Euroliga: Hangáék most nem bírtak az Olympiakosszal

Az Olympiakosz nagyon kemény védekezésével végig uralta a honfitársunk csapata elleni rangadót, Ádám újfent sokoldalúan játszott

Top16, 2. forduló

F-csoport

Laboral Kutxa Vitoria (spanyol, 1-1) – Olympiakosz (görög, 2-0) 76 - 82

Hanga Ádám kezdőként 30 percet volt játékban, ami alatt 7 pontot, 8 lepattanót, 1 szerzett labdát és 7 kiharcolt faultot tudott felmutatni, a negatív oldalon pedig 2 eladott labda került fel a neve mellé. Mezőnyből keveset vállalkozott (1/3 triplából), viszont a tőle megszokottnál több büntetőt harcolt ki (4/6).

Azok után, hogy a két gárda az alapszakaszban már megmérkőzött egymással kétszer is, most lényegesen jobban tudta uralni az egyik fél - jelen esetben a görög gárda - a derbit két szorosabb csata után. Printeziszék gyakorlatilag a kezdéstől a lefújásig minden levegőt elszívtak a Perasovic-legénységtől, mely így nem tudta feltenni a koronát az utóbbi hetekben nyújtott fantasztikus teljesítményére.

A korábban sérüléssel bajlódó Szpanulisz ma klasszisához méltóan teljesített, Hunter pedig 7/7-es büntetőzésével kifogott az őt faultokkal feltartóztatni igyekvő baszkokon, ráadásul a három triplát beemelő Mancarisz is kiemelten érett játékot produkált, egyszerűen jobban is harapott az asszisztok kategóriájában 17-9-re nyerő hellén had. A hazaiaknál Mike James hozott egyedül kiemelkedő egyéni produkciót támadásban, más nem igazán tudta érdemben megbontani a vendégek egységét védekezésben.

A Laboral Kutxa legjobb dobói: M. James 16/3, Buruszisz 12, Hanga, Causeur, Blazic 7/3-7/3, Tillie 7
Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 19/9, Hunter 17, Printezisz 15/3, Mancarisz 14/9

CSZKA Moszkva (orosz, 1-1) – Real Madrid (spanyol, 1-1) 95-81

Hiába kezdett jobban a Real Madrid Moszkvában, a CSZKA a második negyedtől átvette a meccs irányítását és magabiztosan nyerte meg a nagy rangadót. Az oroszok hátvédpárosa, Nando De Colo (28/9 pont, 7 gólpassz) és Milos Teodoszics (23/9 pont, 7 gólpassz, 4 labdaszerzés, 3 lepattanó) hatalmasat játszottak, ketten együtt 51 pontot termeltek, illetve 14 gólpasszt osztottak ki egymásnak és a társaknak. Kyle Hines (14 pont, 5 lepattanó, 7/7 mezőnyből) szintén stabil pont volt a palánkok alatt, ráadásul hibátlan dobóteljesítménnyel segítette győzelemhez csapatát.

A meccs elején elsősorban a dupla-duplázó Gustavo Ayon (14 pont, 10 lepattanó, 3 labdaszerzés, 2 blokk, 9/7 mezőnyből), illetve a 13 gólpasszig jutó Sergio Rodriguez révén 16-10-es vezetést szerzett a Real, ezt követően azonban igencsak beindultak De Colóék, a hazaiak lendületes támadásaira nem volt ellenszere a madridiaknak. A félidő előtt három triplát szerző fiatal Luka Doncic (12/9 pont, 5 lepattanó), illetve a harmadik negyedben 12 pontig jutó K.C. Rivers (23/15 pont, 7/5 tripla) előlépése is csak annyira volt elég, hogy látótávolságon belül maradjon a Real, a győztes kilétéhez azonban nem férhetett kétség.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 28/9, Teodoszics 23/9, Hines 14, Voroncevics 11/3
A Real Madrid legjobb dobói: Rivers 23/15, Ayon 14, Doncic 12/9

FC Barcelona Lassa (spanyol, 1-1) – Himki Moszkva (orosz, 1-1) 87-70

A vártánál sokkal simábban verte a Barcelona a Himki Moszkvát, az oroszoknak esélyük sem volt még csak egy szoros meccsre sem. A katalánok remekül megoldották a kiváló hátvédpáros, Tyrese Rice (14 pont, 7 gólpassz) és Alexej Shved (13/9 pont, 3 lepattanó) semlegesítését, ketten együtt csak 27 pontot dobtak 39%-os mezőnymutatóval, ezek jó részét ráadásul már akkor, mikor elúszott számukra a meccs. A Barca védekezése egyébként is egészen remekül működött, a gyors, lendületes támadásokra építő Himkit eddig nem sokan tudták 70 ponton tartani. A gránátvörös-kékeknél lényegében minden pályára lépő játékos dicsérhető, Pau Ribas (14/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 6/4 tripla) például az eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta Barcelona-mezben. Szintén ki kell emelni a támadásban és védekezésben is kulcsszerepet betöltő Tomas Satoransky-t (13/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó), akinek a duplájával egyébként már 49-29-re vezetett a Barca a félidőben.

A Barcelona legjobb dobói: Ribas 14/12, Navarro 14/3, Satoransky 13/9, Tomic 12, Doellman, Lawal 10-10
A Himki Moszkva legjobb dobói: Rice 14, Shved 13/9, Augustine 11

E-csoport

Darüssafaka Dogus (török, 0-2) – Cedevita Zagreb (horvát, 1-1) 72-79

Nagyszerű győzelmet aratott a Cedevita az esélyesebb Darüssafaka otthonában, miután a végjátékban a szezon során már nem először koncentráltabbak tudtak maradni ellenfelüknél. A karriercsúcsát beállító Jacob Pullen (25/15 pont, 5 gólpassz), illetve a negyedik negyedben magára találó Miro Bilan (11 pont, 9 lepattanó) révén végig meccsben tartotta magát a Cedevita, és 1-2 kosárnyi különbségnél távolabb sosem engedte magától az isztambuliakat. 70-70-nél aztán Pullen szenzációs ziccerére Jamon Gordon nem különben válaszolt, majd jött a slusszpoén, mikor Henry Walker (13/9 pont) 28 másodperccel a vége előtt elsüllyesztett egy távoli triplát, amire már nem tudott felelni a Darüssafaka, így a Cedevita jó büntetőzéssel lezárta a meccset. A törökök legnagyobb problémája most is az volt, hogy hiába játszottak sokáig előnyben, ellentétben a horvátokkal nekik nem volt vezérük, aki a bajban a csapat élére tudott volna állni. A legjobb teljesítményt egyébként Semih Erden (13 pont, 6 lepattanó, 4 blokk, 5/5 mezőnyből) nyújtotta hazai oldalon.

A Darüssafaka legjobb dobói: Erden 13, Wilbekin 12/6, Markoishvili 11
A Cedevita legjobb dobói: Pullen 25/15, Walker 13/9, Bilan 11