BL: Óriásit küzdött, de kiesett az Alba

Hatalmas csatát vívott az Alba Fehérvár együttese a Pinar Karsiyakával, gyakorlatilag végig kiegyenlített volt a találkozó, ám végül 81-72-re nyertek a törökök, így ők jutottak be a Bajnokok Ligája csoportkörébe, a magyar bajnok pedig a FIBA Europe Cupban folytathatja.

Bajnokok Ligája, Harmadik selejtezőkör, 2. mérkőzés
Pinar Karsiyaka (török) - Alba Fehérvár (magyar) 81-72 (25-24, 13-14, 18-15, 25-19)

Pinar Karsiyaka: Waters 10, Wood 13/12, Gülaslan 9/6, Jones 27/6, Güven 4.
Csere: Ugurlu 5, Türen -, Kennedy 13, Karahan -.

Alba Fehérvár: Hill 17, Fenner 15/9, Markovics 16/9, Harris 7, Keller Á. 11/3.
Csere: Kovács 5/3, Keller I. -, Filipovity 1.

A meccs teljes statisztikáját megtaláljátok ezen a linken!

Továbbjutott: a Pinar Karsiyaka 171-164-es összesítéssel.

Hill és Markovics vezetésével jobban kezdte a találkozót a magyar bajnok, a törökök Jones 2+1-e, triplája és Wood hármasa ellenére is csak futottak az eredmény után jó ideig - először a 6. percben vezetett a házigazda Güven duplájával (16-15). Keller Ákos következett az Albánál, a fehérváriak következő hét pontját a magyar válogatott kezdő centere szerezte, de továbbra sem tudott nagyobb különbség kialakulni sem az Alba, sem a Karsiyaka javára - Kovács Ákos két büntetőjére Wood felelt egy hármassal, ezzel zárult a pontgazdag első felvonás, amely végén egyetlen ponttal a félholdasok álltak jobban (25-24).

A második játékrészben jelentősen visszafogottabb támadójátékot mutatott be mindkét együttes, rengeteg volt az elhibázott dobás ebben a 10 percben - a törököknek a büntető se ment, 6/11-gyel zárták az első félidőt a vonalról. Waters és Kennedy pontjaival 5 egységre nőtt a hazaiak előnye a 14. perc közepére (29-24), de Markovics hármasával és Harris duplájával a 16. percre egalizált a Fehérvár (29-29). A törökök mind a négy amerikai játékosa betalált ezután, de Hill gyakorlatilag egyedül tartotta őket, majd a félidő utolsó percének kezdetén Fenner triplával egyenlített, egál volt a félidő (38-38).

A fordulás után két és fél perc alatt futott egy 7-0-s szakaszt az Alba, Keller Ákos két duplájával és Markovics hármasával alakult ki a legnagyobb differencia (38-45). Jarrod Jones állt a vendéglátó élére - az egykor a fehérváriaknál játszó, amerikai-magyar magasember révén folyamatosan lopta a távolságot a Pinar Karsiyaka a negyed hátralévő részében, Gülaslan triplájával pedig már csak egyetlen pont volt a különbség a vendégek javára a 27. percben (50-51). Ugurlu egyenlített a 29. perc elején, majd a felvonást Waters és Kennedy duplái zárták, amivel három ponttal már a hazaiak álltak jobban (56-53).

Wood bedobta negyedik hármasát is a záró 10 perc elején, de Hill és Fenner büntetőivel egy kicsit közelebb kapaszkodott az Alba (59-57), Markovics harmadik triplájával egy pont volt csak a vendégek lemaradása a 33. percben (61-60), egy perccel később pedig Fenner egyenlített is egy sikeres külső dobással (63-63). Az utolsó öt percre is egállal fordultak a csapatok, Waters két büntetőjére pedig Kovács Ákos hármassal felelt (68-69). Gyors három büntetővel vette vissza a vezetést a Karsiyaka, majd egy triplát is beszórtak a törökök, Dzunics Braniszlav időt kért a 38. perc végén (74-69).

Egy perccel később jött még egy időkérés az Albától Kennedy egy büntetője után, és Fenner dobott egy triplát 14 másodperccel a vége előtt, de a büntetőkkel és Jones hármasával végül 81-72-re győzött a török gárda, amely így tovább is jutott 171-164-es összesítéssel, az Alba Fehérvár pedig hiába küzdött hatalmasat többek között Lóránt Péter (és három légiósa) nélkül is, a FIBA Europe Cupban folytathatja.