Euroliga: Hangáék erődemonstrációja a francia bajnok ellen

Honfitársunk nagyon hasznosan töltötte a szokásosnál limitáltabb perceit, csapata pedig érdemben biztosította továbbjutását a Top 16-ba

Alapszakasz, 8. forduló

B-csoport

Laboral Kutxa Vitoria (spanyol, 5-3) – Limoges CSP (francia, 2-6) 92 - 56

Hanga Ádám kezdőként 20,5 percet volt játékban, ami alatt 7 pontot, 4 lepattanót, 2 gólpasszt, 2 szerzett labdát és 2 kiharcolt faultot hozott össze 3/4-es mezőnyözéssel (0/1 triplából) és 1/2-es büntetőzéssel.

A Laboral, mely már Franciaországban is 30 ponttal verte a Limoges-t, szemernyi esélyt sem hagyott a vendégeknek ezen az estén, s végig darálva őrölte fel ellenfelét, ezzel pedig érdemben biztosította is helyét a Top 16-ban. A 9-ből 5 triplát értékesítő, 23-at szóró Darius Adams a legjobb formáját vette előre erre az estére, de a 11 egységig jutó Tornike Shengelia produkciója is több, mint bíztató ennyivel sérülésből való visszatérése után. A legjobban talán a 125-40-es VAL végeredmény mutatja meg azt, hogy mennyire nem volt egy súlycsoportban a két gárda, de a 45-31-re hozott lepattanó-csata is komoly palánk alatti erőfölényről árulkodik.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: Adams 23/15, Shengelia 11, Buruszisz 10/3
A Limoges legjobb dobói: Westermann 14, Gatens 9/3, Diawara 8/6

Cedevita Zagreb (horvát, 4-4) – Anadolu Efes (török, 4-4) 75-81

Drámai csatában tudott nyerni az Efes a Cedevita vendégeként, ezzel, illetve a Milano pireuszi vereségével pedig tovább is jutottak a törökök (csakúgy, mint a Laboral). A Cedevitának ugyan erre még várnia kell, de a mai két másik eredmény nekik is kedvezett, így továbbra is a saját kezükben tartják sorsukat. A negyedik negyed elején még a zágrábiaknak állt a zászló, akik az ismét csodálatosan játszó Miro Bilan (18 pont, 8 lepattanó) – Jacob Pullen (17/3 pont, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés) duó által egy 13-0-s rohamot repesztettek és elhúztak 10 ponttal (68-58). Az Efesnek azonban volt válasza, ki más, mint a szülőhazájába ellenfélként először visszatérő Dario Saric (16/6 pont, 10 lepattanó) főszereplésével. A kitűnően játszó, még mindig csak 21 éves erőcsatár ugyanis egy 17-2-es futáshoz segítette csapatát, ezzel pedig átvették a vezetést a vendégek, amit már nem is adtak ki a kezeik közül.

A Cedevita legjobb dobói: Bilan 18, Pullen 17/3, Pilepic 12/12, Babic 10/6
Az Efes legjobb dobói: Saric 16/6, Brown 12, Granger, Diebler 10/6-10/6

Olympiakosz (görög, 7-1) – EA7 Emporio Armani Milano (olasz, 2-6) 73-63

Amolyan „olympiakoszosan”, pompa nélkül hozták az újabb győzelmüket a görögök a Milano ellen, egy olyan meccsen, mely nem számukra nem volt igazán fontos. Nagyon közel került a csoportgyőzelemhez az Olympiakosz, a Milano viszont ugyanilyen messze a továbbjutástól, hiszen az olaszoknak jövő héten 10 pont felett kellene nyerniük Zágrábban, hogy egyáltalán esélyük legyen az utolsó héten. Ennek fényében nem is kezdtek rosszul a vendégek, sőt, a félidő előtt még 29-21-re vezettek is. A folytatásban aztán beindultak a pireusziak, a hajrára belelendülő D.J. Strawberry (16/6 pont, 9 lepattanó), a sérülések következtében a „polcról levett” Nikola Milutinov (12 pont, 5 lepattanó), a visszatérő Jorgosz Printezisz (11/3 pont, 3 gólpassz) és a volt csapata ellen bizonyítani vágyó Daniel Hackett (9 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) is megvillantak, így otthon tartotta a győzelmet az Olympiakosz.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Strawberry 16/6, Milutinov 12, Printezisz 11/3
A Milano legjobb dobói: Cinciarini 12/6, Jenkins 12/9, McLean 11

