Euroliga: Hangáék tükörsimán verték a listavezető CSZKA-t

Lényegében végig előnyben kosárlabdázott a Barcelona - Hanga Ádám sokoldalú volt, és újabb hatalmas zsákolással jelentkezett.

Alapszakasz, 16. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 6-10) – CSZKA Moszkva (orosz, 12-4) 85-72

Jól kezdett a Barca elöl-hátul, ráadásul Hanga is kifejezetten jól pörgött védekezésben és támadásban is - gyorsan elérte a 10 pontot a differencia, és az egész negyed folyamán megvolt ez a távolság a hazaiak javára (25-17). A második felvonásban 16 ponttal is vezetett már a gránátvörös-kék alakulat, ez az előny csökkent a nagyszünetre 5 pontra (47-42), a fordulás után, azonban megint összeállt a katalánok játéka. 53-50-nél, a 25. percben volt utoljára 1-2 nehéz pillanata Sito Alonso legénységének, de a záró felvonásra már 11 pontos vezetéssel fordultak a hazaiak (66-55), akik a negyedik negyedben még rátettek egy lapáttal, és végül nagyon simán győzték le a listavezető oroszokat (85-72).

Hanga Ádám 22 és fél percnyi játék alatt 10 ponttal (3/5 dupla, 0/2 tripla, 4/4 büntető), 5 pattanóval, 4 gólpasszal, 1 szerzett és 2 eladott labdával, 1-1 adott és kapott blokkal, valamint 3 beütött és 2 kiharcolt személyi hibával zárt, ami 13 VAL-t ért, ezzel a győztes csapat legjobbja lett. A magyar klasszisnak volt egy hatalmas zsákolása is a találkozó elején:

A Barcelona legjobb dobói: Koponen 13/9, Heurtel 12, Oriola 11.
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 23/9, Hines 10, Rodriguez 9/6, Higgins 9.

Panathinaikosz Superfoods (görög, 11-5) – Anadolu Efes (török, 4-12) 90-79

Végig vezetve, különösebb megerőltetés nélkül verte hazai pályán a Panathinaikosz az Errick McCollum nélkül pályára lépő Efest. A görögöknél viszont Nick Calathes (17/9 pont, 9 gólpassz, 3 lepattanó, 3 labdaszerzés) visszatérhetett, aki ugyanott folytatta, mint sérülése előtt, azaz egy gólpassz híján dupla-duplázott és csapata vezére volt az újabb hazai siker során. A meccs lényegében már az első negyedben eldőlt, a Pana 11-4-gyel kezdett, majd már ebben a játékrészben kétszámjegyűre nőtt a különbség (23-11). A folytatásban sem tudott közelebb férkőzni az Efes, a különbség végig a 15 pontos határ körül mozgott a második félidőben is. A Panában Calathes mellett a játékot bokasérülése ellenére is vállaló, méghozzá azt nem is akárhogyan tevő Nikosz Pappasz (16/12 pont, 3 gólpassz, 5/4 tripla) volt a másik vezér, de a görögök összes pályára lévő játékosa tett valamit a sikerért. Az isztambuliaknál talán csak a McCollum helyett a kezdőben helyet kapó Josh Adams (20/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) nevét lehet kiemelni, rajta múlt a legkevésbé a törökök veresége.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 17/9, Pappasz 16/12, Gist 10
Az Efes legjobb dobói: Adams 20/9, Motum 14/3, Simon 13/3, Dunston 12

Unicaja Malaga (spanyol, 7-9) – Valencia Basket (spanyol, 5-11) 83-85

Nagy lehetőséget hagyott kicsúszni a Malaga a kezei közül, hiszen az andalúzok egy újabb győzelemmel – ami már az ötödik lett volna nekik a sorban – újra 50%-osra tornázhatták volna fel mérlegüket, és ott kopogtathattak volna a playoff kapujában. Erre minden esélyük meg is volt, hiszen a harmadik negyed elején már 17 ponttal is vezettek a Valencia ellen, ám ez végül mégsem volt elég nekik, az utolsó másodpercekben kiengedték a kezükből a félig már meglévő sikert. Ráadásul a Valencia úgy fordította meg a találkozót, hogy legjobb pontszerzőjük, Erick Green mindössze 6 pontot dobott 10/1-es mezőnymutatóval. A többiek, a tavalyi spanyol bajnokcsapat magja, azaz Rafa Martinez (17/9 pont, 3 gólpassz), Alberto Abalde (16/6 pont) és Sam Van Rossom (15/9 pont, 7 gólpassz, 3 lepattanó) viszont remekeltek és előléptek, míg a Malagában Nemanja Nedovics (23/6 pont) meglehetősen magára maradt, így elkezdtek felzárkózni a vendégek. Jöhetett tehát a szoros végjáték, ahol a megszokottnál könnyedebb síppal fújtak be minden szabálytalanságot a játékvezetők, nem nagyon volt olyan ítélet, amivel mindkét fél egyetértett volna. Az utolsó perc büntetőcsatájából aztán a Valencia jött ki jobban, az addig csak szenvedő Green pedig nyerőember lett, hiszen néhány másodperccel a vége előtt megfordította a meccset csapatának a hibátlan egypontosaival.

A Malaga legjobb dobói: Nedovics 23/6, McCallum 10/3
A Valencia legjobb dobói: Martinez 17/9, Abalde 16/6, Van Rossom 15/9, Pleiss 12