Euroliga: Ezúttal is kikapott a Barca, Doncic parádés

Bár a második negyed közepén 15 ponttal is vezetett a Barcelona a Milano otthonában, a végjátékot már az olaszok uralták, így újabb vereséget szenvedett Hanga Ádám együttese. A Real Madrid fiatal sztárja, Luka Doncic továbbra is parádézik, ma a Zalgiris volt az áldozata. A Zvezda nagy csatában verte a Maccabit, az Olympiakosz pedig simább meccsen a Himkit.

Alapszakasz, 4. forduló

AX Armani Exchange Milano (olasz, 1-3) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 1-3) 78-74

A vendégek már az első negyedben is jobban álltak, mint olasz vendégelátóik, aztán a második felvonás első felében 8 pontot beszóró Juan Carlos Navarro (13 pont) vezetésével 15 ponttal megléptek a 15. percre (19-34). Itt volt egy éles fordulat a meccsben, az Andrew Goudelockot nélkülöző olaszok ugyanis a nagyszünetre egységes csapatmunkával egyenlíteni tudtak (39-39). A fordulás után is fej-fej mellett haladtak a felek - a harmadik negyedben a Barca, a negyedikben pedig a Milano lépett meg öt ponttal, utóbbi Mantas Kalnietis (14 pont) és Jordan Theodore (19 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) vezetésével négy perccel a vége előtt is jó helyzetben volt (65-60). Innen még visszajöttek két pontra Hangáék (66-64), és még 74-65-ről is volt visszaút Barca számára két triplával egy perccel a vége előtt (74-71). Pau Ribas (12 pont) hármasai azonban kevésnek bizonyultak, 78-74-re győzött a hazai együttes, ezúttal is kikapott Sito Alonso csapata.

Hanga Ádám ezúttal 29 és fél perc alatt 5 pontot (2/5 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető), 7 pattanót, 3 gólpasszt, 1 szerzett labdát, 2 blokkot, illetve 3 beütött és 2 kiharcolt faultot jegyzett, ami 12 VAL-t ért.

A Milano legjobb dobói: Theodore 19, Kalnietis 14, Tarczewski 11.
A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 13/6, Navarro 13/6, Ribas 12/6.

Crvena Zvezda mts (szerb, 2-2) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 2-2) 87-84

Nagyon jó, közönségszórakoztató meccset játszott egymással a Crvena Zvezda és a Maccabi, az izgalmak mellett a színvonalra sem lehetett panasz. Ebből a nagy adok-kapokból aztán a szerbek jöttek ki jobban végül, akik így ismét megvédték hazai pályájukat és a Barcelona után egy újabb nagycsapatot kaptak el. Pedig a Zvezda már tízpontos hátrányban is volt a nagyszünetben (39-49), az első félidő egyértelműen a Maccabié volt. Fordulás után azonban feljavultak a belgrádiak addig gyengélkedő kulcsemberei, Taylor Rochestie (22/6 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) kezdett betalálgatni a meccs eleji rontásai után, Milko Bjelica (16/12 pont, 3 lepattanó, 4/4 tripla) sorra szórta a triplákat, James Feldeine (19/9 pont, 8 gólpassz, 4 labdaszerzés) pedig az eddigi messze legjobb meccsét produkálta végül piros-fehér mezben. Hamarosan teljesen kiegyenlítetté vált így a találkozó, a Zvezda azonban nem tudta átvenni a kontrollt a mérkőzés felett, köszönhetően elsősorban az extrát játszó DeShaun Thomasnak (28/12 pont, 5 lepattanó), akinek mindenre volt válasza. Így jutottunk el a hajráig, mikor már minden labdabirtoklásnak egyre nagyobb jelentősége lett. Úgy tűnt, hogy a szerbek győzelme Bjelica kezében marad, hiszen előbb egy üres ziccert rontott, majd kapott egy sapkát a hazaiak erőcsatára, ám 84-84-nél végül Rochestie kezébe került a labda, aki 15 másodperccel a vége előtt megszerezte a – mint végül kiderült – győztes közelit. Az ellentámadásból Thomas még triplával próbálkozott, ez a dobás azonban nem volt teljesen tiszta, így ki is maradt és ünnepelhetett a Kombank Arena fanatikus közönsége.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Rochestie 22/6, Feldeine 19/9, Bjelica 16/12
A Maccabi legjobb dobói: Thomas 28/12, Jackson 14/6, Roll 11, Bolden 11/9

