Euroliga: Hangáék nem bírták az Efes elleni hajrát

Honfitársunk csapata, a Laboral közel állt a diadalhoz Törökországban, ám a hajrában állva hagyta Hangáékat a Dario Saric fémjelezte Efes

Alapszakasz, 9. forduló

B-csoport

Anadolu Efes (török, 5-4) – Laboral Kutxa Vitoria (spanyol, 5-4) 95 - 86

Hanga Ádám kezdőként 22 percet játszott, ami alatt 5 pontot, 1 lepattanót, 2 gólpasszt, 2 blokkot, 1 szerzett labdát és 1 kiharcolt faultot jegyzett 2/4-es mezőnyözéssel (0/1 triplából) és 1/2-es büntetőzéssel. Relatíve kevesebb játékidejének fő oka az volt, hogy igen korán beütötte negyedik személyi hibáját, így csak a hajrára jöhetett vissza a második félidőben.

A derbit nagyon meghatározta, hogy Dario Saric korán ülni kényszerült faultjai miatt, ám végül 16 percnyi játékidő is elég volt a horvát ifjoncnak ahhoz, hogy kulcsember legyen ezen az estén is, de az igazi hős török oldalon az ex-Laboral-játékos, Thomas Heurtel volt a maga 25 pontjával és 9 gólpasszával.

Az utolsó négy percnek még spanyol vezetéssel mentek neki a felek, de ott teljesen állva hagyta az Efes a Perasovic-legénységet, így a már biztos Top 16-os csapatok csatáján Derrick Brownék jutottak közelebb a második hely megszerzéséhez.

Az Efes legjobb dobói: Heurtel 25/9, Saric 12/6, Tyus 9
A Laboral Kutxa legjobb dobói: Adams 20/18, Blazic 15/9, M. James 14/6

Limoges CSP (francia, 2-7) – Olympiakosz (görög, 8-1) 67-76

A várakozásoknak megfelelően az Olympiakosz gond nélkül hozta a Limoges elleni meccsét, így a mezőnyben egyedüliként biztosította csoportelsőségét. A meccs sok érdekességet és fordulatot nem tartogatott, a görögök a szokásos játékukkal kontrollálták a találkozót. Jorgosz Printezisz (13/3 pont, 3 lepattanó) és társai jól kezdtek, rögtön egy 11-2-es rohammal elhúztak, így a Limoges csak futhatott az eredmény után. A galloknak utolérniük egyszer sem sikerült a pireusziakat, akik a második félidőben egy újabb, 13-2-es futással biztosították sikerüket.

A Limoges legjobb dobói: Westermann 14/6, Traore 14, Daniels 10
Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 13/3, Mancarisz 12/6, Papapetru 11/6

C-csoport

Pinar Karsiyaka (török, 2-7) – Lokomotiv Kubany (orosz, 7-2) 78-88

Sikerült idegenben is legyőznie a Karsiyakát a Lokomotiv Kubanynak, így az oroszok elérték azt, hogy a jövő héten egy abszolút ki-ki meccsen fogadják a Barcelonát, hiszen aki azt a meccset megnyeri, az végez majd a C-csoport élén. A Loko végig vezetett, annak ellenére is, hogy az izmirieknek elsősorban Justin Carter (25/15 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz, 3 labdaszerzés, 8/5 tripla), Kenny Gabriel (15/9 pont, 3 lepattanó, 6/3 tripla) és Josh Carter (13/12 pont, 4 lepattanó, 8/4 tripla) révén sikerült egy igencsak tisztességes produkciót összehozniuk az eddigi leggyengébb szegmensükben.

A Karsiyaka ugyanis 15 triplát értékesített 50%-os pontossággal, ám előnyük ebből nem származott, hiszen a Loko is hasonló számokat hozott távolról (34/15, 44%). A jól kezdő és végig vezető vendégeknél Ryan Broekhoff (26/21 pont, 5 lepattanó, 10/7 tripla) megállíthatatlan volt kintről, Malcolm Delaney (7/3 pont, 11 gólpassz, 4 lepattanó) szórta az asszisztokat, a „keleti blokk”, Kirilo Feszenko (17 pont, 7 lepattanó, 7/6 mezőnyből) és Jevgenyij Voronov (14/9 pont, 4 lepattanó) pedig csináltak a második félidőben egy 13-0-s szakaszt, amivel végképp eldőlt a találkozó (48-64).

