Euroliga: Hangáék kikaptak Zágrábban

Jól lepattanózó honfitársunk sem volt most faktor támadásban, a Laboral vereséget szenvedett a Cedevitától.

Alapszakasz, 5. forduló

B-csoport

Cedevita Zagreb (horvát, 3-2) – Laboral Kutxa Vitoria (spanyol, 3-2) 76-67

Hanga Ádám kezdőként kapott szerepet és 22 percet töltött pályán, ez idő alatt négy pont (2/5 mezőnyből, 0/2 tripla), nyolc lepattanó, egy-egy gólpassz és szerzett labda, illetve két kiharcolt fault került a neve mellé - negatív oldalon az egy eladott labda említhető.

Két nagyon jó formában lévő csapat találkozott a Cedevita és a Laboral személyében, hiszen a horvátok kettő, a baszkok pedig három sorozatban aratott győzelemmel a hátuk mögött érkeztek meg a mérkőzésbe. Végül aztán a Cedevita sorozata folytatódott, miután a második félidőben a hazaiak egyértelműen jobbak voltak Hangáéknál. Pedig a nagyszerűen játszó Jaka Blazic (20/12 pont, 4 lepattanó) triplájával már kerek 10-zel ment a Laboral a második negyed derekán (21-31), ekkor úgy tűnt, hogy nem lesz gondjuk a vitoriaiaknak.

Az Euroliga-karriercsúcsot dobó Jacob Pullen (26/9 pont), az újra dupla-duplázó Miro Bilan (17 pont, 10 lepattanó), és az ettől épphogy elmaradó James White (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) triója azonban máshogy gondolta. A magasemberek szűkében lévő Cedevita így is fölényesen, 49-30-ra megnyerte a lepattanócsatát, ezzel sok esélyt teremtve magának a pontszerzésre. Mindezeknek köszönhetően a horvátok hamar megfordították a meccset, majd a végjáték előtt, 62-52-nél már ők voltak kétszámjegyű fórban, és végül megérdemelt győzelmet arattak.

A Cedevita legjobb dobói: Pullen 26/9, Bilan 17, White 15/3
A Laboral Kutxa legjobb dobói: Blazic 20/12, Bourousis 14, Tillie 10

A-csoport

Strasbourg IG (francia, 2-3) – Real Madrid (spanyol, 2-3) 93-86

Hatalmas bravúrt mutatott be a Strasbourg a címvédő legyőzésével, hiszen a meccs előtt már alighanem nagyon sokan előre beírták volna a győzelmet a Real Madridnak. A gallok azonban a meccs egyes szakaszaiban egyenesen átrohantak a spanyolokon, így meglepő, ám annál inkább megérdemelt sikert arattak. Már a kezdést is nagyon jól kapták el a hazaiak, a Real erre azonban mindössze három perc alatt egy mindent elsöprő 16-0-s rohammal felelt. A Strasbourg ettől azonban nemhogy nem tört meg, hanem még jobb támadójátékkal rukkolt elő, elsősorban Louis Campbell (23/12 pont, 5/4 tripla) triplái révén.

Rodrigue Beaubois (16/3 pont, 6 gólpassz) és a francia csapat egy 13-0-s futással ezt még mindig tudták fokozni a második félidőben, így 62-46-nál már óriási bajban volt a Real. A különbség a folytatásban sem nagyon csökkent, 83-63-nál pedig általános megdöbbenésre megvolt a kerek 20 is a csapatok között, ekkor dőlt el végleg a meccs. A Realban Jeffery Taylor (21/3 pont, 10/9 mezőnyből) és Sergio Llull (20/12 pont, 6 gólpassz, 5/4 tripla) is kiemelkedő volt, ám egy szoros hajrához ez is kevés volt.

A Strasbourg legjobb dobói: Campbell 23/12, Beaubois 16/3, Collins 14, Weems 12/9
A Real Madrid legjobb dobói: Taylor 21/3, Llull 20/12, Fernandez 17/3

Fenerbahce Ülker (török, 4-1) – Himki Moszkva (orosz, 3-2) 88-83

Nagyon izgalmas, ízig-vérig rangadót vívott egymással az A-csoport vezető helyéért a meccs előtt egyaránt 3-1-gyel álló Fenerbahce és Himki Moszkva. Csapatszinten és egyénileg is sok nagyon jó teljesítményt láthatott a nagyérdemű, ráadásul nem lehetett panasz az izgalmak mellett a látványra sem. A Fener szinte végig vezetett a mérkőzésen, ám az előnyük egyszer sem nőtt 10 pont fölé, mindig ott loholt a nyakukban a moszkvai alakulat, akiket nem lehetett leszakítani. 81 pontnál, Zoran Dragic triplájával utol is érte a törököket a Himki, ezt követően azonban a Fener kiválóan, 8/7-et értékesítve büntetőzött, így otthon tartotta a győzelmet. Jan Vesely (15 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) néhány szürkébb meccs után ismét főszerepet vállalt a meccs highlight videójában, a sok nagyszerű performansz közül az övét lehet leginkább kiemelni.

