BL: A második félidőben hengerelt, továbbjutott az Alba

Az első félidőben még szenvedett, a másodikban azonban hengerelt az Alba Fehérvár az észt BC Kalev/Cramo elleni Bajnokok Ligája selejtező visszavágóján, 79-66-ra győzött, így továbbjutott a harmadik selejtezőkörbe.

Bajnokok Ligája, Második selejtezőkör, 2. mérkőzés
Alba Fehérvár (magyar) - BC Kalev/Cramo Tallinn (észt) 79-66 (14-15, 22-20, 24-10, 19-21)

Alba Fehérvár: Hill 23/12, Markovics 6/3, Harris 14, Lóránt 17/3, Keller Á. 4.
Csere: Macon 4, Kovács -, Keller I. -, Fenner 8, Filipovity 3.

Kalev/Cramo: Sokk 6, Keedus -, Jöesaar 16/6, Szubotics 7/3, van der Mars 8.
Csere: Mazeika 11/3, Simmons 6, Kangur 2, Mirkovic 4/3, Dorbek 8/6.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Továbbjutott: 150-144-es összesítéssel az Alba Fehérvár

Szubotics kezdte a pontgyártást a vendégeknél, de Hill, Harris és Markovics gyorsan válaszoltak az első két percben (6-2). Az Alba a jó kezdés ellenére nagyon szenvedett az első félidőben és főleg az első negyedben - van der Mars kosaraival a negyedik perc közepére visszavette a vezetést a tallini gárda, és a hazaiak egészen a nyolcadik perc elejéig nem tudtak pontot szerezni (6-12). Ekkor a Fehérvár futott egy 8-0-as három percet, de Mirkovic hármasa zárta az első 10 percet, 1-gyel vezettek a vendégek (14-15). A második játékrészben fej-fej mellett haladt a két gárda - Macon kosaraival átvette a vezetést a magyar alakulat, de Simmons és Mazeika révén visszavette azt az északi együttes, majd mikor Jöesaar is felnőtt előbbi kettő mellé, négy pontra nőtt Dzunics Braniszlavék hátránya (25-29). A több hibával is tarkított büntetőpárbajt Lóránt és Markovics triplája törte meg, ezekkel vezetett a Fehérvár egyetlen ponttal a nagyszünetben (36-35).

A fordulás után Jöesaar egy perc alatt szórt öt pontot (36-40), de ezután már egyértelműen az Alba irányította a találkozó alakulását. Hill egészen parádés teljesítményt nyújtott, leginkább az ő zsinórban dobott 12 pontjára alapozva futott egy 17-0-s szakaszt a székesfehérvári gárda, így a 26. perc végén már 13 pontos volt a házigazda előnye (53-40). Próbált reagálni a Kalev/Cramo, de 18 pont is volt már hátrányuk, végül mínusz 15-tel fordultak az utolsó 10 percre (60-45). A záró játékrész első felében Lóránt és Dorbek váltottak kosarakat, de közelebb nem kerültek a vendégek, sőt, Harris duplája után a 36. percben 20 pontosra nőtt a differencia (70-50). A hátralévő időben már semmi esélye nem volt az észteknek arra, hogy a szükséges 7 pontra vagy azon belülre kerüljenek (22 ponttal is vezetett a Fehérvár a 38. percben), és végül 13 ponttal győztek Lóránt Péterék (79-66), így összesítésben 150-144-gyel jutott tovább a következő körbe, ahol a török Pinar Karsiyaka lesz az ellenfelük.