BL: Rosco Allenék 5 pontos előnyt szereztek a visszavágóra

Szoros meccsen, de a második félidőt végig kézben tartva, a UCAM Murcia otthonában került előnybe a címvédő.

Ma este, a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a címvédő Iberostar Tenerife a szintén spanyol UCAM Murcia vendége volt.

A vendégek gyengék kezdtek, de 12-4 után egy 11-0-s sorozattal átvették a vezetést. A következő fordulat a második negyed közepén jött, amikor 18-23 után egy 13-1-gyel a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést (31-24). A Tenerife azonban még a félidő vége előtt visszavette a vezetést (36-38), és a teljes második félidőben előnyben kosarazott. 10 pont fölötti is volt már a kanári-szigeteki gárda fórja, és 5 ponttal nyerte végül az odavágót (66-71) - kérdés, hogy lesz-e jelentősége Benite két utolsó percben dobott triplájának, amivel a Murcia kozmetikázta a végén a különbséget.

A győztesnél Rosco Allen 12 és fél percet kapott, ami alatt 2 pontot (1/3 dupla, 0/1 tripla, 0/1 büntető), 2 pattanót, illetve 1-1 gólpasszt, szerzett és eladott labdát jegyzett.