Zalgiris Kaunas (litván, 2-2) – Real Madrid (spanyol, 4-0) 66-87

Lassan elfogynak a jelzők Luka Doncicra (28/12 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), a Real Madrid tini-szenzációja ugyanis ismét parádés teljesítménnyel vezette újabb győzelemre az így még mindig hibátlan Real Madridot Kaunasban. Doncic a keddi 41 indexpontos MVP-teljesítménye után ezúttal 35-ös indexet érte el, amivel jó eséllyel ismét a forduló legértékesebb játékosa lehet majd. Ezen felül a szlovén szupertehetség azt követően, hogy az első fordulóban az Efes ellen 27 ponttal megdöntötte, majd legutóbb a Milano ellen beállította karriercsúcsát, most egy ponttal megfejelte még ezt a negyedik körben. A Real már az első félidőben is kézben tartotta a meccset, a 31-40-es első félidőt követően pedig rátett még egy lapáttal a Madrid, Doncic egymaga 14 egységet szerzett a harmadik játékrészben, aminek végén, 42-61-es állásnál végleg el is dőlt a mérkőzés. Doncic mellett nyilván kevesebb szó esik társairól, de Facundo Campazzo (12/9 pont, 6 gólpassz), Gustavo Ayon (12 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó, 3 blokk) és Jefferey Taylor (12/9 pont) is folyamatosan hozza azt a teljesítményt, ami Llull, Randolph és Kuzmics kiesése után kell a Real sikerességéhez. Ami a Zalgirist illeti, a keddi Barca-verésben nyilván alaposan elfáradhattak Saras Jasikevicius fiai, egyedül csak Kevin Pangos (20/12 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) és Antanas Kavaliauskas (16 pont, 3 lepattanó) nyújtottak olyan teljesítményt ma, amiből még legalább kettő kellett volna a madridiak legyőzéséhez vagy egyáltalán megszorításához.

A Zalgiris legjobb dobói: Pangos 20/12, Kavaliauskas 16
A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 28/12, Campazzo, Taylor 12/9-12/9, Ayon 12

Olympiakosz (görög, 4-0) – Himki Moszkva (orosz, 3-1) 92-75

A meccs előtt még egyaránt veretlen két csapat, az Olympiakosz és a Himki Moszkva közül nem meglepő módon a még mindig Vaszilisz Szpanuliszt nélkülöző görögök maradtak hibátlanok, így már csak ők és a Real Madrid állnak makulátlan mérleggel négy forduló után. A Himki az első idegenbeli meccsén már korántsem azt a magabiztos játékot nyújtotta, mint a három hazai találkozóján, itt már a tavalyi ezüstérmes pireusziak diktálták a tempót. Alexej Shved (23/12 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) most is szépen megszórta magát, illetve Thomas Robinson (19 pont, 11 lepattanó) is kiválóan dolgozott a palánkok alatt, de ez kevés volt a Béke és Barátságban ezúttal. Pedig egyáltalán nem kezdtek megilletődötten az oroszok, az első negyed végén még csak 22-20-as hazai vezetést mutatott az eredményjelző, a folytatásban pedig még a Himkinél is volt az előny (27-30). Az Olympiakosz ezt követően viszont egy 15-2-es futással robbantott és lépett el kétszámjegyű különbséggel, majd a centersulit tartó, még mindig csak 22 éven Nikola Milutinov (17 pont, 8/8 mezőnyből) és az újfent stabilan teljesítő Jorgosz Printezisz (15 pont) ketten összesen szereztek 14 pontot a harmadik negyedben, így már a 20 pontos határt súrolta a különbség (74-55), eldőlt a mérkőzés.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Milutinov 17, Printezisz 15, Thompson 12/3, Strelnieks 10/6
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 23/12, Robinson 19, Anderson 13/3