A Karsiyaka legjobb dobói: Justin Carter 25/15, Gabriel 15/9, Josh Carter 13/12
A Lokomotiv legjobb dobói: Broekhoff 26/21, Feszenko 17, Voronov 14/9, Singleton 11/9

FC Barcelona Lassa (spanyol, 6-3) – Zalgiris Kaunas (litván, 5-4) 88-92

Fantasztikus győzelmet aratott a Zalgiris a mumusának számító Barcelona otthonában, ami az örökmérleget tekintve mindössze a második volt nekik a katalánok ellen. A Barca számára teljesen tét nélküli volt ez a meccs, hiszen az utolsó fordulóban mindenképp nyerniük kell a Lokomotiv otthonában a csoportgyőzelemhez. A vereséget azonban aligha írhatják ennek a számlájára, hiszen nem vették félvállról a találkozót, a Zalgiris ezúttal egyszerűen jobb volt náluk. Végig vezettek az összecsapás során a litvánok, sokszor 10 pont feletti különbséggel. Hiába dobott Euroliga-rekorddal 28 pontot Ante Tomic (28 pont, 5 lepattanó, 11/11 mezőnyből), aki az eddigi legtöbb, 11 mezőnykísérlettel ért el 100%-os dobóteljesítményt. Mantas Kalnietis (16/9 pont, 6 gólpassz) és Paulius Jankunas (17/3 pont) vezették győzelemre a Zalgirist, de Martynas Pocius (12/6 pont) is az idei legjobb meccsét játszotta, illetve Olivier Hanlan (14 pont, 6 lepattanó) is jó volt.

A Barcelona legjobb dobói: Tomic 28, Arroyo 15/9, Perperoglu 10/3
A Zalgiris legjobb dobói: Jankunas 17/3, Kalnietis 16/9, Hanlan 14, Pocius 12/6, Javtokas 10

D-csoport

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 3-6) – Brose Baskets Bamberg (német, 5-4) 85-65

Még legalább egy napig életben maradt a Maccabi, és amennyiben holnap nem nyer a Darüssafaka Moszkvában, úgy ez egy hétig még így is marad. A két évvel ezelőtti bajnok megtette, ami követelt a haza, nagyon jó szellemben játszva az eddigi legsimább győzelmüket aratták idén. Úgy tűnik, hogy némi meglepetésre a kezdővé avanzsált „örökös csereember”, Sylven Landesberg (19/15 pont, 7/5 tripla) lehet az, aki megmenti a Maccabi szezonját, hiszen az évek óta a klubot szolgáló tüzér most is főszerepet vállalt az izraeliek győzelméből. Landesberg egymás után bedobott három távolival kezdte a meccset, ezzel elhúzott a Maccabi és innentől kezdve már tízen belülre sem nagyon jött az indiszponált Bamberg. Taylor Rochestie (16/6 pont, 7 gólpassz) is kezd jól játszani a tel-aviviaknál, az ő szempontjukból talán még nem túl későn.

A Maccabi legjobb dobói: Landesberg 19/15. Rochestie 16/6, Smith 12/9, Pnini 11/9, Mbakwe 11
A Bamberg legjobb dobói: Theis 13, Miller 11/3

Dinamo Banco di Sardegna Sassari (olasz, 0-9) – Unicaja Malaga (spanyol, 7-2) 65-77

A Sassari magabiztos legyőzésével a Malaga megőrizte az esélyét a csoportgyőzelemre, ehhez „mindössze” annyit kell már csak tenniük az andalúzoknak, hogy a jövő héten hazai pályán újból legyőzik a CSZKA Moszkvát. A Sassari ezzel szemben utolsó hazai meccsén sem tudta megszerezni első győzelmét, így jó eséllyel nyeretlenül fognak kiesni a szárdok. Pedig jól kezdtek a Joe Alexander (19/9 pont, 5 lepattanó) vezette hazaiak, ám Jamar Smith (20/12 pont, 5/4 tripla) triplái, Richard Hendrix (16 pont, 7 lepattanó, 9/8 mezőnyből) dominanciája és Mindaugas Kuzminskas (14/6 pont, 5 lepattanó) szokásos agilis játéka sok volt nekik, így a második negyedtől végig vezetve nyert a Malaga.

A Sassari legjobb dobói: Alexander 19/9, Varnado 16, Haynes 13/9
A Malaga legjobb dobói: Smith 20/12, Hendrix 16, Kuzminskas 14/6