A végére esett össze a Sopron

Az első félidőben még sokszor Sabáli Balázs együttesének akarata érvényesült, aztán a harmadik negyed végén meglépett a belga listavezető, onnan pedig egyértelműen az ő akaratuk érvényesült - végül 88-67-re kaptak ki Sabáli Balázsék

FIBA Europe Cup, D-csoport, 2. forduló
Port of Antwerp Giants (belga, 2-0) - Sopron KC (magyar, 0-2) 88-67 (19-21, 22-16, 26-23, 21-7)

Antwerp: Clark 6, Smith 10/3, Conger 17/9, Anderson 20/3, Enobakhare 10.
Csere: Marchant 7/3, Ware 11, Kanda-Kanyinda 5, Yoeri Schoepen 2, Mwendanga -, Peeters -.

Sopron: Threatt 7, Ruják 4, Lewis 12/6, Dufault 12/3, Spica 13.
Csere: Tóth 7, Takács 5/3, Mills 7, Bán -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Jobban kezdett a hazai gárda, de a Sopron viszonylag gyorsan visszajött ellenfelére. Az első negyed első fele Enobakhare és Spica kosárváltásairól szólt leginkább, de gyakorlatilag a teljes játékrészben fej-fej mellett haladt a két fél az első pár pillanatot leszámítva - a 10. perc végén 19-21-re Sabáli Balázsék vezettek. Ware kosaraival vette át az irányítást egy pillanatra az ebben az idényben még hibátlan belga listavezető (25-23), de egy 10-0-s szakasszal jött az SKC, amely így legnagyobb előnyét tudhatta magáénak a 15. perc végére, Takács triplája után 8 pont volt a vendégek javára a különbség (25-33). Sajnos ezt követően Anderson vezetésével a hazaiak következtek egy 11-0-val, így odalett a fór (36-33), és Clark két duplája után 4 ponttal vezettek a vendéglátók a szünetben.

A fordulást követően nem nagyon tudott egyik csapat sem fölénybe kerülni - a Sopronnak egyenlítenie nem sikerült, de folyamatosan ott loholt ellenfele után, maximum 5 pontos hátrányban. Főleg Lewis játszott jól ekkor, de Congerrel a negyed utolsó másfél percében nem tudott mit kezdeni az SKC - az amerikai 9 pontot dobott ebben a szakaszban, közte egy 3+1-es akcióval is jelentkezett, így kicsit meglépett az Antwerp az utolsó negyed előtt (67-60). A negyedik negyed elején Ware volt megint főszerepben, Anderson duplájával pedig a 34. perc közepén meglett a közte 10, először a meccs folyamán (72-62), sőt, 75-62-nél 13 pont is volt a távolság, úgy tűnt, hogy eldőlt a meccs. Büntetőkből ugyan betalált a magyar alakulat, de a hazaiak ekkor már jobban játszottak egyértelműen, és még a kosárarányt is tudták javítnai.

Végül 88-67 arányban nyertek (ami a meccs nagy részében a játék képét nézve nem volt reális, hiszen a 28. percben ez egy 2 pontos, ki-ki meccs volt még), így ők 2-0-lal, a Sopron pedig 0-2-vel kezdte a sorozatot.