Az Alba továbbjutott az egyenes kieséses szakaszba!

Nagy meccset játszott a Fehérvár Törökországban, 78-75-re nyert, ezzel tovább is jutott csoportjából a magyar bajnok.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, J csoport, 5. forduló
Demir Insaat Büyükcekmece (török, 2-3) - Alba Fehérvár (magyar, 4-1) 75-78 (21-22, 22-21, 17-18, 15-17)

Büyükcekmece: Walker 4, Wright 11/3, Yildiz -, Karaman 10, Kairisz 20.
Csere: Baykan 3/3, D. Simpson 5, Sztojanovszki 13/3, Mutlu 9/6, Altinkalem -.

Alba: Hill 6, Simpson 16/9, Harris 16/9, Lóránt 11, Keller Á. 7/3.
Csere: Horton 9, Kovács 4, Keller I. -, Mohammed 6, Filipovity 3/3.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Jól kezdett az Alba Harris és Trevis Simpson tripláival, de ami az egész mérkőzésre jellemző volt, az az első percekre is - hullámzó volt a játék, de elhúzni egyik csapat sem tudott a másiktól hosszabb periódusokra. A hazaiaknál Kairisz volt kifejezetten jó, míg a vendégeknél mindenki hozzátette a magáét, de Trevis Simpson mellett a cserék pályára lépése után Horton volt a legeredményesebb (21-22). A második felvonás első felében egy 7-0-s szakasszal megléptek ugyan a törökök (34-26), de csak pillanatokig tartott előnyük - 36-29-et követően egy 12-0-s vendég szakasz következett Keller Ákos, Lóránt és a két kezdő hátvéd vezetésével, így a 27. perc végén 5 ponttal már a magyar bajnok állt jobban (36-41). A félidő utolsó bő egy percében egyenlített a Büyükcekmece (43-43).

A nagyszünetet követően Lóránt és Kairisz volt a két főszereplő, de a 27. perc közepéig a forgatókönyv nem változott: kétpontos Alba-vezetés után hazai egyenlítés, majd ugyanez elölről. A törökök is vezettek ugyan, de Harris és Kovács Ákos hármasaival újra fordult a kocka, az utolsó 10 percre pedig egyetlen pontos vezetéssel a vendégek fordulhattak (60-61). A záró játékrészben Harris és Horton kosaraival tartotta magát Dzunics Braniszlav együttese, de a 34. percben a macedón válogatott Sztojanovszki triplájával fordított a vendéglátó (67-66). A végjátékban, 70-70-nél az egyébként az egész meccsen jól játszó Harris triplája döntőnek bizonyult - az utolsó percig nem nagyon esett kosár, a büntetőpárbajt pedig végigbírta a minimális fórban lévő Alba, amely a végén 78-75-re győzött. Ez az eredmény azt is jelenti, hogy a székesfehérvári együttes 4-1-gyel már biztosan továbbjutott, így várhatja a Körmendet az utolsó fordulóban.