Allenék vereséggel zárták a naptári évet

Gyakorlatilag végig a Fuenlabrada után futott a Tenerife - 11 pontos vereséget szenvedett Allen Rosco együttese.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 13. forduló
Montakit Fuenlabrada (10-3) - Iberostar Tenerife (7-6) 79-68 (13-11, 23-21, 20-14, 23-22)

Az első félidőben lényegében végig a 5 ponton belüli hátránya volt a Tenerifének az idei bajnokság meglepetéscsapatának otthonában - az első negyed gyenge támadójátékot hozott, a második elején viszont felpörögtek a csapatok, a lényeg viszont nem változott, 20 perc játék után négy ponttal állt jobban a vendéglátó (36-32). Bár 30 perc után mindössze két játékos, Tobey és Richotti ért el kettőnél több kosarat a vendégeknél, 25 percig továbbra is loholtak a Fuenlabrada nyomában, aztán a harmadik negyed második felében a sokkal több lábon álló hazaiak Popovic tripláival 10 pont fölé növelték előnyüket, és egy kerek 10-essel vezettek 10 perccel a vége előtt (56-46). A záró játékrészben eleinte úgy tűnt, nem lesz szoros a vége, aztán megpróbált még egy hajrát a BL-címvédő, Popovic ötödik triplája azonban lezárta a lényegi kérdéseket - 79-68-ra győztek a hazaiak.

A vendégeknél Allen Rosco ezúttal kezdő volt, de 10 perc alatt nem szerzett pontot (0/1 dupla, 0/1 tripla), 1 pattanó mellett pedig 2 beütött faultja volt, így -3 VAL-lal végzett.

A Fuenlabrada legjobb dobói: Smith 18/9, Popovic 17/15, Cruz 9/3.
A Tenerife legjobb dobói: Tobey 24, Richotti 21/9, Vaszileiadisz 6.