Chery-ék nagyon megverték Allenéket

Az ex-fehérvári irányító csapata már az első negyedben tetemes előnybe került, végül 19 pontos vereséget szenvedett a Tenerife.

Spanyol bajnokság, alapszakasz, 15. forduló
Delteco GBC (6-9) - Iberostar Tenerife (8-7) 89-70 (27-13, 14-10, 27-24, 21-23)

5-4-re még a vendégek vezettek, de innen futott egy 17-2-es szakaszt a Gipuzkoa, amely, mint később kiderült, ezzel el is döntötte a mérkőzést (21-7). Az első felvonás végére megmaradt a 14 pontos fórjuk (27-13), a BL-címvédő pedig még gyengébb támadójátékot mutatott be ezt követően, és már 18 pontos hátrányban volt 20 perc játék után (41-23). A fordulás után még nagyobb lett a különbség, a 24. percben már duplaannyi pontnál jártak a hazaiak (56-28), lényegében eldőlt a találkozó. Ezt követően csak kozmetikázni tudtak a vendégek (igaz, ezt sem nagyon sikerült megtenniük), a mérkőzés szorossá tételére esélyük sem volt - 89-70-re győzött a Delteco GBC.

A magyar válogatott erőcsatára, Allen Rosco kevesebb mint 18 percnyi játékidő alatt 10 pontot (1/2 dupla, 1/3 tripla, 5/6 büntető), 2 pattanót, 1 eladott labdát, illetve 2 beütött és 4 kiharcolt faultot jegyzett, ami 9 VAL-t ért - ezzel is ott volt egyébként a vendégek nagyon kevés használható embere között a mai napon. A túloldalon az Alba Fehérvár egykori irányítója, Kenny Chery 7 pontot, 3 pattanót és 2 gólpasszt jegyzett, de csak 3/11-es mezőnymutatója volt, és 0 VAL-lal végzett - közel sem volt olyan meghatározó, mint a Barcelona ellen, igaz, csapata ezúttal nyerni tudott.

A Gipuzkoa legjobb dobói: Clark 21/15, Norel 13, Van Lacke 12/6.
A Tenerife legjobb dobói: Vaszileiadisz 12/6, Abromaitis 12/9, Allen Rosco 10/3, Ponitka 10.