A-csoport

Real Madrid (spanyol, 3-5) – Fenerbahce Ülker (török, 6-2) 80-73

A bajnok szívének köszönheti ezt az életben maradást jelentő győzelmet a Real Madrid a Fenerbahce ellen, hiszen jó darabig semmi nem utalt arra, hogy a címvédő nyerje meg ezt a rangadót. Jan Vesely (20 pont, 8 lepattanó) és Bobby Dixon (15/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével ugyanis remekül játszott a Fener az első félidőben, többször is kétszámjegyű különbséggel vezettek, és visszaverték a Real minden fordítási kísérletét az első 20 percben (36-45). Fordulás után aztán feltámadt poraiból a madridi sztárcsapat, csakúgy, mint a nagyszünetben még pont nélkül álló Sergio Llull (17/9 pont, 4 gólpassz), és az addig szintén harmatos Gustavo Ayon (15 pont, 5 lepattanó, 7/6 mezőnyből). A közönség is a Real mellé állt, így pontról pontra, nagyot küzdve megfordították a meccset a királyiak.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 17/9, Ayon 15, Reyes 13
A Fenerbahce legjobb dobói: Vesely 20, Dixon 15/6

D-csoport

Dinamo Banco di Sardegna Sassari (olasz, 0-8) – Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 2-6) 74-76

Jordan Farmar és Devin Smith nélkül sikerült kivívnia az életben maradást a Maccabinak, így legalább még egy hétig állva maradtak az izraeliek. A Maccabi régi motorosai, így Sylven Landesberg (19/9 pont, 5 lepattanó) és Guy Pnini (16/12 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) segítették ki csapatukat a bajból, de ezúttal Taylor Rochestie (14/6 pont, 9 gólpassz) és Trevor Mbakwe (8 pont, 9 lepattanó, 4 blokk, 5/4 mezőnyből) is nagyon hasznosan játszottak. A vendégek nagyon jó szellemben, 8-0-val kezdték a meccset, és a lefújásig vezettek is, ám könnyen lehet, hogy ha egy perccel tovább tart a meccs, akkor kikapnak a becsületgyőzelmükre teljes gőzzel hajtó szárdoktól. A tavaly még a Maccabiban játszó MarQuez Haynes (26/15 pont, 3 gólpassz, 7/5 tripla) és Joe Alexander (10/6 pont, 4 lepattanó) ugyanis kis híján pokolra küldték előző csapatukat. Haynes embertelen nagy hármasokkal hozta vissza a Sassarit az utolsó percre, Alexander pedig a dudaszó előtt – kissé elhamarkodottan – a győzelemért dobhatott, ám ez a dobás a gyűrű tövén csattant, így megmenekült a Maccabi.

A Sassari legjobb dobói: Haynes 26/15, Vernado 19, Eyenga 13, Alexander 10/6
A Maccabi legjobb dobói: Landesberg 19/9, Pnini 16/12, Rochestie 14/6

Brose Baskets Bamberg (német, 5-3) – CSZKA Moszkva (orosz, 7-1) 88-100

Pontgazdag, jó kis meccset játszott egymással a Bamberg és a CSZKA Moszkva, ami az első félidőben volt igazán szoros. Utána viszont a Nando De Colo (27/9 pont, 11 gólpassz, 14/10 mezőnyből), Cory Higgins (23/6 pont), Kyle Hines (17 pont, 5 lepattanó, 6/5 mezőnyből) trió lerendezte a meccset a moszkvaiaknak, a szenzációs De Colo például egymaga csinált egy 10-1-es rohanást a harmadik negyedben, amivel elhúzott a CSZKA. November hónap MVP-je, a most is jól játszó Nicolo Melli (16/6 pont, 5 lepattanó) és a másik öt, szintén 10 pont fölé jutó csapattársa ugyan mindent megpróbált, ám De Colóék túl soknak bizonyultak számukra. A Bamberg ezzel nem lehet már csoportelső, de ezt aligha bánják a németek, ez a meccs már így is egy jutalomjáték volt számukra a biztos továbbjutás tudatában.

A Bamberg legjobb dobói: Melli 16/6, Theis 15, Strelnieks 13/6, Wanamaker 12, Miller 12/6, Ziszisz 11
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 27/9, Higgins 23/6, Hines 17, Kurbanov 12/6