Esélye sem volt a Paksnak

Az első negyedben jól tartotta magát az ASE, azonban a másodikban átrohant rajtuk a sokkal jobb erőkből álló orosz csapat. Az ASE teljesen összezuhant, a vendégek azt csináltak, amit akartak, és ilyen arányban is megérdemelten győztek.

EuroChallenge, B-csoport, 3. forduló
Atomerőmű SE - Krasnye Krylia 56-89 ( 16-25, 6-30, 14-18, 20-16 )
Paks, Gesztenyés úti sportcsarnok
V.: Neskovic (SRB), Sundic (MNE), Mazzoni (ITA)

ASE: Kovács 3, McGruder 12/6, Körtélyesi 2, Szabó 12/3, Jones 3.
Csere: Tóth 8, Eilingsfeld 6, Vaughn 4, Medve 6, Baki -. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav

Krasnye Krylia: Miles 8, B. Wright 17/3, Nichols 10, J. Wright 17/3, Pushkov 2.
Csere: Zabelin 14/6, Ponkrashov 16/6, Vasiliev -, Chebananko 2, Zuev -. Martynenko 3/3. Vezetőedző: Sergei Bazarevich

Az orosz csapat hozta el a labdát a feldobásnál, és Nichols találatával 5 másodperc után vezetést is szerzett, majd a következő támadásból újra betalált a vendégek bedobója. Egyértelmű volt, hogy komolyan veszik a találkozót, és erre minden okuk meg is volt az első fordulóban elszenvedett hazai vereség után. 4-0 után kicsit magára talált az ASE, gyorsan ki is egyenlítettek, ám az öröm nem tartott sokáig, pillanatok alatt újra meglépett a Krylia. Nehéz, pokolian csatának ígérkezett a mai. Ideges voltak a paksiak, rengeteg hibával játszottak, amelyeket rendre meg is büntetett az orosz gárda. Szabó triplát dobott, azt követően azonban három eladott labdát nyolc ponttal toroltak meg, és mikor Dzunics mester időt kért a 6. percben, már kilenc pontos vendég előnyt mutatott a tábla. Tóth Ádám tett fel egy szép ziccert Zabelin szorításában, majd McGruder szórt be egy hármast, és máris lefeleződött a hátrány! Sajnos a negyed vége ismét az övék volt, és visszaállították a kilenc pontos differenciát. 16-25

Zabelin zsákolása már kétszámjegyű különbséget jelentett, amikor Medve megtörte a keleti rohamot, egy középtávolival és egy labdaszerzés utáni zsákolással, amelyek után azonnal időt is kért a Krylia. A pauzának meg lett az eredménye, rendezték a soraikat, és két perc alatt repesztettek egy 8-2-es etapot, amelyet főként a szoros védekezésre, és a szerzett labdákból dobott könnyű kosarakra építettek. Ezúttal a Paks kért időt, ám a következő támadás során jött ugyanaz a forgatókönyv: eladott labda, gyors gól. Két újabb perc elteltével már 23 volt közte, mondhatni játszadoztak az ASE-val. A hétvégén parádézó Jones hibát-hibára halmozott, nem volt egy jó megmozdulása, ráadásul rendre jól lepattanózó piros-kék csapat ezúttal ebben a műfajban is csúnyán alulmaradni látszott. Remek játékosok alkotják a sorozat címvédőjét, de erre a játékra egyszerűen nincs se magyarázat, de mentség. A henger aztán egészen a félidőt jelentő dudaszóig folytatódott, és mikor az felhangzott, már 33 (!) pont volt a paksi hátrány. Egészen elképesztő, de a második negyedben egyedül Medve Máté szerzett pontot a hazaiak közül.  22-55

McGruder találatával kezdte meg a felzárkózást a második félidőben, ám egy újabb gyermeteg hiba után Bracey Wright zsákolt hatalmasat. Szabó Zsolt is beszállt a játékba, kétszer egymás után is szépen etette meg emberét, és emelt be egy középtávolit, de ez is csak az eredmény tartására volt elég, bár az első félidő után az is nagy szó volt. Aztán szép lassan ismét megtört a lendület, jöttek az újabb rossz dobások (35% alatti paksi mezőnymutató), így hiába zsákolt nagyon szépet Szabó Zsolt, csapatának egy mindössze a 30. pontja volt. A 26. percben. Ezt követően két gyors támadást is sikerült végigvinnie a magyar csapatnak, és máris talpra ugrott a közönség: nem a győzelmet várták a fiaiktól, csak tisztességes helytállást. Vendég időkérés következett, majd egy parádés Miles kosár, egy szédületes testcsel után. Ha nem is sokkal, de ezt a negyedet is elbukta a Paks. 36-73

Eilingsfeld középtávolija, majd labdaszerzés utáni zsákolása nyitotta a záró felvonást, különösen utóbbi volt szemet gyönyörködtető. A vendégeket nem zavarta össze a dolog, és játszották tovább a játékukat, de hát miért is tettek volna másképp nagyjából negyven pontnyi előny birtokában, egy lefutott mérkőzésen. A végén mindent megtett az ASE, hogy csökkentse a hátrányt, a közönség pedig ezért is hálás volt kedvenceinek. Ebben a meccsben ennél azért mindenképp több volt, és bármennyire is erős az orosz csapat, az nem magyarázza meg a pályán látottakat. Ezt a meccset a hibák kielemzése, és a konzekvenciák levonása után gyorsan el kell felejteni, és menni kell tovább, még akkor is, ha innen már elég nehéznek tűnik a továbbjutás. 56-89

Dzunics Braniszlav: Teljesen megérdemelten nyert a vendégcsapat, nagyon jól játszottak. Az eredmény reális.

Sergei Bazarevich: Nem volt szerencséje a hazai csapatnak, mert a legutóbbi meccsünkön kikaptunk, így nagyon szerettünk volna bizonyítani. Az első félidőben nagyon koncentráltan játszottunk, aminek meg is lett az eredménye. A hazaiak küzdöttek, de ennyivel jobb csapat vagyunk.

Fotó: Fekete Zsuzsanna