Az utolsó 5 percre fáradt el a Körmend

Végig nagyon szoros mérkőzésen az Egis Körmend sokáig vezetett a negyedik negyedben is, aztán az utolsó 5 percre esett össze Teo Cizmic együttese, így végül 79-74-re kikapott a Donar Groningen otthonában.

FIBA Europe Cup, B csoport, 3. forduló
Donar Groningen (holland, 2-1) - Egis Körmend (magyar, 1-2) 79-74 (22-19, 16-23, 19-19, 22-13)

Groningen: Jeter 25/15, Cunningham 10/6, Dourisseau 22/12, Fieler 12/6, Pasalic 8/3.
Csere: De Paula -, Veenstra -, Slager 2.

Körmend: Petty 15/3, Saddler 20/3, Smith 10/3, Loveridge 13/9, Horti 2.
Csere: Allen 12/6, Csorvási -, Ferencz 2, Németh -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Idegesen kezdtek a csapatok, az első két és fél percben összesen 3 pont esett a két oldalon, aztán Dourisseau vezetésével előnyben játszottak a hazaiak - a körmendieknél Saddler próbálta csapatát látótávolságon belül tartani. 19-11 után, a negyed utolsó két percében Saddler mellé Allen is felnőtt két kosárral, így 22-19 volt az állás 10 perc játékot követően. A második felvonásban Saddler és Loveridge pontjaival a fordítás is megvolt pillanatok alatt, majd fej-fej mellett haladtak a csapatok - a hollandok legjobbja ekkor Jeter volt, míg a magyar csapatban Petty kezdett bele igazán a pontgyártásba. A Körmend a negyed végén kezdett meglépni, négy egységnyi fórt vittek magukkal az öltözőbe (38-42).

A fordulás után három triplát is beszórtak a hazaiak, és hiába válaszolt rendszeresen a Körmend duplákkal, Jeter kosara után, a 24. percben megvolt a vezetés is a hollandoknak (49-48). Petty és Allen vezetésével megint kiépítette magának 6 pontos fórját a Körmend, amiből a negyed legvégén megint 4 pont maradt, így várhatták a felek az utolsó 10 percet (57-61). Sokat kapkodtak a felek a negyedik negyed elején, így 5 perccel a vége előtt is 62-67 állt még az eredményjelzőn. Itt fordult nagyot a meccs képe, a vendégek ugyanis sajnos szétestek kicsit, és Dourisseau, Jeter, Fieler, valamint Cunningham révén egy 12-0-lal fordított a Donar, lényegében megnyerte a meccset a 39. percre (74-67). A Körmend még próbálkozott, de végül 79-74-re kikapott - ez azért bőven menedzselhető különbség, ha a csoport második helyéért vívott harcot nézzük.