Euroliga: Hanga jó játéka most kevés volt a győzelemhez

Az első félidőben még vezetett a Baskonia az Olympiakosz ellen, a második 20 perc során azonban a görögök többször is Hangáék fölé kerekedtek, így nem volt elég a magyar klasszis 15 pontja (közte 3 triplával) a győzelemhez, 95-90-re nyertek a vendégek.

Alapszakasz, 4. forduló

Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 2-2) – Olympiakosz (görög, 3-1) 90-95

Elég kiegyenlítetten indult a találkozó, az első percekben nem nagyon tudott egyik gárda sem a másik fölé kerekedni - a hazaiak a Jaka Blazic, Tornike Shengelia (20 pont), Shane Larkin (14 pont, 11 gólpassz), Hanga Ádám négyesre alapoztak támadásban, míg a görögök a Vasszilisz Szpanulisz (15 pont, 15 gólpassz, 7 eladott labda), Vangelisz Mancarisz (17 pont, 5/8 tripla), Kosztasz Papanikolau (15 pont) trióra. A negyed végefelé vette át az irányítást a Baskonia, 5 pontos fórt építettek ki az első 10 perc végére (27-22), ami a második negyed elején a cseresor, Kim Tillie és Ilimane Diop vezetésével volt már 12 pont is (40-28). Hullámzott a különbség az első félidő hátralévő részében, de a negyed végén Szpanulisznak kellett csapata élére állnia, hogy visszahozza 5 pontra a görögöket (52-47) - a hellének legendája egyébként újabb mérföldkőhöz ért, miután az Euroliga történetének második legjobb gópasszadója lett a mérkőzés folyamán.

A fordulás után Hanga triplát dobott ugyan, de Khem Birch és Mancarisz vezetésével egyre inkább átvette az irányítást az Olympiakosz, 6 ponttal is vezettek a második félidőben 8 percig pocsékul játszó spanyolok ellen (64-70). Innen aztán Hanga ás Josh Akognon tripláival egyenlített, Larkin negyed végén dobott duplájával pedig visszavette a vezetést a Baskonia (74-72). Diop kifejezetten jól játszott ezen a napon, de Erick Green vezetésével így is visszavette előnyét a vendég gárda, 8 ponttal vezettek a negyedik negyed közepén (82-90). Voigtmann 5 pontjával zárkóztak a vendéglátók, de több könnyű helyzetet is elhibáztak, Green pedig faulttal együtt dobott hármast az utolsó percben, ezzel eldőlt a találkozó (87-94). Shengelia triplája és Green büntetője után alakult ki a végeredmény, ami 95-90 lett a  görögök javára.

Hanga Ádám 36 és fél perc alatt 15 pontot szórt (3/6 dupla, 3/6 tripla), 6 pattanót, 3 gólpassz, 1 blokkot és 2 szerzett labdát jegyzett még emellett, és mindössze 2 beütött faultját lehet a negatív oldalon emlegetni, ezzel 19 VAL-lal csapata harmadik legjobbja volt a 20-20-ig jutó Larkin és Shengelia mögött.

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 20/9, Hanga Ádám 15/9, Larkin 14/6.
Az Olympiakosz legjobb dobói: Mancarisz 17/15, Szpanulisz 15/6, Papanikolau 15/6, Green 13/9.

CSZKA Moszkva (orosz, 4-0) – UNICS Kazany (orosz, 0-4) 98-80

Nem történt meglepetés, a CSZKA Moszkva könnyedén verte a Kazanyt és ezzel megőrizte veretlenségét. Ahogy az várható volt, a két keret mélysége közti különbség volt a döntő, hiszen míg a moszkvaiaknál hét játékos szerzett legalább 8 pontot, addig a Kazany egyedül a fantasztikus Keith Langfordra (36/15 pont, 4 lepattanó) támaszkodhatott, a többiek nem tudtak felnőni a CSZKA szintjére. Az első félidőben – jórészt Langford jóvoltából – még lőtávolban tartották magukat a tatárok (47-43), fordulás után azonban nagyon meghúzta a védekezést a címvédő, amivel 20 pont közelébe nőtt a különbség, és ez nem is nagyon csökkent a továbbiakban sem. A CSZKA háza táján a dupla-dupláig jutó Milos Teodoszicsot (16/6 pont, 10 gólpassz) külön is ünnepelhették, hiszen a szerb klasszis ezután a meccs után 2397 pontnál jár az Euroligában, amivel ma megelőzte a klubot 9 évig szolgáló orosz-amerikai ikont, J.R. Holdent.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Teodoszics 16/6, Higgins 14/6, De Colo 11/3, Hines 10
A Kazany legjobb dobói: Langford 36/15, Colom 12

