Egy negyed alatt vesztettek Trotterék

A mai napon a Nyizsnyij Novgorod együttese az orosz sztárcsapattal, a CSZKA Moszkvával találkozott egy olyan meccsen, amely mind a VTB Ligába, mind az orosz bajnokságba beszámított. Az összecsapás aztán a vártnak megfelelően alakult, az Euroligában is esélyesként kezelt CSZKA már az első negyedben eldöntötte a mérkőzés kimenetelét, az utána következő 30 perc lényegi dolgokat nem tartalmazott.

Orosz bajnokság, VTB Liga
CSZKA Moszkva - Nyizsnyij Novrgorod 83-60 (28-10, 21-20, 12-15, 22-15)

Nem sokáig tartott a meccs azon része, amelyben komoly ellenállást fejtett ki az Obie Trotterrel felálló vendég együttes. 3 perc után 14-0, 7 percet követően pedig már 28-4-et mutatott az eredményjelző. Innentől egészen a harmadik negyed végéig 20 pont körül mozgott a két együttes közti differencia. A negyedik negyed elején befértek a vendégek 10 pont alá (61-52 a 32. percben), ám pillanatok alatt váltottak a moszkvaiak (70-54 egy perccel később), végül nagyon simán nyert a CSZKA.

A magyar válogatott irányítója összesen 7 percet játszott, ami alatt egy rontott triplakísérlete volt, két gólpasszt kiosztott viszont és egy labdát adott el. Nem sok szerepet szánt neki ma Lukics mester, de egy ilyen találkozón talán nem is volt sok értelme fárasztani.