Euroliga: A Barca hullámzó meccsen kapott ki a Malaga otthonában

A katalánok 12 ponttal is vezettek a Malaga otthonában, de végül 95-91-re győzött a hazai együttes. Mindkét moszkvai alakulat és a Baskonia is győzött, a CSKA megnyerte az alapszakaszt.

Alapszakasz, 27. forduló

Unicaja Malaga (spanyol, 11-16) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 9-18) 95-91

Nagyon hullámzó volt az összecsapás, amelynek első negyedében villámrajtott vettek a gránátvörös-kékek, 12 ponttal is vezetettek, ebből pedig 6 maradt az első 10 perc végére (19-25). A második negyedben átvette az irányítást a Malaga (49-46), a fordulás után azonban megint a Barca volt eleinte főszerepben, 8 ponttal ugrottak meg a vendégek (53-61). A harmadik játékrész második felében aztán már a vendéglátó akarata érvényesült, 8 ponttal a Malaga várhatta jobb helyzetből a záró 10 percet (76-68), amelynek elején 15 pont is volt már a hazaiak előnye (84-69). Itt aztán megint behúzta a kéziféket a Dani Diez (21 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezette Malaga - a Barcelona, amelyben az Ante Tomic (22 pont, 11 pattanó), Petteri Koponen (13 pont, 3 pattanó, 4 gólpassz), Thomas Heurtel (11 pont, 10 gólpassz) trió volt a legjobb, kettő pontra megközelítette még ellenfelét (89-87). Ennél közelebb azonban már nem ért az ezúttal is Hanga Ádám nélkül felálló Pesics-legénység - végül 95-91-re győzött a Malaga.

A Malaga legjobb dobói: Diez 21/12, Nedovics 13/3, Salin 11/9.
A Barcelona legjobb dobói: Tomic 22, Koponen 13/9, Jackson 13/9.

CSZKA Moszkva (orosz, 22-5) – Olympiakosz (görög, 18-9) 89-81

Nem bírt a CSZKA Moszkva nagy rohamaival, így a Fener és a Real után az oroszokat már nem tudta megverni idegenben a rangadó-specialista Olympiakosz, ami azt jelenti, hogy a CSZKA megnyerte az alapszakaszt, a görögök pedig lépéshátrányba kerültek a Fener mögött a dobogón. Ezúttal is Nando De Colo (25/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 4/4 tripla, 6/5 dupla) volt a moszkvaiak elsőszámú vezére, az MVP formában pattogtató klasszis szinte tökéletes dobószázalékkal repítette csapatát az újabb győzelem felé. Az Olympiakosz két ikonja, Jorgosz Printezisz (24/3 pont, 5 lepattanó) és Vaszilisz Szpanulisz (17/9 pont, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés) is hasonlóan jól muzsikált, ám ezzel együtt is többnyire csak futott az eredmény után a görög csapat. A vendégek ugyanis hiába kezdtek jól (11-18), ezt követően előbb egy 10-0-s, majd egy 15-0-s etapot repesztett a CSZKA. Ennek ellenére félidőben már újra csak 4 pont volt a különbség (44-40), majd a harmadik negyed derekén 1-re is feljött az Olympiakosz, ám a CSZKA két karmestere, De Colo és Sergio Rodriguez (13/3 pont, 3 gólpassz) megrázták magukat, és egy újabb, 14-1-es rohamot vezényeltek. Innen aztán már nem volt visszaút a vendégeknek, így a CSZKA megérdemelten nyerte meg a mérkőzést és ezzel együtt az alapszakaszt, és várja ellenfelét a negyeddöntőben.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 25/12, Higgins 14/3, Rodriguez 13/3, Clyburn 12
Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 24/3, Szpanulisz 17/9, Milutinov 10

Anadolu Efes (török, 6-21) – Himki Moszkva (orosz, 16-11) 73-85

Egyáltalán nem könnyedén, a meccs nagy részében hátrányban játszva, ám végül hozta a kötelezőt a Himki Moszkva az Efes otthonában. Jelenleg pedig csak ez számít az oroszoknak, akik így tartani tudták a lépést a tegnap egyaránt nyerő Pana-Zalgiris duóval, és beérték a Valenciában botló Realt a negyedik pozícióban. A szinte tökéletes meccset játszó Bryant Dunston (19 pont, 7 lepattanó, 2 blokk, 7/7 mezőnyből) illetve Sonny Weems (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezetésével nagyon bátran játszott és alaposan bekezdett az Efes, az első félidőben már 13 pont is volt az előnyük (25-12). Aztán ahogy ebben a szezonban már nem először, most is elfogytak a végére a törökök, míg a Himki folyamatosan ott loholt mögöttük és nyomást helyezett rájuk. Először a harmadik negyed végén vették át a vezetést a vendégek (59-61), ám ekkor még nem került át a momentum az ő oldalukra, hiszen a záró felvonásban még öt alkalommal is döntetlent mutatott az eredményjelző. Utoljára 69-69-nél, ezt követően aztán az erejével is jobban gazdálkodó, és több jó egyéni teljesítményt felvonultató Himki egy 13-2-es szakasszal zárta le a találkozót és nyerte meg a mérkőzést. Alexej Shved (16/6 pont, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés, 3 lepattanó) ezúttal is a moszkvaiak vezére volt, de mellette négyen is eljutottak 10 pont fölé, a legeredményesebbnek pedig Malcolm Thomas (17 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) bizonyult.

Az Efes legjobb dobói: Dunston 19, Weems 16/3, Motum, McCollum 11/3-11/3
A Himki Moszkva legjobb dobói: Thomas 17, Shved 16/6, Vjalcev 13/9, Gill 11/6, Jenkins 10/6

Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 14-13) – Brose Bamberg (német, 10-17) 103-79

A Bamberg ellen is folytatta menetelését a bombaformában lévő, immár zsinórban negyedik győzelmét arató Baskonia, így a vitoriaiak már meg is előzték a nyolcadik helyen a Maccabit és tovább robognak a rájátszás felé. A baszkok esélyt sem adtak a németeknek, már három perc után kétszámjegyű különbség alakult ki a javukra (18-4), ezt követően pedig vissza sem néztek és végig uralták a mérkőzést, miközben kulcsjátékosaikat is tudták pihentetni a két nap múlva esedékes újabb feladatuk előtt. Így Jayson Granger (17/9 pont, 7 gólpassz, 3 lepattanó) mindössze 17 perc alatt jutott el ugyanennyi pontig és 23-as indexmutatóig, amivel a Baskonia legjobbja lett, de társai sem tétlenkedtek, és további jó hír a baszk szurkolóknak, hogy néhány meccses kihagyása után Toko Shengelia (11/6 pont, 3 gólpassz) is visszatért a pályára 12 perc erejéig. A Bamberg legjobbja ma hosszú idő után újra Nikosz Ziszisz (17/9 pont) volt.

A Baskonia legjobb dobói: Granger 17/9, Diop 16, Timma 13/9, Beaubois 12/6, Shengelia 11/6, Poirier 10
A Bamberg legjobb dobói: Ziszisz 17/9, Hickman 14/9, Radosevic 10