Euroliga: Hangáék kikaptak a Pana otthonában

Bár jól kezdett a Barca, a második félidő nagy részében a görög sztárcsapat irányított, a végjátékra nem maradtak izgalmak.

Alapszakasz, 17. forduló

Panathinaikosz Superfoods (görög, 12-5) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 6-11) 84-75

A vendégek a pillanatok alatt 6 pontot szóró Ante Tomic vezetésével jobban kezdtek (10-16), és vezettek is az első negyedet követően (17-19). A második felvonásban Thomas Heurtel tűnt megállíthatatlannak, hét pont is volt már a katalánok fórja, de 27-34 után kihúzták a dugót Sito Alonso együttesénél - a Pana 9-0-val zárta a félidő utolsó négy percét, amivel fordítottak is a görögök (36-34). A fordulás után megint visszavette előnyét a Barca, de most a negyed közepén jött náluk a rövidzárlat és az újabb hazai 9-0-s rohanás (46-40). Büntetőkkel, Heurtel pontjaival próbált meg tapadni a gránátvörös-kék alakulat, de a 6 pontos hátrányuk megvolt a záró 10 perc előtt is (54-48). A 33. perc közepéig tartotta magát a Barca, 58-54 után viszont Pappasz vezetésével 11 pontra növelte előnyét a Pana (67-56), innentől pedig igazán szoros mérkőzést már nem tudtak csinálni ebből a vendégek - végül 84-75-re győztek a görögök.

Hanga Ádám kezdőként 25 percet kapott, ami alatt 3 pont (1/2 dupla, 0/3 tripla, 1/2 büntető), 6 pattanó, 2 gólpassz, 1 blokk, 3 eladott labda, illetve 2 beütött és 3 kiharcolt fault került a neve mellé, ami 5 VAL-t ért.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 17, Gist 17, Pappasz 15/3, Singleton 14/6.
A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 18/6, Tomic 12, Moerman 11/3. Ribas 10/6.

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 9-8) – Brose Bamberg (német, 6-11) 90-88

Egy egészen elképesztően izgalmas és színvonalas, minden várakozást felülmúló mérkőzést játszott egymással a Maccabi és a Bamberg, amiből az izraeliek jöttek ki végül jobban és megmenekültek saját arénájukban. A meccs végig nagyon szoros volt, és jobbára inkább a német bajnok játszott előnyben. A negyedik negyed elején is még 8 pontos fórja volt a vendégcsapatnak, innen tudta megfordítani a meccset a Maccabi. A tel-avivi játékosok szépen elosztották egymás között a terheket, a némileg váratlanul a legjobb pontszerzőjükké avanzsáló Michael Roll (23/6 pont) mögött szintén X-faktorként John DiBartolomeo (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) szintén előlépett, ahogy az Euroligában első dupla-dupláját jegyző Jonah Bolden (10/6 pont, 10 lepattanó, 3 blokk, 3 gólpassz), illetve a hajrában 7 pontjával és 2 gólpasszával nyerőemberré váló Pierre Jackson (11/3 pont, 8 gólpassz) is. Jacksont az utolsó 13 másodpercben még faultolni sem tudták a Bamberg játékosai, a kis amerikai elképesztő menekülést mutatott be, így pedig nem került vissza a labda a németek kezébe. A germánok hiába javítottak jelentősen támadójátékukon, és hiába játszott óriásit a volt csapata ellen Ricky Hickman (23/15 pont, 4 gólpassz), és mellette Dejan Musli (20 pont, 7 lepattanó) is, a győzelemhez ez is kevés volt.

A Maccabi legjobb dobói: Roll 23/6, DiBartolomeo 14/6, Jackson 11/3, Bolden 10/6, Tyus, Parakhoszki 10-10
A Bamberg legjobb dobói: Hickman 23/15, Musli 20, Hackett 12/3

Valencia Basket (spanyol, 5-12) – Fenerbahce Dogus (török, 11-6) 67-80

Kalinics, Nunnally és Vesely nélkül is nyerni tudott a Fenerbahce a Valencia otthonában, ami egy roppant értékes siker a sűrű élmezőnyben a nem éppen csúcsformában lévő címvédő számára. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a Fenernek bármi miatt is izgulnia kellene, hiszen a meccs első 15 pontját a török sztárcsapat szerezte, mielőtt a hazaiak is betaláltak volna. A folytatás azonban már korántsem volt ilyen zökkenőmentes az Obradovics-legánységnek, a Valencia összeszedte magát, a harmadik negyedre utolérték a spanyolok a vendégeiket, majd 47-39-nél már jelentősnek mondható előnyük is volt. Innentől azonban újra csak egy csapat volt a pályán, a beerősítő Fener Kosztasz Szlukasz (11/3 pont, 10 gólpassz) irányításával nem hagyott kérdőjeleket a végjátékra. A törökök legjobb pontszerzője immár zsinórban másodszor a fiatal Marko Gudurics (15/9 pont) volt, de mellette Luigi Datome (14/12 pont, 4 lepattanó) is szépen termelt, Jason Thompson (13 pont, 5 lepattanó) és Ahmet Düverioglu (10 pont, 3 gólpassz, 5/5 mezőnyből) pedig remekül pótolták a center poszton Jan Veselyt.

A Valencia legjobb dobói: Abalde 11, Pleiss 10
A Fenerbahce legjobb dobói: Gudurics 15/9, Datome 14/12, Thompson 13, Szlukasz 11/3, Düverioglu 10

AX Armani Exchange Milano (olasz, 4-13) – CSZKA Moszkva (orosz, 13-4) 81-107

A múlt héten a Barcelonától, illetve a hétvégén hazai pályán a Lokótól elszenvedett vereségek után valóságos erődemonstrációt tartott a CSZKA Moszkva Milánóban, az Olimpia nagyon beleszaladt a késbe a bizonyítani vágyó oroszok ellen. Igaz, hogy nem a végeredményből kiolvasható nagy különbséggel, de végig a CSZKA vezetett és dominált a találkozón, a hajrában pedig már a 30 pontot is elérte a lendületbe jött moszkvaiak vezetése. A CSZKA ászai ezúttal is szépen hozták magukat, Nando De Colo (24/6 pont, 3 gólpassz, 3 lepattanó), Sergio Rodriguez (15/9 pont, 8 gólpassz, 3 lepattanó) és Will Clyburn (15 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés) egyaránt villogtak, ez esetben pedig a Milanónál erősebb csapatoknak is meggyűlik a bajuk az oroszok kirakatcsapatával.

A Milano legjobb dobói: Tarczewski 17, Bertans 15/12, M’Baye 13/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 24/6, Rodriguez 15/9, Clyburn 15, Higgins 12, Kurbanov 11