Euroliga: Hangáék kritikus veresége

Ma este Isztambulban játszott kritikusan fontos Euroliga-meccset a Hanga Ádámot is soraiban tudó Laboral Kutxa. A múlt heti biztató visszatérés után nagyon halovány magyar légiósnak és társainak egyáltalán nem jött ki a lépés a Fenerbahce ellen, így a rájátszásba jutás borzasztóan messzire került honfitársunk klubjától. Jöjjenek a részletek!

E-csoport:

Fenerbahce Ülker (török, 2-4) - Laboral Kutxa (spanyol, 1-5) 98 - 64

A Hamilton, Heurtel, Poeta triót kényszerből jegelő vendégek 24-24-ig tartották a lépést, de pont Hanga Ádám pályára lépéstől kezdve nyílt az olló a felek közt és végül kiütés-szagú diadalt aratott a Luka Zoricot (13 pont, 5 lepattanó) valahogy mégis összedrótozó Fenerbahce, mely ezzel elmozdult a csoport utolsó helyéről és megkezdheti a felzárkózást a Top 8 elérése reményében.

A baszkok idei egyik legrosszabb játékukat hozták, ki nem használva saját értékeiket, csapatvédekezésben pedig a tudatosságnak és a koncentrációnak semmiféle jelét nem adva hagyták, hogy a közvetlen rivális önbizalom növelő győzelmet arasson a 17-et szóró Bojan Bogdanovic, illetve a tripla duplától sem sokkal elmaradó Emir Preldzic (8 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz) vezetésével.

Hanga csereként beállva 23 percet kapott a bizonyításra, ami alatt 3 pont, 5 lepattanó, 1 labdaszerzés, 1 blokk és 5 kiharcolt fault került fel a neve mellé, továbbá a negatív oldalra 2 eladott labdát jegyeztek fel nála. Mezőnyből 9 kísérlete lehetett, de ezek közül csak 1 volt sikeres (4-ből 0 tripla), a büntetővonalról pedig 4-ből 1-gyel zárt.

A Laboral legközelebb szombaton 19:15-től játszik, méghozzá a spanyol bajnokságban a veretlen listavezető Real Madrid ellen, majd jövő héten csütörtökön 20:30-tól a Barcelonát fogadják Ádámék az Euroliga Top 16-os csoportkörének 7. fordulójában.

A Fenerbache legjobb dobói: Boj. Bogdanovic 17, N. Bjelica 14/6, N. Bjelica, Zoric 13-13
A Laboral legjobb dobói: Pleiss 14, Hodge 13/3, Nocioni 8/3

Olympiakosz (görög, 4-2) - Anadolu Efes (török, 2-4) 78 - 60

A címvédő Szpanulisz (16 pont, 3 gólpassz) és Dunston (13 pont, 3 blokk) főszereplésével már korán elhúzott a Scotty Hopsont és Jamon Gordont még bevetni nem tudó, de Semih Erdent (7 perc, 2 pont) már erőltető Efes ellen, s végül a papírformának megfelően könnyedén célba is ért, megszerezve ezzel zsinórban harmadik győzelmét. A törököknél egyedül a 13 pontos, 5 lepattanós, 7 gólpasszos Zoran Planinicet lehet kiemelni, minden más kulcsember messze elmaradt legjobbjától, nem is véletlen, hogy sansza sem volt az Efesnek.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 16/3, Lojeski 13/9, Dunston 13
Az Efes legjobb dobói: Planinic 13, Balbay 9, Osman 8/3

Unicaja Malaga (spanyol, 3-3) - Panathinaikosz (görög, 3-3) 87 - 71

A csapatszinten 15(!) triplát értékesítő Unicaja úgy is simán legyűrte a Panát, hogy kezdőirányítója, Earl Calloway ma sem öltözhetett be, Zoran Dragic (4 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz) pedig csak minimális mértékben tudott hozzátenni a mai produkcióhoz. Nik Caner-Medley (21 pont, 6-ból 5 tripla, 3 gólpassz), Ryan Toolson (20 pont, 8-ból 4 tripla) és Jayson Granger (16 pont, 5-ből 4 tripla) gyakorlatilag hárma szétdobták a második félidő elején még vezetni is tudó görög bajnokot a folytatásban és nagyon fontos sikert arattak a 14-et dobó Ramel Curry húzta Pedulakisz-legénység bánatára.

