától

Az idény végén az Adria Ligából saját döntése értelmében kilépő Szolnoki Olaj utoljára játszott hazai környezetben ebben a szezonban a délszláv élgárdákat tömörítő sorozatban, s hiába vezetett az első félidőben még simán, a Lóránt és Pilcsevics nélkül felálló vendéglátó leblokkolt a fordulás után és hagyta elmenni, majd nyerni a szerb fiatalokkal felálló Mega Vizurát.

Adria Liga, alapszakasz, 25. forduló

Szolnoki Olaj KK (magyar, 8-16) - Mega Vizura (szerb, 11-14) 61 - 66 (17-18, 18-9, 9-24, 17-16)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok
V.: Obradovics, Javor, Bjedic

Szolnok: Rakics 9/6, Vojvoda 11/3, Ivosev 10/6, Milosevics 16/6, Báder 6.
Csere: Holiday 3/3, Simon -, Keller -, Trotter 6/6.   Vezetőedző: Dragan Alekszics

Mega Vizura: Micics 8/6, Dangubics 6, Krsztics 14/9, Velicskovics 18/9, Varda 15/3.
Csere:  Reljics 2, Miljenovics 1, Jokics 2. Vezetőedző: Dejan Milojevics

Nem kezdett jól az előzetes tervekkel szemben Trottert játszató, de Pilcsevicset kiültető Olaj, hiszen 5-12-nél Krsztics hármasa után kezdett elhúzni a szintén a középmezőnyhöz tartozó Mega Vizura, mely ezt követően viszont nagyon behúzta a kéziféket az első félidőben, ugyanis a maradék másfél negyedben már csak 14-et termeltek a szerbek, így az első 20 percet nyolcas fórral zárta a kedden Észtországban fontos meccset nyerő Szolnok, ami Lóránt Péter nélkül itthon is hízelgőnek tűnt hazai szemszögből.

A fordulás után viszont teljesen szétesett az Alekszics-legénység, a harmadik etapban Báderék ugyanúgy csak kilenc pontot szereztek, mint a második játékrészben Velicskovicsék, a negyedik negyed elején már 17 is volt közte, ott pedig eldőlni látszott az összecsapás. Viszont a 16 pontos, 5 lepattanós, 3 labdát szerző Sztrahinja Milosevics és társai összekapták magukat és megtisztelték annyival saját szurkolóikat, hogy legalább szorossá tegyék a derbit, s így ha vereséggel is, de emelt fővel távozhatott az Olaj a parkettről, mintegy keretbe foglalva két évnyi Adria Liga szereplését, melynek nem az eredményessége, hanem a hullámhegyei tették inkább széppé hazánk reprezentánsát a délszláv élgárdákat tömörítő ligában, ahol még egy KRKA Novo Mesto elleni idegenbeli fellépés vár a szolnokiakra.

Sajnos az is biztossá vált, hogy a tavalyi 9 győzelemnél többet nem gyűjthet az Olaj ebben a kiírásban, s mivel a Partizan elleni belgrádi meccsre el sem utazott a gárda, ami miatt nem kapta meg a kiállásért járó egy pontot sem, már most biztos, hogy az újonc szezonnál rosszabb mutatóval zár az Olaj.

Fotó: szolnokolaj.hu