Allenék legyőzték a Baskoniát

Az első félidőben hullámzó mérkőzésen múlta felül a Tenerife a Baskoniát - a magyar válogatott Allen Rosco kifejezetten jól játszott.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 16. forduló
Iberostar Tenerife (9-7) - Baskonia (9-7) 86-74 (21-13, 16-27, 27-17, 22-17)

Jobban kezdtek a vendégek, de 4-7 után egy 11-0-val magához ragadta a kezdeményezést a BL-címvédő. A második negyed közepén, 29-20 után a vitoriai együttes futott egy 10-0-t, és ők vezettek három ponttal a nagyszünetben (37-40). A fordulás után aztán megint a Tenerife került, de csak minimális előnybe, amíg a harmadik negyed utolsó fél percében Vaszileiadisz be nem pörkölt 5 pontot (64-57). A záró felvonásban aztán már végig a hazaiak jártak előrébb, és végül 86-74-re verték riválisukat, így a két gárda azonos mérleggel áll 16 játéknap után.

A magyar válogatott erőcsatára, Allen Rosco csereként 11 percet kapott, amit borzasztóan hasznosan töltött ki - 8 ponttal (1/1 dupla, 1/2 tripla, 3/3 büntető), 3 pattanóval, 2 gólpasszal, 1 szerzett labdával, illetve 1 beütött és 2 kiharcolt faulttal zárt, ami 14 VAL-t ért, ami a kevés játékpercéhez mérve rendkívül jó teljesítmény.

A Tenerife legjobb dobói: Abromaitis 17/9, Vaszileiadisz 16/9, Ponitka 16/3.
A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 25/9, Beaubois 12/3, Janning 10/6.