Euroliga: Hanga kiváló volt, a Barca viszont kikapott

Hanga Ádám hasznos és ponterős játéka ellenére is vereséget szenvedett a Barca a címvédőtől - az Olympiakosz ráadás után verte a Realt.

Alapszakasz, 11. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 4-7) – Fenerbahce Dogus (török, 8-3) 68-83

Az első negyedben még a két triplát is beszóró, és 10 perc játék után 8 ponttal álló Hanga vezetésével jobban állt a Barcelona (28-22), de a címvédő törökök 31-24 után egy 10-0-s futással fordítottak a második felvonás első felében. Egyetlen pont volt mindössze a különbség a nagyszünetben (38-39), és a fordulás után is egál volt a meccs 45-45-ig, aztán viszont egy 8-0-val végleg meglépett a Fener - 13 pont volt a különbség a záró 10 perc előtt (51-64), és igazán szoros meccset már nem tudott csinálni a gránátvörös-kék alakulat, 83-68-ra győztek a vendégek.

Hanga Ádám kezdőként 30 perc játék alatt 15 pontot (3/5 dupla, 2/3 tripla, 3/3 büntető), 3-3 gólpasszt és pattanót, 1-1 blokkot és szerzett labdát, 2 eladott labdát, valamint 3-3 beütött és kiharcolt faultot jegyzett, ami 18 VAL-t ért - a legponterősebb és leghasznosabb játékos volt a Barcánál.

A Barcelona legjobb dobói: Hanga Ádám 15/6, Seraphin 12, Pressey 12.
A Fenerbahce legjobb dobói: Szlukasz 17, Wanamaker 16, Nunnally 14/9.

Crvena Zvezda mts (szerb, 4-7) – Anadolu Efes (török, 3-8) 100-81

Nagyszerű két fordulót tudhat maga mögött a Crvena Zvezda, hiszen a Real Madrid elleni hatalmas idegenbeli bravúr után ezúttal hazai pályán az Efest is megverte a belgrádi alakulat, méghozzá roppant magabiztosan. Szépen javítgatja a saját rekordjait is a Zvezda ezeken a meccseken, hiszen a klubcsúcsot jelentő madridi 17 triplájuk után most is 14-szer beköszöntek távolról, méghozzá remek hatékonysággal (28/14, 50%), illetve hazai pályán a rendes játékidőben most először érték el a 100 pontot, amiben a karriercsúcsot döntő James Feldeine (29/12 pont, 4 labdaszerzés) volt ezúttal az elsőszámú vezérük.

Ehhez a szerb örömünnephez az Efes igazán kellemes ellenfélnek bizonyult, a védekezéssel az egész szezon során hadilábon álló törökök erre a meccsre sem szedték össze magukat hátul, többször is agyvérzés közeli állapotba hozva ezzel Perasovic mestert. A Zvezda már az első negyedben 29 ponttal terhelte meg a kék-fehérek gyűrűjét, az ekkor kialakított előnyüket (29-23) pedig a folytatásban sem adták alább. Fordulás után aztán már inkább kétszámjegyű volt a különbség, ami 86-66-nál már a 20-as határt is elérte. Feldeine mellett Taylor Rochestie (11/9 pont, 6 gólpassz) volt az, aki ismét kiválóan mozgatta csapatát, de a szerbeknél ezúttal nem volt egyetlen gyenge pont sem, aki pályára lépett mind hozzátett valamit a csapat teljesítményéhez. Nem úgy az Efesben, akiknél talán csak Bryant Dunston (16/6 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó) és Zoran Dragic (14 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) dicsérhetők maradéktalanul.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Feldeine 29/12, Rochestie 11/9, Dangubics, Dobrics 10/6-10/6
Az Efes legjobb dobói: Dunston 16/6, Dragic 14, Stimac 12, Adams 12/6

Olympiakosz (görög, 9-2) – Real Madrid (spanyol, 5-6) 92-83 hosszabbítás után

Az előzetes várakozásokhoz, és ahhoz képest, ahogy indult a meccs, meglepően sokat kaptunk az Olympiakosz-Real Madrid derbitől, amely csak hosszabbítás után dőlt el végül a görögök javára. A sérülésektől tizedelt, ezzel a maival együtt már legutóbbi hét meccséből hatot elveszítő Real ugyanis pocsék formában érkezett Pireuszba, ami a feldobás után sem látszott javulni az Olympiakosz kőkemény védekezésével szemben. A madridiak mindössze 8 pontra voltak képesek az első negyedben, amit egy 14-0-s hazai roham után 18-8-ra buktak el végül, és az ekkor összeszedett hátrányuk elég sokáig elkísérte őket, a negyedik negyed elején is még 60-47 volt az állás. A görögöktől jöttek a stabilan jó teljesítmények, hiszen Jorgosz Printezisz (21/3 pont, 7 lepattanó), Kosztasz Papanikolau (14/9 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Janis Strelnieks (15/3 pont), Nikola Milutinov (12 pont, 7 lepattanó, 3 blokk) és Jamel McLean (12 pont, 5 lepattanó) is szépen hozták magukat, illetve ma debütált a szezon során a térdsérüléséből visszatérő Vaszilisz Szpanulisz (7/3 pont, 4 gólpassz) is.

A meccsnek ekkor azonban még koránt sem volt vége, hiszen azt a csapatot sosem szabad leírni, amelyikben Luka Doncic (33/12 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) játszik. A szlovén szupertehetség ugyanis újra villant, a szezon során már többedszer is megdöntötte karriercsúcsát, ezúttal 33 ponttal. Mellette pedig Jaycee Carroll (24/12 pont) is elő tudott lépni, ketten együtt összesen 57 pontot dobtak, aminek köszönhetően szinte a semmiből elkezdte lefaragni hátrányát a Real. 12 másodperccel a vége előtt aztán utol is érték az Olympiakoszt a spanyolok, köszönhetően egy óriási kavalkád után Carroll triplájának (72-72). Ekkor úgy tűnt, hogy Printezisz lesz a negatív pireuszi hős, hiszen ennél a dobásnál is ő maradt le, illetve 4 másodperccel a vége előtt mindkét büntetőjét kihagyta, így következhetett a hosszabbítás. Az Olympiakosz emblematikus alakja azonban újfent bizonyította, hogy mekkora klasszis, hiszen ahelyett, hogy összeomlott volna, Doncic hatalmas triplája után (ami még a hálót is alig érte, 77-79-nél) egymaga 9 egységet termelt be a Real gyűrűjébe, így végül ő lett a nyerőember ezen a nem mindennapi izgalmakat hozó rangadón.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 21/3, Strelnieks 15/3, Papanikolau 14/9, Milutinov, McLean 12-12
A Real Madrid legjobb dobói: Doncic 33/12, Carroll 24/12