Az Olaj 25 percig méltó ellenfele volt a Besiktasnak

Bár végeredményben ezúttal is 15 pontos (89-74) vereséget szenvedett a Szolnoki Olaj KK a Bajnokok Ligájában, most a Besiktas otthonában, de 25 percig kiválóan játszott Sztojan Ivkovics együttese, méltó ellenfele volt a BL egyetlen hibátlan csapatának.

Bajnokok Ligája, E-csoport, 6. forduló
Besiktas Sompo Japan (török, 6-0) - Szolnoki Olaj KK (magyar, 1-5) 89-74 (20-24, 24-17, 25-17, 20-16)

Besiktas: Sipahi 5/3, Thompson 10/3, Roll 13/9, Clark 17/6, Stimac 16.
Csere: Strawberry 19, Edge 3/3, Veyseloglu 4, Sanli 2, Senli -, Karaman -.

Szolnoki Olaj KK: Kinney 14/3, Vojvoda 11/3, Barnies 4, Eilingsfeld 5, Wright 2.
Csere: Boriszov 18/12, Wittmann 3/3, Tóth 8, Popovics 9.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken éritek el!

Sipahi triplájával vezetett a Besiktas, de nem nagyon pörögtek a hazaiak, így annak ellenére, hogy csak a harmadik perc közepén szerezte első pontjait a Szolnok Tóth Ádám révén egy szép centermozgásból, gyakorlatilag végig irányította az első negyedet a magyar bajnok. Kiválóan védekezett a vendég gárda ezúttal, elöl pedig szépen váltak le a labda nélkül mozgó emberek a védőjükről, így sorozatban betaláltak a vendégek (6-11). Boriszov és Vojvoda jó triplája után időt is kértek a törökök a 7. perc elején (8-17), Strawberry, Clark és Stimac kosaraival vissza is jöttek egyetlen pontra, de Boriszov triplája zárta a negyedet, így vezetett 4 ponttal az Olaj 10 perc játék után (20-24). A második felvonásban Kinney és Tóth révén jobban kezdett a Szolnok, de a hazaiak egy 10-0-val átvették a vezetést a 14. perc közepén (30-28). Fej-fej mellett haladtak ezt követően a csapatok, Boriszov pazar mérkőzést hozott az első 20 percben, de mindkét részről volt majdnem minden kosárra válasz. Clarkot nem sikerült tartani a félidő végén, így 44-41-re vezetett a Besiktas a nagyszünetben, de messze erőn felül teljesített eddig a pontig a Szolnok.

A fordulást követően is lendületben maradt az Olaj, Tóth, Barnies és Kinney kosarai után a 23. percben újra egyenlő volt az állás (48-48), és bár Strawberry révén pillanatok alatt meglépett a Besiktas, Wittmann és Boriszov révén még a 26. percben is teljesen egál mérkőzést játszottak a felek (54-53). Itt tört meg valami a vendégeknél, innentől kezdve Rollt és Clarkot semmilyen szinten nem sikerült megfogni a negyedből hátralévő időben (sem), elöl pedig kifulladt a Szolnok - az eddig szépen behulló dobások kimaradtak, eladott labdák is egyre többször jellemezték a játékot, a pattanókat is sokkal jobban szedte a házigazda, így Clark duplája után 11 pont volt már a távolság 10 perccel a vége előtt (69-58). A záró játékrészben nagyon gyorsan 15 pontosra nőtt a magyar csapat hátránya, onnan pedig már érződött, hogy nem tudnak visszajönni a vendégek - a Besiktas végig pörgött, az Olaj pedig elfáradt. A 36. percben megvolt a közte 20 is (83-63), végeredményben pedig 89-74-re nyert a Besiktas, de ezúttal az Olaj olyan arcát mutatta az első 25 percben, amelyet ebben az idényben még nem nagyon láthattunk.