Az Alba Fehérvár továbbjutott a FIBA Europe Cupban

Az Alba Fehérvár együttese folytatta kiváló sorozatát, esélyt sem adott a Brüsszelnek Belgiumban, és végül tükörsimán, 80-69-re nyert a fehérvári együttes - ezzel az eredménnyel ők már biztosan továbbjutottak a következő körbe.

FIBA Europe Cup, A-csoport, 5. forduló
Basic-Fit Brussels (belga, 0-5) - Alba Fehérvár (magyar 4-1) 69-80 (12-18, 11-21, 15-18, 31-26)

Brussels: Muya 2, Peciukevicius 4, Depuydt 11/3, Lichodzijewski 5/3, Simmons 6.
Csere: Loubry 5/3, N.Foerts 5/3, J.Foerts 8/6, Pita 10/6, Ubel 13.

Alba Fehérvár: Taylor 13/6, Edwards 11, Shepard 11/3, Lóránt 14, Keller Á. 12/3.
Csere: Markovics 9/3, Tóth -, Keller I. -, Farr 8, Burgess 2, Filipovity -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Nem indult túl nagy iramban a találkozó, az első negyed felénél 6-4 volt az állás a belgáknak, aztán az Alba előbb egyenlített, majd a felvonás utolsó 2 percében 6 pontos előnyt épített ki magának Lóránt vezetésével (12-18). A fehérvári magasembereket képtelen volt tartani a Brüsszel, Lóránt, Farr és Keller révén 14 pontosra hízott a vendégek előnye a 15. perc végére (15-29). Taylor és Edwards is hozzászóltak a meccshez, ők tartották a fórt a félidő utolsó 5 percében, Lóránt duplája pedig azt jelentette, hogy 20 perccel a meccs vége előtt 16 ponttal vezetett a Fehérvár, idegenben mindössze 23 pontot kapott egy félidő alatt (23-39).

A fordulást követően Edwards és Shepard révén átlépte a differencia a 20 pontot is, sokkal jobban játszott Dzunics Braniszlav együttese, mint ellenfelük, vagy akár ők az első egymás elleni találkozón (23-44). Leginkább Edwards és Keller révén tartotta a 20 pont környéki előnyét a vendég együttes, így hiába próbálkoztak a hazaiak, nem tudtak közelebb kerülni az Albához (38-57). A záró negyedben kicsit ki is engedett a magyar csapat, 18 pontot kaptak 5 és fél perc alatt a mindent megpróbáló Brüsszeltől, de leginkább Taylor révén megvoltak azért többnyire a válaszok, így 13 pontnál közelebb nem kerültek a belgák, legalábbis egy ideig. Jonas Foerts révén 2 perccel a vége előtt volt 8 pont is a távolság, de Keller Ákos, Shepard és Markovics révén egy 7-0-t ment az Alba, eldöntötte a meccset, amelyet végül 80-69-re nyert meg.

Az Alba Fehérvár ezzel a győzelemmel biztosan továbbjutott a következő körbe, mivel a legrosszabb esetben is csoportharmadikként végez, de 2-2-t visznek tovább, amit már sem a B, sem a D, sem az E csoport harmadikja nem hozhat.