A Malaga legjobb dobói: Caner-Medley 21/15, Toolson 20/12, Granger 16/12
A Panathinaikosz legjobb dobói: Curry 14/12, Maciulis 13/6, Bramos 12/6

F-csoport:

Lokomotiv Kubany (orosz, 3-3) - Real Madrid (spanyol, 5-1) 74 - 78

Megúszta a spanyol bajnok az idei második vereséget, méghozzá egy nagyon változatos, hullámzó találkozó végén. Az igen csak bekezdő Kalnietis (15 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) irányításával 16-3-as repülőrajtot vett a Kubany, de félidőben már néggyel a Sergio Rodriguez (16 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) húzta madridiak mentek, sőt, a Laso-alakulat 60-71-nél már úgy festett, el is döntheti a derbit, de akkor jött egy 10-0-ás roham a Richard Hendrix (21 pont, 5 lepattanó) vezette Európa Kupa-címvédőtől, ám 74-74 után két vendég találat jött már csak és Rodriguez révén le is zárta a csatát.

A Kubany legjobb dobói: D. Brown 21, Kalnietis 15/12, Simon 14/6
A Real Madrid legjobb dobói: Rodriguez 16/6, Llull 15/9, Mirotic 12

Zalgiris Kaunas (litván, 5-1) - Partizan Belgrade (szerb, 5-1) 89 - 77

Juston Dentmon (23 pont, 10-ből 5 tripla, 5 lepattanó, 6 gólpassz) megint robbantott, így a már 23 egységnyi előnyben is lévő Zalgiris elbírta Ksistof Lavrinovic tegnapi távozását is és megőrizte minimális esélyeit a Top 8-ra, s egyúttal el is mozdult az utolsó helyről. A szerbek végül már játszatták Milenko Tepicset (2 pont, 2 gólpassz), de nem tudott sokat dobni a vendégek teljesítményén a rutinos játékmester, egyedül Bogdan Bogdanovics (24 pont, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), nem bírta el sérültjei (Miloszavljevics, Bertans, Westermann) hiányát a belgrádi alakulat.

A Zalgiris legjobb dobói: Dentmon 23/15, Pocius 18/9, Javtokas 14
A Partizan legjobb dobói: Bog. Bogdanovics 24/6, Lauvergne 14, Milutinov 10

Maccabi Tel-Aviv (izraeli, 5-1) - Bayern München (német, 2-4) 66 - 64

Majdnem újabb nagyon jelentős skalpot gyűjtött be a visszatérő Djedoviccsal (14 pont, 3 gólpassz) felálló Bayern, ám a hajrában hiába jött fel három gyors triplával a német gárda, a bosnyák ifjonc elhibázta a potenciális meccsmentő kosarat. Az izraeliek legnagyobb gondja abból fakadt, hogy a sérült Shawn Jamest pótolni igyekvő Szkorcanitisz (4 pont, 0 lepattanó), illetve Alex Tyus (0 pont, 1 lepattanó) borzasztóan gyengén muzsikáltak, érdekes módon a hajrában hét pontot is szerző Sylven Landesberg (11 pont, 6 lepattanó) vitte be a célba a harmadik és a negyedik etapot egy 15-0-ás rohammal összekötő csoportelsőt.

A Maccabi legjobb dobói: Blu 14/6, Hickman 14/3, D. Smith 12/6
A Bayern legjobb dobói: Djedovic 14/6, Delaney 13/9, Bryant 8