Bombaformában kezdte 2017-et a Körmend

Az Egis Körmend csapata két kevésbé jó periódust leszámítva a második negyed közepétől kezdve uralta a Bnei Herzliya elleni mérkőzést. A harmadik negyedben öt triplát, összesen pedig 26 pontot szóró Ferencz Csaba és a tripla-dupla közelében teljesítő Parrish Petty vezetésével közel 20 ponttal, 87-70-re nyertek Izraelben.

FIBA Europe Cup, Második csoportkör, N-csoport, 3. forduló
Bnei Herzliya (izraeli, 0-3) - Egis Körmend (magyar, 2-1) 70-87 (21-12, 14-30, 17-25, 18-20)

Bnei Herzliya: Leumi 12/6, Green 10/6, Zelkovits 3/3, Kanacevic 9, Adrien 14.
Csere: Jacko 7, Dennis 9/3, Sharp 6/6.

Egis Körmend: Petty 10, Smith 13/9, Ferencz 26/18, Allen 15/3, Horti 6.
Csere: Loveridge 13/9, Csorvási 4, Németh -, Doktor -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az első negyed pocsékul indult, mindkét oldalnak voltak gondjai támadásban - a hazaiak három és fél perc után szerezték például első kosarukat, ekkor 2-2 volt az állás. Az első negyed második felében élénkült meg az addig nagyjából kiegyenlített játék - 10-10 után egy 9-0-s rohamot futottak a hazaiak cserepadjuk és Jeff Adrien vezetésével, így 10 perc játék után 21-12-re vezettek. A második felvonásban aztán nagyot fordult a kocka. A negyed elején két és fél perc alatt rámászott ellenfelére Gasper Potocnik együttese (23-21), majd Loveridge zsinórban dobott 5 pontjával pont a negyed közepén meglett a körmendi vezetés is (30-31). Az ekkor kiválóan dobó Loveridge és Horti vezetésével nőtt tovább a differencia a vendégek javára, 7 ponttal állt jobban a magyar csapat a félidőben (35-42).

A fordulás után Ferencz Csaba indult be nagyon, három és fél perc alatt három triplát szórt a körmendiek legendája, így a vezetésével 14 ponttal meglépett a vasi alakulat (39-53). Terry Allen révén nőtt a vendég előny, Ferencz rápakolt még két triplát addigi teljesítményére a 28. perc közepéig, így 17 ponttal állt jobban a magyar csapat ekkor (46-63). Dennis duplája zárta a negyedet, de így is 15 pont volt a távolság a két fél között (52-67), nem volt még vége azonban a meccsnek. A hazaiak egy 10-0-s etappal indítottak két és fél perc alatt, nagyon megközelítették a körmendieket a 33. perc közepére (62-67). Smith és Petty állították meg az izraeli rohamot, és ezzel ki is vették a Bnei Herzliya vitorlájából a szelet. Ferencz beszórta 6. tripláját is a 35. percben (66-80), a távolság pedig újra 20 pont közelébe nőtt Petty, Smith és Allen kosaraival. A végeredmény 87-70 lett a Körmendnek, így a magyar csapat 2-1-gyel áll a csoportban.

A Körmend két rövidebb periódust (első negyed vége, negyedik negyed eleje) leszámítva kiváló játékkal indította 2017-et, úgy tűnik, nem törte meg a lendületüket ez a kéthetes pihenő. Többen is nagyon jól játszottak ma, Terry Allen (15 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 19 VAL) és Lenzelle Smith (13 pont, 10 pattanó, 5 gólpassz, 21 VAL) is nagyon hasznosan kosárlabdáztak, de ki kell emelni közülük a 26 pontos, 6/11 triplát dobó Ferencz Csabát, illetve a gyenge dobóteljesítménye (10 pont, 4/12 mezőny) ellenére a tripla-duplával kacérkodó (11 gólpassz, 8 pattanó) Parrish Pettyt.