Euroliga: Hangáék Barcelonában is nyerni tudtak!

Honfitársunk csapata, a Laboral Kutxa jelentős lépést tett a legjobb nyolc közé jutás felé azzal, hogy hosszabbításban nyert Barcelonában

Top16, 5. forduló

F-csoport

FC Barcelona Lassa (spanyol, 2-3) – Laboral Kutxa Vitoria (spanyol, 3-2) 78 - 81 - hosszabbítás után

Hanga Ádám kezdőként 30 perc alatt 3 pontot, 6 lepattanót, 1 gólpasszt, 1 blokkot és 1 kiharcolt faultot tett a közösbe 1/2-es triplázással, s bár ezúttal nagyon passzív volt támadásban, +11-es +/- mutatója (eggyel maradt el a legjobbtól, Shengeliától) remekül visszaadja, mit jelentett védekezésben a baszkoknak ezen az estén is az ő pályán léte.

Noha a második félidő inkább a vendégek szája íze szerint alakult és már 13-mal is ment a Laboral, a rendes játékidő végén mégis Adams hatalmas, támadó lepattanó után bedobott triplája mentette meg a Perasovic-legénységet a vereségtől. A ráadásban egy 6-0-ás futással újra előnyben volt a baszk gárda, mely magabiztosságának köszönhetően meg is őrizte a vezetést és nagyon értékes diadalt gyűjtött be közvetlen riválisa csarnokában, ezzel reálissá vált számára a továbbjutás és valahol azt mondhatjuk, hogy a Laboral kijavította, amit az Olympiakosztól való hazai vereség alkalmával elrontott.

A Navarrót (13 perc, 0 pont) most nem erőltető Barcelona igen komoly mélységből kapaszkodott vissza, ám az elképesztően nagyot védekező Hangáék teljesen megérdemelten győztek a Palau Blaugranában, ahol az utóbbi 40 (!) ellenfélből összesen egy, pont a Laboral tudott nyerni. A hazaiaknál egyedül a 21-et szóró Alex Abrines emelhető ki, a sztárok most mind betliztek, amivel eléggé nehéz szituációba sodorta magát a katalán együttes, melynek természetesen azért még így is saját kezében maradt a sorsa a Top 16 első felének végéhez közeledve.

A most is Jannisz Buruszisz (24 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) húzta baszkoknál Adams volt a másik hős, de Shengelia (11 pont, 5 lepattanó) is hozta a tőle megszokott stabil játékot támadásban, a padról beálló Jaka Blazic pedig az összes kapkodása ellenére kulcsfontosságú kosarakkal tudott mindig egy nagyot tolni a szekeren, amikor az beragadt volna a vendégeknél.

A Barcelona legjobb dobói: Abrines 21/3, Perperoglu 10, Oleson 8/3, Satoransky 8
A Laboral Kutxa legjobb dobói: Buruszisz 24/3, Adams 17/6, Shengelia 11

Himki Moszkva (orosz, 4-1) – Zalgiris Kaunas (litván, 1-4) 111-80

Gálázott a Himki Moszkva a Zalgiris ellen, így az oroszok megőrizték vezető helyüket az F-csoport élén, és tökéletes mérleggel hozták le az első négy hazai meccsüket. A Himki egyébként ezzel a 111 dobott ponttal klubrekordot is javított, soha nem dobtak még ennyi pontot az Euroligában a sárga-kékek. A Zalgiris mintegy 5 percig tudta meccsben tartani magát, ezt követően beindultak a hazaiak, akik minden negyedet megnyerve nagyon könnyed győzelmet arattak. Tyrese Rice (20/15 pont, 11 gólpassz) megmozdulásai élményszámba mentek, nagyszerű dupla-duplájával ismét a két évvel ezelőtti Final Four MVP-formáját idézte. De nemcsak ő, hanem lényegében az egész Himki kiváló volt, talán még az ismét nagyot melózó Tyler Honeycutt (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 blokk, 7/6 mezőnyből) és a végre talán magára találó Petteri Koponen (12/3 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) azok, akiket valamilyen okból érdemes emelni.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Rice 20/15, Honeycutt 14/6, Shved 13/6, Koponen 12/3,Dragic 11/6
A Zalgiris legjobb dobói: Seibutis 15/6, Vojukasz 14, Ulanovas 12/3

