Euroliga: Hangáék a csúcson, Madridban verték a Realt!

Légiósunk csapata, a Laboral Kutxa múltheti, barcelonai diadala után a Real Madrid csarnokát is magabiztos győzelemmel vette be

Top16, 6. forduló

F-csoport

Real Madrid (spanyol, 3-3) – Laboral Kutxa Vitoria (spanyol, 4-2) 68 - 77

Hanga Ádám kezdőként 7 pontot, 9 lepattanót, 2 gólpasszt, 2 szerzett labdát, valamint 3 kiharcolt faultot ért el 29 játékperce alatt, mezőnyből 3/8-cal zárt (1/2 triplából).

Miután Velimir Perasovic együttese egy hete nyerni tudott Barcelonában, majd elvesztette hosszú hetekre egyik húzóemberét, Tornike Shengeliát, gyakorlatilag mindenféle nyomás nélkül léphetett pályára Madridban. Ez viszont a Maciulist nélkülöző hazaiakat zavarta meg jobban, annak ellenére is, hogy az ex-Real-játékos, Jannisz Buruszisz (7 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) támadásban árnyéka volt önmagának.

A vendégek a második negyed közepétől gyakorlatilag a lefújásig vezetni tudtak, s volt már 13 egységnyi is a távolság a második félidő derekán, ahonnan még egyszer három pontnyira fel tudott jönni a Sergio Rodriguez (18 pont, 4 gólpassz) irányította Real, ám az addig halovány Adams gyors egymásutánban szerzett hét pontjával lezárta a nyitva maradt kérdéseket a vitoriai együttes és hatalmasat lépett ezzel előre, ami a rájátszásba jutást illeti.

Az első 15 percben zseniálisan játszó Fabien Causeur szépen kezébe vette a staféta botot és abszolút vezére volt a Laboralnak, melynek ma is az egyik legsokoldalúbb, legstabilabb játékosa volt Hanga Ádám!

A Real Madrid legjobb dobói: Rodriguez 18/9, Hernangomez 13, Llull, Reyes 7/3-7/3, Ayon, Carroll 7-7
A Laboral Kutxa legjobb dobói: Causeur 15/9, Blazic 13, Bertans 11/9

Zalgiris Kaunas (litván, 1-5) – CSZKA Moszkva (orosz, 4-2) 59-94

Félgőzzel is hatalmas különbséggel, 35 ponttal verte idegenben a CSZKA Moszkva a Zalgirist, ami az oroszok sorozatban 16. győzelme volt a kaunasiak felett az Euroligában. Az első perctől kezdve egyértelmű volt a CSZKA fölénye, főként a padról beálló Milos Teodoszics (20/9 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó) első negyedbeli 10 pontjának köszönhetően 26-11-re nyerte a játékrészt a vendégcsapat. A különbség innentől kezdve már egyszer sem csökkent egyszámjegyűre, a vége pedig kiütéses moszkvai diadal lett, pedig az oroszok sem forszírozták különösebben a minél nagyobb arányú győzelmet, a csapatok között jelenleg ekkora a különbség. Teodoszics mellett Nando De Colo (19/9 pont, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés, 3 lepattanó) is hozta a tőle megszokottat, illetve Joel Freeland (13 pont, 6 lepattanó) beépítésével is jó úton halad Itudisz mester, az angol egyre hasznosabban játszik sérülése után. A Zalgirisben egyedül Paulius Jankunas (16 pont, 4 lepattanó) nyújtott értékelhető produkciót.

A Zalgiris legjobb dobója: Jankunas 16
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Teodoszics 20/9, De Colo 19/9, Freeland 13, Fridzon 10/9

Olympiakosz (görög, 3-3) – Himki Moszkva (orosz, 4-2) 89-77

Hátrányból fordítva, hatalmas győzelmet aratott az Olympiakosz a Himki Moszkva ellen, ezzel megszakítva hárommeccses vereségsorozatukat. A csoportot a forduló előtt még egyedül vezető oroszok Tyrese Rice (14/6 pont, 8 gólpassz, 3 lepattanó) irányításával kiválóan játszottak, többször is 10 pont feletti előnyben voltak, 27-39 után még a harmadik negyed derekán is 44-56 arányban vezettek.

Ekkor azonban mintegy varázsütésre minden megváltozott, a Himki kiesett a ritmusból, az Olympiakosz pedig ellenállhatatlan játékkal csinált egy 42-15-ös szakaszt a következő 14 percben, ezzel eldöntve a maguk javára a mérkőzést. A legutóbbi meccseken csak szenvedő Jorgosz Printezisz (30/9 pont, 9 lepattanó, 18/12 mezőnyből) tarthatatlan volt, 30 pontjával karriercsúcsot állított fel. A másik görög klasszis, Vaszilisz Szpanulisz (14/9 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó) is egyértelműen a szebbik arcát mutatta most, ahogy a meccs előtt vizionáltuk, az ő feljavulásuk meghozta a pireusziaknak a győzelmet. A meccs előtt még kéthetes kihagyással beharangozott Daniel Hackett (14/3 pont, 3 gólpassz) mégis vállalta a játékot és nagyon kellett is a hazaiaknak, az olasz-amerikai a katalizátora volt csapata fordításának.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 30/9, Szpanulisz 14/9, Hackett 14/3, Hunter 10
A Himki Moszkva legjobb dobói: Rice 14/6, Augustine 13, Monya 12/12, Shved, Dragic 11/3-11/3

E-csoport

Anadolu Efes (török, 3-3) – Fenerbahce Ülker (török, 6-0) 73-77

A városi rivális Efest is megverte a Fenerbahce, akik így egyedüliként a mezőnyben hat forduló után is veretlenek maradta. Pedig alaposan rezgett a léc a vendégeknek, a mind a 15 pontját az első félidőben szerző Cedi Osman (15/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével ugyanis sokáig egyértelműen az Efesről szólt a mérkőzés. A harmadik negyed végéhez közeledve még mindig 54-45-re vezetett az Ivkovics-legénység, amikor váratlan segítséget kaptak a Fener sztárjai. A messze a szezonbeli legjobb meccsét játszó Melih Mahmutoglu (14/12 pont, 7/4 tripla) ugyanis kíméletlenül bepörkölt négy triplát, melyekkel a végjátékban fordítani tudott a Fener. Ehhez az első félidő után jelentősen feljavuló Bogdan Bogdanovics (15/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 3 labdaszerzés), illetve az újfent nagyon megbízható Ekpe Udoh (15 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) jó játéka adta meg az alapot, Mahmutoglu pedig feltette a pontot az i-re.

Az Efes legjobb dobói: Saric 15/9, Osman 15/6
A Fenerbahce legjobb dobói: Udoh 15, Bogdanovics 15/6, Mahmutoglu 14/12, Dixon 12