Az asszisztkirály Lóránt vezette győzelemre a Romát!

Lóránt Péter ugyan nem dobott karriercsúcsot ma este az olasz első osztály "Virtus-rangadóján", de élete talán legjobb mérkőzését játszotta a Bologna ellen, hiszen dupla dupla közelben teljesítve, az egész mezőny messze legtöbb gólpasszát kiosztva vezette győzelemre a Romát, mely a jövőhéten akár a Serie A első(!) helyére is kerülhet. A magyar játékos 20-es VAL-jával csapat egyik legjobbja volt kezdőként szerepelve.

A magyar nagyember már a feldobásnál ott volt a parketten, s összesen 31 perc jutott neki, amit igencsak tartalmasan töltött a parketten, hiszen 8 dobott pontja mellé kiosztott karriercsúcsot jelentő 8 gólpasszt, leszedett 4 lepattanót, szerzett 2 labdát és kiharcolt 3 faultot is, eladott labdája pedig nem volt ezen a Virtus Bologna ellen hazai pályán 90 - 70-re megnyert találkozón. Mezőnyből 5 kísérlete volt és 3 a gyűrűben is landolt, a büntetővonalról pedig nem remegett meg a keze (2-ből 2).

Virtus Acea Roma - Oknoplast Virtus Bologna 90 - 70 (16-22, 17-16, 33-14, 24-16)

Olasz bajnokság, alapszakasz, 24. forduló, Roma

Roma: J. Taylor 13/3, Goss 23/15, Datome 20/3, Lóránt 8, Lawal 18. Csere: D'Ercole 4, B. Jones 4/3, Aden -, Tambone -, Gorrieri -.

Bologna: Poeta 11/3, Hansbrouck 14/6, Gaddefors 3/3, S. Smith 10/3, Parzenski 8/3. Csere: Pullen 6, Imbro 10/6, Rocca 6, Moraschini -, Landi 2.

A mérkőzés teljes statisztikája erre a linkre kattintva érhető el!

A mérkőzés videó összefoglalója erre alinkre kattintva érhető el!

Nem tudni hogy pusztán a hétvégén "pihenő" olasz futballbajnokság hiánya miatt, vagy valamire ráérzett Róma sportszerető közönsége, de rendkívül sokan szerették volna megtekinteni a Virtus derbit, olyannyira sokan hogy nemcsak zsúfolt házról, hanem arról is beszámolhatunk hogy ebben a szezonban először sokan bizony a patinás csarnok falain kívül rekedtek, akkora volt az érdeklődés. A találkozót az olasz Olimpiai Bizottság (CONI ) nemrég kinevezett új elnöke Giovanni Malago is megtisztelte részvételével és figyelmével.  Hiába a rendkívüli érdeklődés, a Virtus Roma ezúttal sem szakított azzal a hagyományával hogy általában szörnyen  kezdi bajnoki mérkőzéseit, most sem történ másként. A vendégek külső embereit képtelenek voltak tartani Datoméék, Kenny Hasbrouck és a mindössze 19 esztendős olasz Matteo Imbro vezérletével ekkor még uralta az összecsapást az egykori euroliga győztes alakulat. Számunkra már ekkor is örömteli tény volt, hogy a végre a kezdő ötösben helyet kapó Lóránt Péter viszont fegyelmezetten önzetlenül és nem mellékesen eredményesen oldotta meg feladatát, nem véletlen hogy a rómaiak közül egyedüliként játszotta végig a teljes negyedet. A második negyedben a házigazda támadó gépezete még csikorgott, de a védekezésben egyre inkább összeálltak Lóránték. Az igazi római virtus a harmadik negyedben mutatkozott meg, a bordó sárgák sebességet váltottak és szó szerint állva hagyták a Bolognát. Goss és Datome távolról, Lawal közelről talált be rendszeresen, Péter pedig mindamellett hogy saját "piszkos munkáját" (Steven Smith semlegesítése) is sallangmentesen elvégezte, csak osztotta és osztotta a "forintos zsugákat". A negyedik negyed jelentős része római szempontból már show-time volt, az örömjáték számunkra legkedvesebb pillanatai alig másfél perccel a végső dudaszó előtt jöttek el: az ekkor lecserélt Lóránt Pétert a szakértő római közönség dübörgő vastapssal jutalmazta!  A találkozót követő sajtótájékoztatón Marco Calvanit a Roma szakvezetőjét olasz újságírók arról kérdezték, meglepte e őt Lóránt remek teljesítménye, a mester így felelt: " Lóránt? Nem véletlenül jelöltem a kezdőbe. Igen, 8 gólpasszt adott, de ezen kívül is olyan edzésmunkát végez napról napra amely nem mindig jelentkezik a statisztikákban."

A Virtus Roma sorozatban ötödször nyert és tovább álmodhat: a már matematikailag is biztos play off, a már majdnem biztos legjobb 4 ( az egyik legnagyobb rivális Milano újra kikapott) után, a Sassari cremonai vereségével, a Virtus Roma (előzésre készen) már megjelent a két éllovas "visszapillantó tükrében" is.

Lóránt Péter és a Virtus Roma legközelebb Húsvét hétfőn, 18.15-től  lépnek pályára, méghozzá a listavezető Cimberio Varese otthonában.!