Euroliga: Hanga dupla-duplája ellenére kikapott a Barca

Bár Hanga Ádám kiválóan játszott, 19 pontos, 10 pattanós dupla-duplát ért el, a Barcelona az első negyed közepétől csak futott a Zalgiris Kaunas után, és 81-75-re kikapott.

Alapszakasz, 3. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 1-2) – Zalgiris Kaunas (litván, 2-1) 75-81

Az első negyed első felében Petteri Koponen (13 pont, 6 gólpassz) és Kevin Seraphin (6 pont) vezetésével még a Barca állt jobban, de a felvonás második öt percében már az Axel Toupane és Vaszilije Micics (20 pont, 8 gólpassz) vezette litvánoké volt az irányítás - a hazaiakban ekkor Hanga egy személyben tartotta a lelket, 9 pontot szórt csak ebben a szakaszban (21-24). A második negyedben a Zalgiris többször is megpróbált meglépni Kevin Pangos (16 pont) révén, de 4-6 pontnál nagyobb távolságra nem tudtak elhúzni, hat egységgel így is ők álltak jobban a nagyszünetben (39-45). A fordulás után sem változott semmit a játék képe, a kaunasi gárda egy fokkal még inkább ellépett (54-62), és ez volt a helyzet a végjátékban is, nem volt esélye a győzelem megszerzésére a Barcelonának - a Zalgiris 81-75-re győzött.

Hanga Ádám 32 és fél perc alatt ezúttal 19 pontot (5/7 dupla, 2/5 tripla, 3/4 büntető), 10 pattanót, 2 gólpasszt, 1-1 szerzett labdát és blokkot, 3 eladott labdát, illetve 3-3 beütött és kiharcolt faultot jegyzett, ami 24 VAL-t ért számára - 19 pontjával és a 24 VAL-jával is a hazaiak legjobbja volt a magyar klasszis.

A Barcelona legjobb dobói: Hanga Ádám 19/6, Koponen 13/6, Seraphin 13.
A Zalgiris legjobb dobói: Micics 20/3, Pangos 16/9, White 13.

Himki Moszkva (orosz, 3-0) – Crvena Zvezda mts (szerb, 1-2) 85-78

Harmadik hazai meccsét is megnyerte, így három forduló után még mindig veretlen a Himki Moszkva, amit már rajtuk kívül csak az Olympiakosz és a Real Madrid mondhat el magáról. A Crvena Zvezda elleni házi feladatot is remekül oldotta meg a Barcokasz-legénység, pedig a meccs nem így indult. A Zvezda ugyanis viharos kezdésének köszönhetően 28 pontot rámolt be az első negyedben és vezetett 28-20-ra. A folytatásban aztán a félidőig minimálisra faragta hátrányát a Himki (43-44), így a meccs második felének „tiszta lappal” állhattak neki az oroszok, ekkor pedig már kijött a keretek ereje közti különbség, és a bedarálta ellenfelét a hazai gárda. A Himkiben Alexej Shved (18/9 pont, 9 gólpassz, 5 lepattanó) végre igazán hatékony és sokoldalú vezér tudott lenni, mellette pedig James Andersontól (24/12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) jött az extra ezúttal. A Zvezdában viszont hiába játszott jól Milko Bjelica (15/6 pont, 5 lepattanó), James Feldeine (14/9 pont, 3 gólpassz), Taylor Rochestie (13/3 pont, 5 gólpassz) és Mathias Lessort (12 pont, 8 lepattanó) is, egy Shvedhez vagy Andersonhoz hasonló kiemelkedő teljesítmény kellett volna nekik a bravúrhoz.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Anderson 24/12, Shved 18/9, Markovics 10/6
A Crvena Zvezda legjobb dobói: Bjelica 15/6, Feldeine 14/9, Rochestie 13/3, Lessort 12

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 2-1) – Olympiakosz (görög, 3-0) 68-69

Csak a legutolsó labdabirtoklás döntött a Maccabi és az Olympiakosz mérkőzésén, ahol végül a görögök örülhettek. A két 2-0-lal kezdő gárda a várakozásoknak megfelelő összecsapással szórakoztatta a nagyérdeműt, amit sok pont nem, óriási küzdelem és nagy izgalmak viszont annál inkább jellemeztek. Az Olympiakosz egyik vezére, Vaszilisz Szpanulisz ugyan kihagyni kényszerült ezt a mérkőzést is, a másik ikon, Jorgosz Printezisz (21/9 pont) viszont előlépett, ismét amikor a legnagyobb szükség volt rá. Elsősorban az ő kosaraival tudták a második félidőben már szinte végig előnyben tartani magukat a pireusziak, amivel folyamatos nyomást helyeztek a Maccabira. Ezt a terhet azonban jól kezelte a Norris Cole (22/3 pont, 7 lepattanó) vezette tel-avivi alakulat, akik mindig, még 63-69 után is visszajöttek a meccsbe. Sőt, miután kivédekezték az Olympiakosz utolsó támadását is, maradt még néhány másodpercük a győzelemre megszerzésére, Cole végig is robogott a pályán, ám a dudaszó pillanatában eleresztett nehéz közelije kimaradt, így a görögök örülhettek.

A Maccabi legjobb dobói: Cole 22/3, Jackson 14/3
Az Olympiakosz legjobb dobója: Printezisz 21/9

Real Madrid (spanyol, 3-0) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 0-3) 100-90

A Doncic-show folytatódott, a Real ismét nyert. Így lehetne röviden aposztrofálni a Real Madrid és a Milano mérkőzését, és ezzel tulajdonképpen a leglényegesebb dolgokat el is mondtuk a találkozóról. Azt viszont nem, és a végeredmény sem tükrözi kellőképpen, hogy a spanyoloknak mennyire meg kellett izzadniuk ezért a sikerért, a vendégek ugyanis újfent nemes ellenfélnek bizonyultak. Bár ez őket most aligha vigasztalja, hiszen a három sztárcsapat, sorrendben a CSZKA, a Fener és a Real ellen is több mint szépen helytálltak, ám mégis 0-3-as mérleggel várják a folytatás. De visszatérve Luka Doncicra (27/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés, 10 kiharcolt fault), a szlovén szupertini beállította a kevesebb mint két hete elért 27 pontos karriercsúcsát, ami mellé még alaposan kitöltötte a statisztikai lapját is, így élete legjobb, 41 indexpontos teljesítményét tudhatta magáénak ma este. Ami a meccset illeti, az első félidő roppant szórakoztató kosárlabdát hozott, amiben a Milano abszolút partner volt, így félidőben az Euroligában nem éppen megszokott 54-54-es állást mutatott az eredményjelző. Fordulás után is jobban kezdett az egyaránt 20-20 pontos Arturas Gudaitis (20 pont, 7 lepattanó, 4 blokk, 9/9 mezőnyből) és Andrew Goudelock (20/12 pont) által húzott Milano, ám 54-60 után robbantott a Real. A spanyolok ugyanis kereken 20-0-s rohammal fordították a maguk javára a meccset, amiből Doncic 12 ponttal vette ki a részét, és amely után már egyszer sem tudtak vezetni az olaszok. Doncic mellett Facundo Campazzo (14/6 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) és Gustavo Ayon (13 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) voltak a Real győzelmének fő letéteményesei.

A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 27/6, Campazzo 14/6, Ayon 13, Causeur 12/6, Taylor 11/3
A Milano legjobb dobói: Gudaitis 20, Goudelock 20/12, Micov 15/9, Theodore 10