Euroliga: A Fener a címvédőt is megverte!

Péntek este négy összecsapással zárult le az Euroliga Top 16-os csoportköre, ahol a legnagyobb rangadót a Fenerbahce és az Olympiakosz összecsapása jelentette, ahol óriási meccsen javított 50 százalékra a kétszeres címvédő. Az orosz házirangadón Milos Teodoszics a hajrában kivégezte a Kubanyt, így a CSZKA már fél lábbal a rájátszásban. Jöjjenek a részletek!

E-csoport:

Fenerbahce Ülker (török, 4-4) - Olympiakosz (görög, 4-4) 78 - 74

A Fener zsinórban harmadik győzelmét készült megszerezni, s mivel a vendégek Szpanulisz és Law nélkül érkeztek, így teljesen egyenrangú partnerei voltak a mai vereséggel már csak 50 százalékos mutatóval rendelkező görögöknek.

A Perperoglu (17 pont, 4 lepattanó), Szlukasz (17 pont, 4 gólpassz) páros ugyan remekelt az Olympiakosznál, de az új szerzemény, Jamario Moon -5-ös indexmutatóval és nulla ponttal nyitotta Euroliga-pályafutását, ahogy a másik korábbi NBA-s, Mardy Collins is dobott kosár nélkül fejezte be az összecsapást.

A törököknél Bo McCalebb (20 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Linas Kleiza (21 pont, 8 lepattanó) vitték a prímet, továbbá a lepattanózás megnyerése (36-30) is kulcsfontosságú volt a két extra egyéni teljesítmény mellett.

A Fenerbahce legjobb dobói: Kleiza 21/6, McCalebb 20, Boj. Bogdanovic, Zoric 9-9
Az Olympiakosz legjobb dobói: Perperoglu, Szlukasz 17/6-17/6, Mancarisz 10/6, Printezisz 10/3

F-csoport:

CSZKA Moszkva (orosz, 7-1) - Lokomotiv Kubany (orosz, 3-5) 94 - 93

A vártnál sokkal nagyobb csatát hozott a két orosz EL-csapat találkozója, mely a második volt a sorozat történelmében, ami pláne azért érdekes, mert a Viktor Hjapa távollétében küzdő moszkvaiak már 20-szal is mentek.

Derrick Brown (23 pont, 14-ből 10 mezőnyből, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda) és Krunoslav Simon (18 pont, 5 lepattanó), valamint a remekül irányító Mantas Kalnietis (10 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) előbb visszahozták a Kubanyt, majd az utolsó negyedben 11-et szóró Marcus Williams főszereplésével már 5-tel is ment a vendég gárda, de ekkor kapcsolt rá Milos Teodoszics (25 pont, 8-ból 6 tripla), aki 15-öt termelt csak a záró öt percben.

Érdekesség, hogy a győztes pontok Aaron Jackson nevéhez fűződtek, ő pedig úgy kerülhetett pályára, hogy a megsérülő Teodoszics helyett hidegen kellett büntetőznie, de 4,4 szekundummal a lefújás előtt megszerezte a vonalról a győzelmet a CSZKA-nak.

A CSZKA legjobb dobói: Teodoszics 25/18, Micov 15/9, Weems 12/6
A Kubany legjobb dobói: D. Brown 23, Simon 18/12, M. Williams 11/3

Bayern München (német, 4-4) - Zalgiris Kaunas (litván, 1-7) 79 - 73

A Bayern ugyan sokáig nem tudta elviselni a nyomást, ami az esélyességgel jár, hiszen három negyeden keresztül vezetett a 18 pontos, 4 lepattanós Robertas Javtokas fémjelezte Kaunas, de a vendégeknél nagyon kijött a hajrában, hogy az egyértelmű vezér, Justin Dentmon (8 pont, 11-ből 2 mezőnyből) betlizett ezen az estén.

Így a most kulcsemberré előlépő Bryce Taylor (22 pont) átlendítette a holtpontokon a Münchent és fontos győzelmet szerzett ezzel a Bayern, mely ténylegesen is bejelentkezett a rájátszás-helyekért, a Zalgiris pedig innentől már leginkább a szép búcsúra összpontosíthat a fiatalok fejlesztése mellett.

A Bayern legjobb dobói: Taylor 22/9, Delaney 11/6, Bryant, Benzing 11/3
A Zalgiris legjobb dobói: Javtokas 18/3, Jasikevicius 15/9, Pocius 11/3

Real Madrid (spanyol, 7-1) - Partizan Belgrade (szerb, 1-7) 80 - 57

Az egykori NBA-s új szerzemény, Szasa Pavlovics (10 pont, 4 lepattanó) vezetésével 0-11-es előnyre tett szert a Partizan, de a Draper, Carroll páros távollétében is igen eredményes hátvédsorral rendelkező madridiak már az első etap végéig öt jó triplával feleltek és korán kialakult a felek közti 20 pontos távolság, ami után már nem is volt visszaút a Miloszavljevics, Bertans, Westermann trió nélkül már csak a renomé visszaszerzéséért küzdő belgrádiak számára.

Sergio Llull és Sergio Rodriguez egyaránt 19 pontig, illetve 25-ös indexig jutott, a Real pedig minden tekintetben iskolajátékkal verte patinás, de jelenleg sokkal gyengébb játékerőt képviselő ellenfelét.

A Real legjobb dobói: Llull, Rodriguez 19/12-19/12, Reyes 9/3
A Partizan legjobb dobói: Pavlovics 10/6, Bog, Bogdanovics 10/3, Lauvergne 9