Első negyedbeli hátrányát nem tudta ledolgozni az Olaj

A Szolnok az első negyedben 12 pontos hátrány szedett össze, amiből már nem tudott fordítani, 76-73 arányban nyert a vendég Szkopje.

Adria Liga, alapszakasz, 17. forduló
Szolnoki Olaj KK (magyar, 7-10) - MZT Szkopje (macedón, 6-11) 73-76
(18-30, 20-20, 18-15, 17-11)

Szolnoki Olaj KK: Jones 19/3, Vojvoda 5/3, Milosevics 14/6, Keller 10, Báder -.
Csere: Lee 2, Somogyi -, Gipson 14/6, Wittmann 6/3, Brkics 3/3.

MZT Szkopje: Cvetkovics 6, Szinovec 7, Sehovics 14/12, Lucsics 20/9, Szamardzsiszki 11.
Csere: Dixon 10/3, Klassen 8, Nikolovszki -, Mekics -.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken eléritek!

Az ex-szolnoki Sehovics két triplájára Keller két duplával válaszolt, így indult a találkozó. Jones és Milosevics kosaraival a 3. percben vezetett az Olaj, de a mérkőzésen először és utoljára (8-7). Lucsics és Szinovec azonnal visszavették a vezetést, Jones két büntetője után pedig Sehovics már a harmadik hármasát szerezte 4 perc alatt (10-14). Szamardzsiszki kétszer, Lee egyszer talált be, az eddig tapasztalt pontzuhatag pedig a 7. percig megállt (12-18). Itt azonban megint kezdett elgurulni a vendégek gyógyszere: a macedón válogatott center mellett Dixon és Lucsics is betaláltak, mindketten 5-5 pontot szereztek még ebben a negyedben. Az Olajnál csak Wittmann tudott megvillanni egy 3+1-es akcióval és egy duplával, de így is 12 pontos hátrányt szedtek össze a hazaiak 10 perc alatt (18-30).

A második negyed elején úgy tűnt, kezd kifulladni a Szkopje: Gipson és Milosevics triplája után már csak négy pontra volt az Olaj ellenfelétől (28-32). Dixon azonban három büntetőt, Lucsics és Szinovec pedig egy-egy duplát értékesített, így visszaállt a differencia 10 pont fölé a 14. percre (28-39). Szamardzsiszki és Gipson váltottak kosarat, utóbbi triplájára azonban a 17. percben a mérkőzés legjobbja, Uros Lucsics válaszolt kintről (31-44). Klassen két kosara után kezdett teljesen megúszni a Szkopje (32-48), de a félidő utolsó másfél percére összeszedte magát a vendéglátó gárda: Keller duplájára Dixon még válaszolt, Jones és Gipson 2-2 pontja azonban azt jelentette, hogy legalább 12 pontra sikerült visszakapaszkodni a nagyszünet előtt (38-50).

A fordulást követően Milosevics kétszer is visszaszedte saját elrontott dobását, majd Jones két duplájával másfél perc alatt lefeleződött a különbség (44-50) - itt azonban megint megállt a szolnokiak felzárkózása. Cvetkovics kettesét Jones még "annulálta", Sehovics duplájára pedig hiába válaszolt Milosevics egy hármassal, Lucsicstól azonnal jött a momemtum-gyilkos válasz (49-57) még a 24. percben. Két perc múlva Gipson találata, majd Brkics hármasa azt jelentette, hogy már csak három pont volt a magyar bajnok hátránya a 27. percben (54-57). Ahogy azonban a mérkőzés folyamán folyamatosan, ilyenkor a Szkopje tudott válaszolni: Sehovics negyedik hármasa után Szinovec és Lucsics is betaláltak, újra 10 pont volt a távolság a két fél között a 29. percben (54-64). Lucsics egy büntetője után Jones zárta le egy távoli kettessel a negyedet, így még mindig 9 pont volt az Olaj hátránya 10 perccel a vége előtt (56-65).

A záró felvonás elején egy Gipson kettes és egy Vojvoda hármas érkezett, újra csak 4 pont volt a két csapat között (61-65). Lucsics két büntetője és Cvetkovics kosara jelentett némi szusszanásnyi előnyt a vendégeknek (61-69). Keller és Szamardzsiszki voltak eredményesek, majd Jones - ekkorra azért már látszódott, hogy közel sem megy annyira a pontszerzés egyik félnek sem, mindkét csapat elég görcsösen próbálkozott (65-71). Majdnem másfél percig nem esett kosár, majd Milosevics duplája után újra ugyanennyi ideig maradtak üresen a gyűrűk. Jones triplájával már csak egyetlen pont volt a Szkopje előnye a 38. perc közepén (70-71). Egy percig nem esett kosár, majd Szinovec egy büntetője után a vendégek összeszedték a támadópattanót, így 1+2-es akciót vittek véghez (70-74). Milosevics egyetlen büntetőt értékesített, de a Szkopje nem tudott betalálni. Vojvoda két jó büntetője után volt még 10 másodperc hátra (73-74). A faultot követően Szinovec mindkét egypontosát elrontotta, ám hiába szedte le látszólag a labdát az Olaj, a játékszert végül Cvetkovics szelidítette meg, végigvitte a pályán, és ziccerével zárult az összecsapás (73-76).