Euroliga: Hangáék a Barcát is legyőzték

Hanga Ádámék 11 pontos hátrányból álltak fel a Barcelona ellen az Euroliga alapszakaszának 13. fordulójában - újfent szoros végjátékot nyertek, ezúttal 65-62-re.

Alapszakasz, 13. forduló

Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 9-4) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 5-8) 65-62

Pocsékul kezdett a Baskonia, a Barca Ante Tomic, Petteri Koponen és Justin Doellman révén három és fél perc alatt meglépett egy 9-0-s kezdéssel. Tornike Shengelia kosaraival kezdte meg a felzárkózást a hazai gárda, de nagyon gyengén játszottak az első 10 percben, így a gránátvörös-kékek 7 ponttal vezettek 10 perc játék után (16-9). A második negyedben előbb 10 ponttal elhúzott a vendég gárda (13-23), majd a Shane Larkin - Rodrigue Beaubois hátvédduó révén visszajött két pontra a Baskonia (21-23). A félidő vége így is a Barcelonáé volt, 6 ponttal vezettek a nagyszünetben (24-30).

A fordulás után Tomic és Koponen révén a vendégek voltak még mindig jobbak, 11 pont is volt az előnyük, de 32-41 után a vitoriai gárda nem kis mértékben Hanga Ádám és Beaubois kosarainak köszönhetően fordított egy 13-1-es futással, vezettek is a harmadik negyed végén (47-45). A záró felvonásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, általában minimális előnyben volt Sito Alonso együttese, de meglépni egyáltalán nem tudtak. A végjátékban Tyrese Rice és Shane Larkin voltak főszerepben, egymás után szórták a kosarakat, de Rice a végén hibázott, mikor átvehette volna a vezetést csapata 63-62-nél. Beaubois bedobta a büntetőket, majd Claver kihagyta a potenciális egyenlítő triplát, így 65-62-re győzött a Baskonia.

Hanga Ádám ezúttal 28 perc alatt 9 pontot szerzett (2/5 dupla, 1/4 tripla, 2/3 büntető), 2 pattanója, 2 gólpassza, 3 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt faultja, ami 10 VAL-t ért.

A Baskonia legjobb dobói: Beaubois 19/6, Larkin 14/6, Hanga Ádám 9/3.
A Barcelona legjobb dobói: Tomic 18, Rice 15/6, Koponen 13/9.

Fenerbahce (török, 8-5) – Darüssafaka Dogus (török, 7-6) 64-71

Ahogy arra számítani lehetett, a két isztambuli fellegvár csapata, a Fenerbahce és a Darüssafaka egy nagyon kemény, fizikális meccset játszottak egymással, amit végül teljesen megérdemelten a vendégek nyertek meg. Döntő momentum volt a mérkőzésen Jan Vesely kiállítása, a cseh magasember a második félidő elején megkapta második technikaiját, ami után ki kellett szállnia a meccsből. Egyébként is roppant feszült derbi volt ez a két városi rivális között, a technikaikon túl például a két irányító, Wilbekin és Dixon is kakaskodtak egymással, ami majdnem tettlegességig fajult. Apropó Scottie Wilbekin (22/15 pont, 8/5 tripla), az amerikai 22 pontos karriercsúcsával vezette győzelemre a Darüssafakát, csapata számára mindig a legjobbkor dobott be egy-egy nagy hármast. Wilbekin a tripláival, a szintén remeklő Will Clyburn (20/3 pont, 7 lepattanó) pedig a hatalmas energiájával és lerohanásaival adta meg a szükséges pluszt a vendégek számára a győzelemhez. A második félidőben szinte végig vezetett is a Dogus, Ekpe Udoh (15 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) és Kosztasz Szlukasz (16 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) kevesek voltak a Fenerben, akiknek Vesely nélkül nem volt esélyük ezúttal a sikerre.

A Fenerbahce legjobb dobói: Szlukasz 16, Udoh 15, Dixon 10/6
A Darüssafaka legjobb dobói: Wilbekin 22/15, Clyburn 20/3, Wanamaker 12/6

EA7 Emporio Armani Milano (olasz, 4-9) – Panathinaikosz Superfoods (görög, 8-5) 72-86

Nem tudott meglepetést okozni a Milano a Panathinaikosz ellen, sőt, az olaszoknak esélyük sem volt a még a Mediolanum Forum közönsége előtt sem megszorítani a görögöket, így immár zsinórban hatodik vereségüket szenvedték el az Euroligában. Pedig az elején még vezetett is a Jamel McLean (16 pont, 9 lepattanó) vezette Olimpia, a 21-16-os első negyed után azonban a második játékrész első 11 és utolsó 10 pontját a Pana szerezte, így félidőben már 40-29-es athéni vezetés állt az eredményjelzőn. Fordulás után is abszolút uralta a meccset a zöld alakulat, akiknél Mike James (19/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) csúnya kézsérülése után először hozta azt a teljesítményt, amit még tavaly, Hanga csapattársaként oly sokszor megcsodálhattunk tőle. Ő volt ezúttal a Pana legjobbja, de Nick Calathes (16/6 pont, 6 gólpassz) is hozta a szokásos kiváló, sallangmentes irányítójátékát, mellettük pedig a többi görög játékos is hozzátette a magáét a magabiztos sikerhez.

A Milano legjobb dobói: McLean 16, Sanders 10
A Panathinaikosz legjobb dobói: James 19/9, Calathes 16/6, Rivers 12/9, Buruszisz 10/3, Feldeine 10/6

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 5-8) – CSZKA Moszkva (orosz, 12-1) 76-80

Egészen elképesztő, amit a CSZKA Moszkva csinál idén (is), ugyanis immár nem először a két szupersztárjuk, Nando De Colo és Milos Teodoszics nélkül tudtak nyerni, ezúttal a tradicionálisan nagy rivális Maccabi otthonában. Ráadásul nem is akármilyen fordítás kellett az oroszoknak a sikerhez, hiszen a megbízott edzővel, Lior Lubinnal felálló Maccabi szárnyalt a meccs elején. Andrew Goudelock (19/12 pont, 5 gólpassz, 4 lepattanó) szórta a triplákat, Victor Rudd (16 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) elképesztő megoldásokkal ugrasztotta talpra a tomboló közönséget, illetve D.J. Seeley (14/9 pont, 4 gólpassz) is szépen termelt, így a Maccabi a második negyedben már 18 ponttal, 38-20-ra vezetett. Az izraeliek ráadásul klubrekordot jelentő módon mind a 21 büntetőjüket pontokra váltották, ám ez is kevés volt számukra a győzelemhez. A CSZKA ugyanis szépen csendben elkezdte ledolgozni hátrányát, és félidőre már vissza is jöttek a meccsbe (46-42). A végjáték ezt követően nagyon szorosan alakult, 5-ször változott a vezető csapat személye és 4-szer álltak döntetlenre a felek a hajrában. Végül aztán a CSZKA legeredményesebbje, Cory Higgins (16 pont, 3 gólpassz) döntött, aki az utolsó három percben 7 pontot dobott, amire nem volt már válasza a Maccabinak.

A Maccabi legjobb dobói: Goudelock 19/12, Rudd 16, Seeley 14/9, Iverson 11
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 16, Fridzon 13/6, Jackson 12/6