Darüssafaka Dogus (török, 2-2) – Anadolu Efes (török, 1-3) 79-84

36 percen keresztül hátrányban játszott, mégis legyőzte a városi rivális Darüssafakát az Efes, így a kék-fehérek megszerezték első győzelmüket. A meccs első felében nem sok izgalmat láthattak a mérkőzésre kilátogató isztambuli szurkolók, az Efes ugyanolyan színtelen-szagtalan játékkal rukkolt elő, mint az előző meccsein. A Darüssafaka sem csinált sok extrát, amerikai játékosai közül valaki rendre megrázta magát, és ez elég volt nekik a magabiztosnak tűnő vezetéshez. A második félidő elején még 13 ponttal, 50-37-re ment a Dogus, ekkor azonban mintegy varázsütésre felébredt az Efes. A 17 pontjából 14-et a második félidőben szerző DeShaun Thomas (17/9 pont, 4 lepattanó), illetve az addig szintén halovány Thomas Heurtel (15/3 pont, 9 gólpassz) álltak a vendégek élére, akik így szépen lassan elkezdték faragni hátrányukat. 75-77-nél már az Efes vezetett, ezt követően Brad Wanamaker (11 pont, 6 gólpassz) révén még visszakerült az előny a hazaiakhoz, ám a meccs utolsó 6 pontját a Perasovic-legénység szerezte és ellopta a győzelmet az otthon így még mindig nyeretlen Darüssafakától.

A Darüssafaka legjobb dobói: Wilbekin 13/6, Wanamaker 11, Anderson 10/6, Slaughter 10
Az Efes legjobb dobói: Thomas 17/9, Heurtel 15/3, Cotton 12, Honeycutt 12/6, Brown 10

EA7 Emporio Armani Milano (olasz, 2-2) – Real Madrid (spanyol, 3-1) 90-101

A Real Madrid Baskoniától elszenvedett keddi veresége után most a Milanón „csattant az ostor”, a királyiak ugyanis roppant koncentrált és mindent elsöprő játékkal rukkoltak elő, nem engedték, hogy ismét kikapjanak. Ahogy arra számítani lehetett, a zsúfolásig megtelt Mediolanum Forumban hatalmas iram jellemezte a találkozót, a két csapatnak összesen 135 mezőnykísérlete és 54 büntetője volt a 40 perc során, melyeket jó százalékkal értékesítettek is. A Real hatalmas energiával játszó erőcsatára, az izmos dupla-duplát elérő Anthony Randolph (20/3 pont, 14 lepattanó) volt a meccs legjobbja, de Sergio Llull (18/6 pont, 6 gólpassz) sem maradt el a tőle megszokottaktól, illetve Othello Hunter (18 pont, 5 lepattanó, 9/8 mezőnyből) csaknem 100%-os dobóteljesítménnyel segítette a madridiakat. A Milanót Ricky Hickman (19 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) újabb pazar estéje tartotta életben, és mikor Rakim Sanders (16/9 pont, 6 lepattanó) és Jamel McLean (11 pont, 4 lepattanó) is felnőtt mellé, akkor egy 17-4-es futás után 75-77-re jött fel az Olimpia. Az olaszok erejéből azonban többre nem futotta, Randolphék újítani tudtak és ismét elhúztak, nem kellett izgulniuk a végjátékban.

A Milano legjobb dobói: Hickman 19, Sanders 16/9, Simon 13/3, McLean 11
A Real Madrid legjobb dobói: Randolph 20/3, Llull 18/6, Hunter 18, Fernandez 13/9, Carroll 11/9