A Fenerbahce legjobb dobói: Datome 19/6, Dixon 16/12, Vesely 15, Szlukasz 14
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 19/6, Davis 15, Dragic 13/6, Rice 11

C-csoport

Pinar Karsiyaka (török, 2-3) – Stelmet Zielona Gora (lengyel, 1-4) 77-66

A Karsiyaka nem hibázott, hiszen magabiztosan, az elejétől a végéig vezetve győzte le a Zielona Gorát. A lengyelek ezen a meccsen voltak a legkevésbé veszélyesek ellenfelükre, hiszen reális esélyük nem nagyon volt a győzelemre, a törökök sikere nem forgott tényleges veszélyben. Justin Carter hiányát sem érezték meg a hazaiak, akit kiegyensúlyozott csapatjátékkal tudtak pótolni, hiszen öten is kétszámjegyű pontot szereztek közülük. Colton Iverson (15 pont, 6 lepattanó, 2 blokk) mindössze 15 percnyi játékideje ellenére is a leghatékonyabb izmiri játékos tudott lenni.

A Karsiyaka legjobb dobói: Iverson 15, Altintig 13/3, Gabriel, Ragland 12/6-12/6, Palacios 10
A Zielona Gora legjobb dobói: Djurisics 16/3, Moldoveanu, Koszarek 13/9-13/9

Panathinaikosz (görög, 2-3) – Zalgiris Kaunas (litván, 2-3) 91-56

A C-csoport másik meccsén még annyi izgalom sem volt, mint a Karsiyaka-Zielona Gora meccsen, és itt nem is a görögök győzelmének a ténye, hanem annak a módja volt meglepő. A lényegében a túlélésért játszó Panathinaikosz ugyanis nagyon felpörgött erre a találkozóra, és ez most nem görcsösen, hanem sokkal inkább felszabadultan hatott a kezekre. Elsősorban James Feldeine (15/15 pont, 7/5 tripla) révén ugyan kiválóan szórta a hármasokat a Pana, az 58%-os mutatójuk (19/11) önmagáért beszél. A meccs lényegében már az első negyedben eldőlt, ez a játékrész 27-13-as eredményt hozott, de a többi hármat is a görögök nyerték meg. A Zalgirisnek ezúttal nem sok momentuma akadt, így nagy versébe szaladtak bele a litvánok.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Raduljica 18, Feldeine 15/15. Jankovics 12/6, Calathes 11/3, Kuzmics 11
A Zalgiris legjobb dobói: Vojukasz 15, Motum 10

D-csoport

CSZKA Moszkva (orosz, 4-1) – Unicaja Malaga (spanyol, 5-0) 78-86

A Malaga eddigi eredményei is igazán tiszteletet parancsolóak voltak, de alighanem innentől fogva lehet igazán komoly tényezőként kezelni a spanyolokat. A CSZKA Moszkvát legyőzni mindenki számára hatalmas dolog, az orosz fővárosba pedig általában nem nyerni járnak a csapatok. Már a legelején látszott a Malaga játékosain, hogy ők bizony győzni jöttek, és ez a hozzáállás kellett is ahhoz, hogy szorosan tartsák az állást és ne engedjék ellépni az oroszokat. Ezt később aztán mégis megtették a hazaiak, a második félidőt 8 megválaszolatlan ponttal kezdték (51-42). A Malaga viszont ismét fel tudott zárkózni, utána pedig Edwin Jackson (24/18 pont, 8/6 tripla) és Mindaugas Kuzminskas (22/9 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) parádés játékára már nem volt ellenszere a CSZKA-nak. Nagy győzelmet arattak tehát az andalúzok, így öt forduló után ők maradtak az egyetlen veretlen csapat a mezőnyben, amire korábban nem sokan fogadtak volna.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 17/9, De Colo 14/6, Hines 13, Kurbanov 12/6, Teodoszics 10/3
A Malaga legjobb dobói: Jackson 24/18, Kuzminskas 22/9, Markovics 10/6

Dinamo Banco di Sardegna Sassari (olasz, 0-5) – Brose Baskets Bamberg (német, 3-2) 73-90

Bradley Wanamaker (18/6 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó) és a karrierje legjobb meccsét játszó Nicolo Melli (26/9 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés, 13/10 mezőnyből) elrendezték a Bamberg számára a Sassari elleni meccset. A végeredménnyel ellentétben egyáltalán nem volt könnyű dolga a német bajnoknak, hiszen három negyeden keresztül teljesen egálban voltak egymással a csapatok. Egy percnyi szárd kihagyást azonban 8-0-val büntetett meg a Bamberg, és innentől már nem volt nehéz dolga a lendületbe jött germánoknak a megzavarodott hazaiakkal szemben.

A Sassari legjobb dobói: Haynes 14/6, Eyenga 14/3, Logan 12/6
A Bamberg legjobb dobói: Melli 26/9, Wanamaker 18/6, Theis 12