E-csoport

Unicaja Malaga (spanyol, 2-3) – Anadolu Efes (török, 3-2) 75-85

Jayson Granger (22/12 pont, 3 lepattanó) pazar játékkal vezette győzelemre az Efest a tavalyi csapata, a Malaga ellen, ezzel a törökök roppant fontos idegenbeli sikert arattak az egyik közvetlen riválisuk ellen. Az extra motivációval játszó Granger 12 ponttal vette ki a részét csapata fordításából, mikor 59-50-ről alakította 66-69-re az állást az Efes. A meccs egyébként a hajráig teljesen kiegyenlített volt, a csapatok 22-szer adták át egymásnak a vezetést. Az utolsó 5 percben, 75-76 után azonban már nem tudott pontot szerezni a Malaga, így a törökök örülhettek. Érdekesség, hogy a lepattanócsatát jócskán elbukta az Efes (41-29), a hazaiak több támadólepattanót szedtek (19), mint a vendégek védőt (18), mégis az isztambuliak nyertek. Granger mellett Jon Diebler (16/12 pont, 3 lepattanó) is négy triplát dobott, támadásban ők tolták az Efes szekerét. A Malagában Richard Hendrix (16 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 3 blokk) és Mindaugas Kuzminskas (16/6 pont, 6 lepattanó) voltak a legjobbak, de a végén ők sem tudtak segíteni a spanyolokon.

A Malaga legjobb dobói: Kuzminskas 16/6, Hendrix 16, Nelson 11/3, Suarez 10/6
Az Efes legjobb dobói: Granger 22/12, Diebler 16/12, Osman 10/6

Crvena Zvezda Telekom (szerb, 3-2) – Lokomotiv Kubany (orosz, 3-2) 80-66

Nagy győzelmet aratott a Crvena Zvezda a Lokomotiv felett, az oroszoknak esélyük sem volt megnyerni a mérkőzést, a szerbek viszont már sorozatban a harmadik magabiztos győzelmüket aratták. A Zvezda már az első negyedben nyomatékosította, hogy ezen az estén csak egy csapat nyerhet, hiszen a fantasztikusan játszó Quincy Miller (24/12 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés, 5/4 tripla) 14 első játékrészben szerzett pontjának nagyban köszönhetően a belgrádiak 33 pontot termeltek és simán vezettek tízpercnyi játék után (33-21). Az extázisban játszó házigazdáktól aztán Tarence Kinsey (19 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó) lépett elő a folytatásban, Maik Zirbes (18 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) pedig az egész meccs során dominált a palánkok alatt. Ez a trió volt tehát a Zvezda remek győzelmének a kulcsa, a Lokóban pedig hiába dobta meg az átlagát Malcolm Delaney, mindössze 8/2-t dobott mezőnyből és a gólpasszok sem jöttek tőle.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Miller 24/12, Kinsey 19, Zirbes 18
A Lokomotiv legjobb dobói: Randolph 22/3, Delaney 16/3, Claver 15/9

Panathinaikosz (görög, 2-3) – Darüssafaka Dogus (török, 0-5) 82-79

Izgalmas, jó kis meccset játszott egymással a Panathinaikosz és a Darüssafaka, amin végül a Diamantidisz nélküli Pana tudott diadalmaskodni, az isztambuliak pedig továbbra is nyeretlenül állnak az E-csoport utolsó helyén. A görögök számára csak a győzelem számított ezen a találkozón, és ennek szellemében is léptek pályára a házigazdák, akik helyenként jól is játszottak. A harmadik negyed elején például már 9 ponttal, 47-38-ra is vezetett a Pana, ami a legnagyobb különbség volt a meccsen. Innen aztán a nagyszerűen játszó, karriercsúcsot dobó Jamon Gordon (26/12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével visszakapaszkodott a Darüssafaka két pontra, ám a végjátékban jobban koncentrált és több jó játékot tudott végigcsinálni a Pana, akik a végén a hosszabbítást is el tudták kerülni. A Zöldek győzelmében a Miroslav Raduljica (17 pont, 8 lepattanó, 3 labdaszerzés) – Nick Calathes (14/6 pont, 9 gólpassz, 4 lepattanó) duó játszotta a főszerepet.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Raduljica 17, Calathes 14/6, Jankovics 12/3
A Darüssafaka legjobb dobói: Gordon 26/12, Harangody 18/12, Erden 11