Euroliga: Hiába hajráztak nagyot Hangáék, kikaptak

A Barcelona szinte végig az eredmény után futott a Zvezda otthonában, és bár Hanga duplájával a 38. perc elején vezettek, végül 90-82-es vereséget szenvedtek Belgrádban.

Alapszakasz, 2. forduló

Crvena Zvezda mts (szerb, 1-1) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 1-1) 90-82

Egy hazai tripla után Hanga kezdte meg a pontgyártást a Barca oldalán, de az első negyed a Milko Bjelica (23 pont) és Mathias Lessort (13 pont, 9 pattanó) vezette Crvena Zvezdáé volt, amely egyértelműen a gránátvörös-kékek fölé nőtt ebben a szakaszban (24-13). A második felvonásban szinte végig 10 pont körüli volt a távolság - egyszer visszajött 5 pontra a Barca (33-28), de a félidőben is 12 ponttal vezettek a Taylor Rochestie-től (22 pont, 7 gólpassz) és Pero Antictól (10 pont, 9 pattanó) is sok pluszt kapó hazaiak (44-32).

A fordulás után sem mutatott arra semmi, hogy a katalánok fordítani tudnának, bejöttek 10 pont alá, de igazán a harmadik játékrész utolsó perce sikerült jól nekik, Heurtel és Oriola egy-egy hármasával öt pontra visszajöttek ellenfelük (62-57). A negyedik negyed elején nagy volt a gumizás - újra 11 ponttal vezetett a Zvezda, majd ez a különbség előbb négy pontra csökkent Hanga és Ante Tomic kosarai után, Heurtel hármasával pedig mindössze egyetlen pont volt a szerbek előnye a 36. perc legvégén (77-76). Hanga hármasával a 38. perc elején vezetett a Barca (79-80), de Bjelica hármasára hiába válaszolt Heurtel két büntetővel, Bjelica és Rochestie másfél perccel a vége előtt 4 pontos fórhoz juttatta a Zvezdát, innen pedig már nem volt visszaút a spanyoloknak, 90-82-re győztek a hazaiak.

Hanga Ádám ezúttal kezdőként 21 és fél perc alatt 10 pontot (3/4 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető), 1-1 pattanót, gólpasszt, blokkot, eladott labda, beütött és kiharcolt faultot jegyzett, így 8 VAL-lal zárt.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Bjelica 23/6, Rochestie 22/6, Lessort 13.
A Barcelona legjobb dobói: Seraphin 16, Heurtel 14/6, Hanga Ádám 10/3, Tomic 10.

Himki Moszkva (orosz, 2-0) – Zalgiris Kaunas (litván, 1-1) 85-77

A Himki Moszkva gond nélkül hozta a Zalgiris elleni meccsét, így az oroszok szépen kihasználták, hogy két nyerhető hazai meccsel indíthatták a szezont, és történetük során először kezdtek 2-0-lal az Euroligában. A Himki már az elején ellépett egy 11-0-s rohamnak köszönhetően (18-10), ami után már egyetlen másodpercig sem játszottak hátrányban a mérkőzésen. A Himkinek még az is belefért, hogy Alexej Shved (16/6 pont, 3 labdaszerzés) ismét már-már botrányos „hatékonysággal” érje el 16 pontját (21/5 mezőnyből), hiszen a palánkok alatt feltartóztathatatlan Thomas Robinson (19 pont, 10 lepattanó, 4 blokk) és Malcolm Thomas (14 pont, 6 lepattanó, 2 blokk, 7/7 dupla) nagy munkával visszahozták a legnagyobb sztárjuk által elszórt labdákat. Ami a Zalgirist illeti, a 14-ből 14 büntetőt bedobó Pulius Jankunas (24 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) a vereség ellenére is nagy estét tudhat maga mögött, hiszen ezen a találkozón megelőzte a két Pana-legendát, Dimitrisz Diamantidiszt és Mike Batistot a dobott pontok örökranglistáján, ahol a litván kiválóság már a nyolcadik helyet foglalja el. Jankunason kívül Aaron White (16/3 pont, 8 lepattanó) is kiválósan játszott a vendégeknél.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Robinson 19, Shved 16/6, Thomas 14, Gill 10
A Zalgiris legjobb dobói: Jankunas 24, White 16/3, Toupane 13

Olympiakosz (görög, 2-0) – Unicaja Malaga (spanyol, 1-1) 80-75

Az Olympiakoszban Szpanuliszon kívül végül az összes maródi játékos vállalta a játékot, így pedig nem okozott gondot a pireusziak számára a Malaga ellen a győzelem begyűjtése. Ezúttal viharos kezdésüknek köszönhetik a sikert a görögök, hiszen az első negyedben már 15 ponttal vezettek, 19-4-gyel nyitották a mérkőzést. A spanyolok ezt követően aztán rendezték soraikat, ám erejüket felemésztette, hogy végig futniuk kellett az eredmény után. A záró felvonásban azonban így is csak 3 pont volt a csapatok között (68-65), ekkor viszont jött az addig csendesebb Jorgosz Printezisz (9/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és kosaraival lehűtötte a kedélyeket. Az Olympiakosz legeredményesebbjei ezúttal Hollis Thompson (15/6 pont) és Nikola Milutinov (12 pont, 5 lepattanó) voltak, akik a meccs eleji dominanciában is oroszlánrészt vállaltak.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Thompson 15/6, Milutinov 12
A Malaga legjobb dobói: Miloszavljevics 14/6, McCallum 14/3, Augustine, Musli 12-12

Valencia Basket (spanyol, 1-1) – Anadolu Efes (török, 0-2) 78-71

A forduló záró meccsén az Efes sem tudta megtörni a pénteki játéknap sormintáját, azaz a hazai pályán játszó Valencia végig vezetve nyerte meg a találkozót és szerezte meg első győzelmét. Ebben Erick Green (24/9 pont, 5 lepattanó) ismét oroszlánrészt vállalt, az immár abszolút vezérszerepben tündöklő amerikai hátvéd tarthatatlan volt, és nehezebbnél nehezebb dobások sorát mutatta be, ráadásul mindezt 12/8-as mezőnyözéssel. Green és Bojan Dubljevics (9 pont, 10 lepattanó) a meccs első hét percében ketten 15 pontot hoztak össze, így a Valencia 17-6-tal kezdett. A folytatásban aztán az Efesnél is összeállt egy remek napot kifogó duó, hiszen Vladimir Stimac (22 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Errick McCollum (20/3 pont, 3 lepattanó, 2 blokk) 23 pontot szereztek a második negyedben, így a törökök kiegyenlítettek a félidőre (38-38). Fordulás után aztán Joan Sastre (15/9 pont, 3 gólpassz) is feljavult, majd Green villant ismét két triplával, így egy 12-0-s roham után már kereken 20-szal járt előrébb a Valencia (66-46), eldőlt a találkozó.

A Valencia legjobb dobói: Green 24/9, Sastre 15/9
Az Efes legjobb dobói: Stimac 22, McCollum 20/3, Muric 11