Az Alba a továbbjutás küszöbére lépett

Az első félidőben hullámzó mérkőzést játszott az Alba a Benficával, a második 20 percben viszont egyértelműen ellenfele fölé kerekedett. A Chalon után végül a portugálokat is simán, 90-71 arányban verte, ezzel óriási lépést tett afelé, hogy továbbjusson a FIBA Europe Cup következő csoportkörébe.

FIBA Europe Cup, A-csoport, 4. forduló
Alba Fehérvár (magyar, 3-1) - Sport Lisboa e Benfica (portugál, 2-2) 90-71 (26-20, 18-19, 25-17, 21-15)

Alba Fehérvár: Taylor 9/3, Edwards 21/9, Shepard 18, Lóránt 17/3, Keller Á. 2.
Csere: Markovics -, Tóth 3/3, Farr 9/3, Burgess 9/9, Keller I. 2.

Benfica: Raivio 6, Morais 8/6, Soares -, Hollis 16/3, Barber 13.
Csere: Fernandes 5/3, Andrade 21/15, Barroso -, Dos Santos 2.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Az első 3-4 percben előbb kiegyenlített játék folyt, majd az Alba kosarazott előnyben, de nagy különbség nem alakult ki (12-10) - a hazaiaknál Shepard és Lóránt Péter, a vendégeknél pedig Barber és az ex-fehérvári Damian Hollis voltak a legjobbak ekkor. 12-10 után jött Edwards, aki felnőtt Lóránt mellé, sőt, ebben a szakaszban egyértelműen a magyar együttes vezére volt, és kosaraival 10 pontos fórt épített ki az Alba (12-22). A Benfica kezdett éledezni a negyed végére, de így is megvolt a 6 pontos különbség a két gárda között 10 perc játék után (26-20). A második felvonás elején nagyon megállt Dzunics Braniszlav együttese, 28-20 után kezdett rájuk mászni a portugál alakulat, amely Raivio, Barber és Hollis révén egy pontra jött fel a 14. perc közepére (30-29). Burgess triplája is csak ideiglenes megoldás volt, Hollis három büntetővel fordított a 16. perc legvégén (33-34). Shepard és Edwards révén vette vissza előnyét az Alba, amely Taylor triplájával 44-39-re vezetett a félidőben.

A fordulás után óriási adok-kapok ment az első két percben, de Edwards, Lóránt és Shepard vezetésével kezdett meglépni a fehérvári alakulat, a harmadik negyed felére már 12 pontos előnye volt Dzunicséknak (57-45). Andrade két triplájával és Morais kettesével megint visszajött a Benfica hat pontra (59-53), de Farr egymaga szerzett öt pontot, a felvonás végén pedig Andrade újabb hármasára Burgess válaszolt, így 13 pontos előnnyel várta az utolsó 10 perces a székesfehérvári gárda. A negyedik negyedben gyorsan bejött 10 ponton belülre a portugál együttes két triplának köszönhetően (72-64), de nem tudták kihasználni a fehérváriak viszonylag gyengébb periódusát, sőt, innentől nekik deszkázták be a gyűrűt. Burgess és Lóránt triplái, valamint Taylor kettesei után 18 pontra nőtt az Alba előnye, eldőlt a meccs 4 perccel a vége előtt (82-64). A végén már örömjátékot mutatott be a magyar csapat, Shepard faultokkal együtt volt eredményes, Edwards látványosan szerzett pontokat, Keller Iván is betalált, így végül 90-71-re győzött a Fehérvár.

A továbbjutás küszöbén gyakorlatilag már át is lépett az Alba, miután úgy van meccselőnye a Benficával szemben, hogy az egymás elleni eredmény is a székesfehérváriaknak áll - elég egy Belgiumban aratott győzelem, és megvan a továbbjutás.