Euroliga: Hangáék legyőzték az Olympiakoszt

Rengeteget javított védekezésén a Barca, így 22 pontos győzelmet arattak az eddig veretlen Olympiakosz ellen. A CSZKA a Zalgirist verte egy szoros találkozón, a Malaga pedig az Efes otthonában győzött, így a törökök 0-5-tel kezdték ezt a szezont.

Alapszakasz, 5. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 2-3) – Olympiakosz (görög, 4-1) 73-51

Az első negyedben még gyengén kezdett a Barcelona, a 0-6-os kezdést követően futottak az eredmény után, de a felvonás végére egyenlítettek (14-14), a középső két játékrészben pedig ugyanaz volt a forgatókönyv - a hazaiak elhúztak, az Olympiakosz visszamászott rájuk, majd kezdődött az egész elölről. A félidőben hat (32-26), 30 perc után pedig nyolc (49-41) ponttal vezettek a katalánok, összességében egyre inkább uralták az összecsapást - védekezésben rengeteget javultak az előző meccsekhez képest, támadásban pedig kifejezetten jól elosztották a szerepeket. A záró 10 perc elején el is döntötte a mérkőzést Sito Alonso legénysége - 60-43-ra vezettek a 34. percben úgy, hogy egyetlen emberük sem érte el a 10 pontot ekkor még.

Hanga Ádám ezúttal 24 és fél perc alatt 3 pontot (1/2 dupla, 0/3 tripla, 1/2 büntető), 6 pattanót, 2 gólpasszt, 2 eladott labdát, 3 beütött és 2 kiharcolt faultot jegyzett, ami 2 VAL-nak felelt meg.

A Barcelona legjobb dobói: Seraphin 13, Oriola 11/3, Koponen 8/6, Moerman 8/6.
Az Olympiakosz legjobb dobói: Papapetru 11, Papanikolau 8, Thompson 7.

CSZKA Moszkva (orosz, 4-1) – Zalgiris Kaunas (litván, 2-3) 94-91

Bár mindent megpróbált és kalaplengetést érdemel a Zalgiris a CSZKA Moszkva otthonában mutatott remek helytállásáért, de végül azért kijött a minőségbeli különbség a két csapat között, és a végeredményből kiolvashatónál jóval biztosabban húzta be a mérkőzést az orosz sztárcsapat. A CSZKA klasszisai közül a dupla-duplázó Nando De Colo (25/9 pont, 10 gólpassz, 3 lepattanó) és a karriercsúcsát beállító Will Clyburn (26/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) is egészen parádés napot fogtak ki, mindketten jóval 30 indexpont fölé jutottak. Ez a két extra performansz megalapozta a moszkvaiak győzelmét, melléjük pedig például hol Kyle Hines (8 pont, 3 blokk, 3 lepattanó) villant védekezésben, hol pedig Andrej Voroncevics (14/12 pont) szórt be gyilkos triplákat.

A meccset egyébként Edgaras Ulanovas (14/9 pont, 4 lepattanó) vezetésével a bátran kezdő Zalgiris indította jobban (9-18), ezt követően azonban beindult a De Colo-Clyburn duó és félidőre már 15 pontos hazai vezetést mutatott az eredményjelző (51-36). A Zalgiris aztán a fordulás után sem adta fel, így elsősorban Vaszilij Micics (20/6 pont, 7 gólpassz) főszereplésével a litvánok visszajöttek 4 pontra (72-68). Ezt követően azonban a CSZKA megállította a potenciális fordítási kísérletet, köszönhetően három szinte ugyanolyan játéknak, mikor De Colo gólpasszaiból Voroncevics dobott egymás után három triplát, majd a francia kiválóság maga is bevert egyet, így 84-70-re lépett el ismét, és tulajdonképpen eldöntötte a meccset a CSZKA.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Clyburn 26/9, De Colo 25/9, Voroncevics 14/12
A Zalgiris legjobb dobói: Micics 20/6, Ulanovas 14/9, Valinskas 11/9

Anadolu Efes (török, 0-5) – Unicaja Malaga (spanyol, 2-3) 75-79

A Malagát sem tudta megverni, így a mezőnyben egyedüliként öt forduló után továbbra is nyeretlen maradt az Efes. A spanyolok ha úgy tetszik ellopták a győzelmet a törökök orra elől, hiszen a hazaiak 9 ponttal vezettek még a negyedik negyed elején (62-53), végül mégis kikaptak. Erről az állásról egy 17-5-ös szériával fordított a Malaga, ami után már roppant taktikusan a végéig megőrizte előnyét a Plaza-legénység. Ahogy az andalúzok győzelmei során szinte mindig lenni szokott, most sem volt kiemelkedő egyéni teljesítmény náluk, hanem a nagybetűs csapatmunkának köszönhették a sikert. Erről a pontok eloszlása is árulkodik, hiszen Nemanja Nedovics (13/9 pont, 8 gólpassz), Ray McCallum (13/6 pont, 5 gólpassz) és Giorgi Shermadini (13 pont, 2 blokk) is 13 egységgel zárt, a legjobb indexmutatót pedig James Augustine (11 pont, 8 lepattanó) hozta közülük. Az Efes vereségéről a legkevésbé a magasemberek, azaz Vladimir Stimac (17 pont, 11 lepattanó), Brock Motum (16/6 pont, 7 lepattanó) és Bryant Dunston (8 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) tehettek.

Az Efes legjobb dobói: Stimac 17, Motum 16/6, Simon 12/6, Adams 10/6
A Malaga legjobb dobói: Nedovics 13/9, McCallum 13/6, Shermadini 13, Augustine 11